Populiariausi mitai apie židinius (0)

Publikuota: 2020-09-23 Kategorija: Laisvalaikis
Populiariausi mitai apie židinius
Židinys

Po truputį vėstant orams, vis dažniau pagalvojame apie įvairius namų šildymo būdus. Tikriausiai sutiksite, jog kalbant apie jaukumą, sunku surasti geresnį variantą nei židiniai: net ir pačiais žvarbiausiais vakarais prie jo galima maloniai sušilti ir smagiai praleisti laiką su namiškiais. Visgi, šie įrenginiai yra apipinti įvairiausiais mitais, neretai sustabdančiais nuo jų įsigijimo ar apsunkinančiais židinių priežiūrą ir reguliarų naudojimą. Pateikiame populiariausių mitų sąrašą – pasitikrinkite, ar nesate girdėję nei vieno iš jų.

Kaminams nereikalinga nuolatinė priežiūra

Taip ypač dažnai manoma tais atvejais, kai židinys namuose yra naudojamas nereguliariai ir jį nusprendžiama uždegti tik retkarčiais. Tokį teiginį būtų galima laikyti teisingu, jeigu dūmai ir kiti šalutiniai produktai būtų vienintelė galima problema, tačiau reikėtų nepamiršti, jog siekiant saugaus šio įrenginio veikimo, svarbus ir konstrukcinis vientisumas. Tad jeigu židinio kurį laiką nenaudojote, į jo patikrinimą ir išvalymą turėtumėte pažiūrėti dar atsakingiau – tik taip pavyks išvengti bet kokių nemalonių pasekmių.

Kaminą ir židinį užtenka išvalyti kartą per metus

Šis aspektas priklauso nuo to, kaip dažnai židiniu naudojatės – jei kuriate jį reguliariai, kamino valymo darbai turėtų būti dažnesni. Savaime suprantama, jog pelenus teks išvalyti kaskart prieš kuriant naują ugnį. Taip pat labai dažnai manoma, kad kamino valymo darbus galima atlikti ir patiems – juk tokiu būdu pavyksta nemažai sutaupyti. Visgi, norint pašalinti kenksmingas medžiagas nuo sienelių, reikia pasitelkti ir specialius įrankius, o neįgudusi akis gali nepastebėti mažesnių kamino pažeidimo vietų – turėtumėte pagalvoti, ar verta papildomai investuoti ir taip rizikuoti.

Židiniai kambario temperatūrą paverčia žemesne, o ne aukštesne

Iš esmės šiame teiginyje yra tiesos, tačiau tokia situacija – labai lengvai pataisoma. Šis mitas atsirado dėl to, jog sėkmingam židinio veikimui reikalingas deguonis, kuris yra paimamas iš kambario. Taip šiltas oras patenka į židinį, o dalis jo į patalpą taip ir nebesugrįžta – tai reiškia, kad joje gali nukristi temperatūra. Visgi, jeigu bus naudojama galinė židinio sienelė ir kokybiškas įdėklas, vėsaus kambario oro Jums tikrai neteks pajausti – tai reiškia, jog galėsite mėgautis visais šio įrenginio suteikiamais privalumais.

Židiniai yra prasti šilumos šaltiniai

Šio mito atsiradimui įtakos neabejotinai turėjo ir aukščiau aptartas faktas, tačiau taip pat dažnai teigiama, jog židiniai negali tapti pagrindiniu namų šildymo šaltiniu. Jei gyvenate individualiame name ir esate pasiryžę atlikti visus reikiamus ortakių ir kitų detalių montavimo darbus, tokia situacija tikrai yra įmanoma.

Dar labiau ji įmanoma tais atvejais, kai šildymas reikalingas rečiau gyvenamose patalpose, tokiose kaip sodo namelis – tuomet židinio pajėgumo Jums tikrai turėtų pakakti. Kiek daugiau rūpesčių kyla daugiabučiuose, kuriuose yra centrinis šildymas ir jam skirti radiatoriai (Pigu.lt el. parduotuvėje galite rasti plačią naujoviškų modelių įvairovę). Tačiau jei norisi paprastesnio sprendimo, šį šildymą galima derinti kartu elektriniu židiniu.

Elektriniai židiniai niekuomet neprilygs tradiciniams

Šis aspektas iš esmės yra labai individualus, tačiau iš tikrųjų elektriniai židiniai praktine prasme gali pasiūlyti kur kas solidesnį privalumų sąrašą. Jie yra pigesni, saugesni, lengviau įrengiami, funkcionalūs ir netgi nereikalaujantys ypatingos priežiūros. Žinoma, jie neskleidžia jaukių ugnies spragsėjimo garsų ir nesuteikia galimybės pasimėgauti maloniu aromatu, tačiau liepsna dažniausiai atrodo pakankamai realistiškai, o ir dizainas niekuo nenusileidžia tradiciniams modeliams. Tad vienintelis klausimas šiuo atveju – ko iš tiesų norisi būtent Jums.

Nieko tokio, jei židinys bus užkurtas Jums išėjus ar miegant

Taip, jeigu esate įjungę elektrinį židinį ir tikrai ne, jeigu naudojate tradicinį modelį. Ugnis visuomet yra daugiau ar mažiau pavojinga, tad verčiau jos nepalikti be priežiūros. Jei ruošiatės išeiti iš namų, gerai įsitikinkite, jog židinys iš tiesų yra pilnai užgesintas – papildomas atsargumas šiuo atveju gėdos Jums tikrai nepadarys.

Nustoję tikėti visais šiais mitais, daug lengviau apsispręsite dėl židinio įsigijimo, o jį jau turėdami, galėsite tinkamai šį įrenginį prižiūrėti ir svarbiausia – saugiai naudoti. Tokia šildymo įranga į bet kuriuos namus įneš gerokai daugiau jaukumo ir šilumos, tad apie šį variantą iš tiesų verta pagalvoti.

 

Užs. nr. 1134

Dalintis naujiena

Sponsored Video