Pomidoras Strawberry tiger – skanūs dryžuoti mažyliai (0)

Publikuota: 2020-09-01 Kategorija: Laisvalaikis
Pomidoras Strawberry tiger – skanūs dryžuoti mažyliai
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Strawberry tiger pomidorai.

Strawberry tiger – pomidoras, jų kolekcionierių grupėse susilaukęs labai palankių atsiliepimų. Ir skoniu, ir išvaizda šis pomidoras tiesiog puikus. O dar jo atsparumas įvairioms ligoms...

Kitoks, nei įsivaizdavau

Sėklų gavau iš vieno Ukrainos augintojo. Jis – kolekcionierius, kurio kataloge – keli tūkstančiai įvairiausių veislių. Kodėl Ukraina? Dėl kainos. Mat Lietuvoje ar kitose Europos šalyse pomidorų sėklos (kad ir pačių augintojų ruoštos) yra nepigios. Santykis labai paprastas: už vienos rūšies sėklų pakuotę Lietuvoje tektų sumokėti tiek, už kiek Ukrainoje išeitų trijų veislių sėklos. 

Pirmiausia užduotis: pasirinkti iš gausaus katalogo. Skaudama širdimi atsirinkau per 250 pomidorų veislių. Nusiunčiau sąrašą. Atsiuntė sąskaitą ir rekvizitus. Prekyba sėklomis vyksta principu „ryte pinigai, vakare – kėdės“. Rizika didžiulė. Nusiuntęs pinigus, sėklų gali ir negauti. Kai mane pasiekė trys dideli vokai su sėklomis, teko sukti galvą dėl kitko. Pirmiausia, ar sėklos bus daigios. Dygo puikiai. Tada beliko laukti derliaus, ir įsitikinti, kad gavau būtent tų veislių sėklas, o ne vadinamuosius „peresortus“ (sumaišytas, ne tų veislių sėklas). 

Kol kas viskas gerai: visos sėtos veislės atitinka aprašus. Taigi, kol kas siųsdamasi sėklas iš užsienio nenusvilau.

Taigi, savo vaisius sunokino ir Strawberry tiger. Tiesą sakant, aš šią veislę įsivaizdavau kiek kitaip. Ir spėliojau, kuri gi čia augina tokius nedidelius slyvinius pomidoriukus. Mat kažkodėl maniau, kad ši veislė turėtų būti raudoni, šiek tiek suploti pomidorai. Tačiau Strawberry tiger yra būtent tokie, kokie ir užaugo.

Ant krūmo atrodo dailiai

Strawberry tiger veislė tinka auginti ir šiltnamiuose, ir atvirame grunte. Tai indeterminantinė, vidutinio vėlyvumo veislė, kurios augalų aukštis šiltnamyje apie 1,6 m, lauke apie 1,2 m. Ją auginti patartina arba dviem, arba trimis stiebais. Ūglius leidžia saikingai, taigi vargti su ja nereikės. 

Netgi žalių pomidorų kekės ant krūmo atrodo įspūdingai. Tai šviesiai žalios su labai ryškiai žaliais dryžiukais slyvutės. Prinokę pomidorai tampa ryškiai raudoni, su vos matomomis labai gražiomis geltonomis juostelėmis. 

Vaisiai yra nedideli, apie 40-50 g. ir jų kekėse būna daug. Aprašyme teigiama, kad dėl savo ankstyvumo ši veislė tarsi „pabėga“ nuo pomidorų maro. Šiemet, deja, jis pasivijo. Tačiau tai labai atspari veislė. Nerodžiusi jokių kaprizų. Ir, nors nuo liepos pabaigos laikėsi rūkai ir šaltoki orai, maro ji išvengė. Ką jau kalbėti apie kitas ligas.

Skonis – puikus, tik ta odelė...

Kaip jau minėta, Strawberry tiger pomidoriukai nedideli. Jie puikiai tiks ir valgyti švieži tiesiai nuo krūmo, ir salotose, ir įdaryti, ir konservuoti. Tai labai sultinigi pomidorai. Tačiau ne ištęžę ir ne vandeningi. Sėklų yra nemažai, jos didokos. Pomidoro minkštimas standus, gerai laiko formą. Tik ta odelė. Ji gerai juntama ir kietoka. Taigi, konservuojant patartina tokius nulupti. Dydis – optimalus į stiklainius dėti nepjaustytus. 

Skonis: saldus, su švelnia vaisių nata. Taigi, pavadinimas braškinis tokiam pomidorui gana tinkamas. Rūgštelės beveik nėra. Todėl jis tinkamas sergantiems skrandžio ligomis. 

Be abejonės, porą krūmelių auginsiu ir kitąmet.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video