Populiariausios batų medžiagos: kuri geriausiai tiks Jums? (0)

Publikuota: 2020-06-11 Kategorija: Laisvalaikis
Populiariausios batų medžiagos: kuri geriausiai tiks Jums?
Asociatyvi nuotr.

Norisi, kad nauji batai būtų ir stilingi, ir kokybiški – būtent dėl to vienas iš pagrindinių jų pasirinkimo kriterijų turėtų būti gamyboje naudojama medžiaga. Nuo šio aspekto priklauso pagrindinės jų ypatybės, priežiūra ir netgi tarnavimo trukmė. Siūlome susipažinti su dažniausiai prekyboje sutinkamomis medžiagomis – žinodami pagrindines jų ypatybes, daug lengviau nuspręsite, kuri avalynė geriausiai pateisins Jūsų lūkesčius.

Odinė avalynė

Iš odos pagaminti batai laikomi vienais tvirčiausių ir ilgaamžiškiausių – labai didelė tikimybė, kad juos sėkmingai nešiosite gerokai ilgiau nei vieną sezoną. Be to, tokia medžiaga nustebins elastingumu ir komfortu – avalynė kvėpuos ir padės sureguliuoti temperatūrą. Dažniausiai tokie batai vadinami vienais patogiausių – tai ir lemia jų populiarumą.

Tiesa, už visus šiuos privalumus teks susimokėti – tokie batai neretai pareikalauja kiek didesnių investicijų. Be to, jie gali būti kiek sunkesni, o nuo labai didelio karščio kai kurios rūšys šiek tiek įkaista. Visgi, daugelį šių trūkumų atperka stilinga šių batų išvaizda: juos mielai renkasi tiek vyrai, tiek ir moterys.

Tekstiliniai batai

Tekstiliniai, ar tiesiog – medžiaginiai batai labiausiai žavi pasirinkimo įvairove. Tarp jų galima rasti daugybę skirtingų spalvų ir dizainų variantų, kuriuos lengva priderinti prie bet kokio įvaizdžio. Be to, priežiūra taip pat yra pakankamai paprasta: daugelį iš jų paprasčiausiai galima išskalbti skalbimo mašinoje (šią informaciją dažniausiai nurodo gamintojas).

Tokia avalynė dažniausiai nereikalauja ir didelių investicijų, tačiau nereikėtų tikėtis, kad ji tarnaus tiek pat ilgai, kaip kiti, pavyzdžiui, odiniai batai. Kiti trūkumai ir privalumai priklauso nuo konkrečios medžiagos, todėl prieš įsigydami vieną ar kitą batų porą, papildomai jais pasidomėkite: tuomet būsite tikri, kad naujoji avalynė pilnai pateisins Jūsų lūkesčius.

Sintetinės medžiagos

Iš sintetinių medžiagų gaminami batai dažniausiai yra sudaryti iš dviejų sluoksnių – vienas iš jų praktiškai visuomet yra poliesteris. Tokia avalynė savo privalumais labai panaši į prieš tai aptartus tekstilinius batus. Jie bus lengvi, paprastai prižiūrimi, o kone labiausiai pradžiugins stilistinė įvairovė – tarp jų rasite įvairiausiems skoniams tinkamų dizainų ir spalvų. Galite būti tikri: permokėti už juos taip pat nereikės.

Visgi, visais šiais privalumais džiaugsitės trumpiau, nei, pavyzdžiui, pasirinkę odinių ar netgi medžiaginių batų porą. Tai – vienos mažiausiai patvarių medžiagų. Tačiau jei rinksitės patikimus gamintojus ir tokius batus tinkamai prižiūrėsite, juos tikrai galėsite avėti ilgiau negu vieną sezoną.

Zomšiniai batai

Tikriausiai sutiksite, kad zomšinė avalynė visų pirma spinduliuoja elegancija – šiuo klausimu būtų sunku surasti jos vertą konkurentą. Be to, tokia medžiaga pasižymi puikiomis šilumos perdavimo savybėmis, todėl galime pastebėti daugybę šiltesniam sezonui pritaikytų batų modelių. Zomšas puikiai kvėpuoja ir tampa tikru išsigelbėjimu pavargusioms kojoms. Taip pat galėsite mėgautis ir minkštumu bei lengvumu – tokie batai prisitaiko prie bet kokios pėdos formos.

Visgi, po visų šių privalumų seka ir keletas trūkumų. Tai – palyginus gan aukšta kaina ir sudėtingesnė priežiūra. Ant šios medžiagos daug greičiau kaupiasi dulkės ir nešvarumai, todėl geriausia ją valyti po kiekvieno avėjimo. Tačiau jei šie trūkumai neišgąsdins, Jūsų laukia itin plati stilingų batų įvairovė. Vyrams skirtus zomšinius batus galite apžiūrėti čia: https://pigu.lt/lt/grozis-ir-mada/vyriski-batai-avalyne.

Avalynė iš nubuko

Ne paslaptis, jog nubuko batai labai dažnai yra maišomi su zomšiniais – visgi, pagrindinės jų ypatybės šiek tiek skiriasi. Bene svarbiausia įsidėmėti, jog zomšas yra švelnesnis ir minkštesnis, tačiau tuo pačiu ir ne toks patvarus. Tuo tarpu nubuko batai, nors ir kietesni, dažnai būna ilgaamžiškesni. Tiesa, šia savo ypatybe jiems nepavyksta aplenkti odos – vien jau dėl to, kad jie yra labiau paveikūs išoriniams veiksniams, tokiems kaip vanduo, purvas ir šaltis. Tokia avalynė nebus tokia lanksti, todėl tikėtina, kad iš pradžių jautresnės kojos bus nutrintos. Tačiau iš esmės tokie batai bus pakankamai lengvi ir nereikalaus didelių investicijų.

Tai – populiariausios, tačiau tikrai ne vienintelės avalynės gamyboje naudojamos medžiagos. Visgi, ir tarp šių variantų tikrai yra ne vienas dėmesio vertas pasiūlymas. Dar daugiau jų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje: šioje svetainėje tiek moteriškus, tiek vyriškus batus įsigysite gera kaina.

 

Užs. 1033.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą