Rokiškio krašto muziejus kviečia išspręsti kryžiažodį ir laimėti šaunų prizą (0)

Publikuota: 2021-04-10 Kategorija: Laisvalaikis
Rokiškio krašto muziejus kviečia išspręsti kryžiažodį ir laimėti šaunų prizą
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio dvaras

Pradedant XVI a. viduriu, Rokiškio dvaro sodybą (ir miestelį) viena po kitos valdė net trys garsios Lietuvos didikų giminės: Gediminaičių palikuonys Smolensko kunigaikščiai Krošinskiai, Livonijos Tyzenhauzai bei lenkų kilmės grafai Pšezdzieckiai, kilę iš Mozūrijos.

Kad ir kaip būtų gaila, bet Krošinskių dvaro liekanos slepiasi giliai po žeme. Buvusios dvarvietės vietoje, dešinėje tvenkinio pusėje, šiandien riogso Tyzenhauzų dvaro bravoras – XIX a. pradžios neogotikos architektūros stiliaus ūkinės paskirties akmeninis statinys.

Tuo tarpu grafo Ignoto Tyzenhauzo 1801 m. įkurtos naujosios rezidencijos puošmena – 1905 m. grafo Jono Pšezdzieckio perstatyti rūmai, nuo 1801 m. iki 1940 m. į pasaulį išleidę net penkias grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių kartas, išliko. O per 220 šio statinio gyvavimo metų atvykėliai, kaimynai  ir svečiai vieningai pripažino, jog dėmesį mėgęs, augalotas ir išvaizdus, ilgą pypkės kandiklį įsikandęs galantiškasis Antano Tyzenhauzo sūnėnas Ignotas iš akmenų, skaldos ir plytų surentė išties puikius namus.

Galima manyti, jog Rokiškio dvare visais laikais buvo smagu – netgi po didžiosios rekonstrukcijos. Žinia, jos metu šalia paskutiniųjų dvaro šeimininkų miegamųjų buvo įrengti vonios kambariai. O apie didžiausią, 1905 m. grafų Pšezdzieckių buitį modernizavusią naujovę sužinosi netrukus!

Kryžiažodį rasite čia. Kryžiažodį sudarė muziejininkė Dorotėja Uždavinytė.

Laiškus  su atsakymais iki gegužės 5 dienos siųsti adresu: muziejusrokiskyje@gmail.com arba asmenine žinute muziejaus Facebook paskyroje.

Burtų keliu išrinksime tris nugalėtojus, kuriems atiteks Rokiškio krašto muziejaus bei konkurso rėmėjų „Devyni medūs“ prizai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video