Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendruomenės kelionė į Kauno IX fortą (foto) (0)

Publikuota: 2021-10-22 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendruomenės kelionė į Kauno IX fortą (foto)
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos nuotr. / Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendruomenės kelionė į Kauno IX fortą

Rudenio savaitę žyminti dargana nesutrukdė Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendruomenės kelionei į Kauno IX fortą.
 
Kelionės tikslas pasirinktas neatsitiktinai. Istorijos ir informacinių technologijų mokytojai mokslo metų pradžioje derino bendros integruotos pamokos galimybę aplankant reikšmingą istorinį objektą, kuriame istorinė atmintis įprasminta ne tik išlikusiu paveldu, tradiciniu gido pasakojimu, bet ir šiuolaikinių informacinių ir vizualių technologijų visuma.
 
Šalia Kauno esantis IX fortas slypi savyje XX amžiaus pradžioje statytą ir išlikusį fortifikacinį įtvirtinimą. Tačiau betoninio statinio paskirtis keitėsi įrengus kalėjimą, antrojo pasaulinio karo metais nekaltų žmonių masinę žudynių vietą.
 
Mokiniams paliko didžiulį įspūdį šio forto erdvės, gido pasakojimas taip pat ekspozicijoje esančios vaizdo technologijos, filmuotos medžiagos fragmentai, kurie padeda atskleisti karų tragedijos visumą.
 
Mokiniai prie IX forto esančio memorialo pagerbė šioje vietoje nužudytų aukų atminimą, o muziejaus gidės Janinos ištarti žodžiai mokyklos bendruomenei „Garbinga, vėlinių išvakarėse pagerbti nužudytų atminimą“ atskleidė dar vieną šios kelionės tikslą ir įprasminimą.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video