Pomidoras, kodiniu pavadinimu „lemputė“, iki stalo paprastai nenukeliauja (0)

Publikuota: 2020-08-24 Kategorija: Laisvalaikis
Pomidoras, kodiniu pavadinimu „lemputė“, iki stalo paprastai nenukeliauja
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Pomidorai „Medovaja kaplia“ pasižymi puikiu skoniu.

Pomidorus „Medovaja kaplia“ – medaus lašas pirmą kartą sėjau pernai. Ir ši veislė sulaukė daug gerbėjų. Žinoma, pavadinimo jie nepamena, bet prašė ir jiems šiemet pasėti bent po du daigelius tų „lempučių“. Šis vyšninis pomidoras būtų tobulas salotoms, užkandžiams, konservuoti. Jei ne vienas bet... Jo vaisiai paprastai iki stalo nenukeliauja. Jie „nulesami“ tiesiog nuo krūmelio.

Geras pasirinkimas

Pomidorų augintojų pasaulyje „Medovaja kaplia“ yra viena tų veislių, kurios, kaip sakant, yra būtinos. Apie jas ir vaizdo įrašuose, ir pomidorininkų forumuose teigiama, kad tai ypatingo skonio veislė. Nenuostabu, kad pernai ir aš tokios užsimaniau. Tačiau reikia žinoti, kad tuo pačiu pavadinimu yra ir pomidorų veislė, ir hibridas. Atskirti juos nesunku: ant sėklų pakelio prie hibrido pavadinimo visuomet bus parašyta H arba F1. O ir lysvėje šių pomidorų nesumaišyte: hibridai, bent jau mano daigykloje, išdygo bulvialapiai. Skonio skirtumų tarp veislės ir hibrido pernai nemačiau, todėl šiemet hibridų ir nesėjau.

Pernai šis mielas vyšninis pomidoras tapo mano ir mano artimųjų daržų bei šiltnamių sensacija. Toks tobulas vyšninis pomidoriukas. Pamačius nuo kelmelio svyrančias geltonas „lemputes“, ranka taip ir tiesiasi jų nuskinti. Tarp kitko, geriausi skonio testuotojai yra vaikai. Ir būtent jie „Medovaja kaplia“ kaip mat nuvalgo tiesiai nuo krūmelio. Netgi ne visiškai prinokę (iki visiško prinokimo paprastai neišgyvena, nes suvalgomi anksčiau) jie yra labai skanūs

Daili išvaizda ir puikus skonis – ne vieninteliai šio pomidoro privalumai. 

Gana atsparūs

Pirmiausia, ką reikia žinoti apie „Medovaja kaplia“ – jis ganėtinai universalus. Puikiai augs tiek šiltnamyje, tiek ir atvirame grunte. Tai nėra pats ankstyviausias pomidoras. Pirmosios „lemputės“ pagelsta praėjus maždaug 110 dienų nuo daigo kilpelės pasirodymo. Netgi labai nepalankiais metais, kaip šiemet, tai ganėtinai atsparus pomidoras. Jo nepažeidžia pomidorų maras (fitoftorozė), taip pat atsparus mikroelementų trūkumui. Nors teigiama, kad pomidoriukai užauga iki 30 g, man lauke jie užaugo iki 8-15 g svorio. 

Sodinant šį pomidorą, reiktų atsižvelgti, kad jis augus indeterminantas. Atvirame grunte išauga iki 1,2-1,5 m, o šiltnamyje – ir iki 2 m. Todėl reiktų pasirūpinti aukštu kuoliuku. Krūmelis formuojamas 2-3 stiebais. Beje, labai mėgsta leisti ūglius, taigi teks nuolatos apskabyti.

Pomidoras gana derlus, rašoma, kad palankiomis sąlygomis galima surinkti iki 6 kg derlių nuo vieno krūmelio.

Universalus pomidoras

Šis pomidoras, kaip ir visi vyšniniai, netinkamas tik padažams ir sultims. Jis saldokas, malonaus skonio, gražios formos ir ryškios spalvos. Dydis – optimalus gaminti vieno kąsnio sumuštinukams, patiekti su mozarella,  arba kaip stalo puošmeną kartu su kitų veislių pomidorais. Pomidorai nedidukai, kaip tik vieno kąsnio, sėklos ne pačios mažiausios, bet jų labai nedaug. Pomidoras ganėtinai sultingas.

Vienas didesnių šio pomidoriukų privalumų: tvirta odelė. Todėl jie net prinokę neištęžta, juos galima ilgėliau laikyti namuose ant palangės. Dėl tos pačios priežasties jie neskilinėja ant krūmelio, jei yra per drėgna. Pomidoriukai labai tinkami iškyloms: ir atrodo gražiai, ir būsite garantuoti, kad jie nesusitraiškys pintinėlėje tarp kitų užkandžių.

Dėl puikaus dydžio ir tvirtos odelės, konservuoti „Medovaja kaplia“ derėtų nepjaustytus. Jie taps tikra stiklainio puošmena. Tokius pomidoriukus patogu ir šaldyti.

Kur gauti sėklų?

Tai amžinas pradedančiųjų pomidorų augintojų klausimas. Ar buvo šios veislės sėklų pavasarį turguje Rokiškyje, nepamenu. Nes jų dar nuo pernai turiu porą pakelių. Patarimas ieškantiems įdomesnių veislių: tapkite kurios nors pomidorų grupės facebooke nariais, taip bus paprasčiau įsigyti sėklų. Mat jau rudenį prasidės jų išpardavimai.

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video