Patarimai renkantis patalynę alergiškiems vaikams (0)

Publikuota: 2020-11-03 Kategorija: Laisvalaikis
Patarimai renkantis patalynę alergiškiems vaikams
Asociatyvi nuotr.

Savaime suprantama, jog visi tėveliai nori, kad jų atžalą suptų kuo natūralesnė ir sveikesnė aplinka. Labiausiai tuo susirūpina alergiškus vaikus auginantys tėvai. Nuo alergijų kenčiantiems vaikučiams turi būti parenkamas ne tik specialus maistas, bet ir drabužiai bei patalynė. Taigi šiame straipsnyje rasite patarimus kaip teisingai pasirinkti patalynę auginant alergišką vaiką.

Ar jūsų vaikas alergiškas?

Įprastai alergijos pasireiškia niežuliu, sloga, dusuliu, gali perštėti ar ašaroti akys, ant kūno atsirasti bėrimų. Šie pojūčiai apsunkina ne tik vaiko, bet ir tėvų gyvenimą, o sunkiausia tada, kai nėra aiškaus paaiškinimo kas visa tai sukelia. Šiandien mokslininkai bei gydytojai jau yra nustatę, kad vienas iš labiausiai paplitusių alergenų – tai patalynėje gyvenančios mikroskopinės dulkių erkutės. Jų negalima pamatyti plika akimi, tačiau vien jūsų mažylio lovelėje šių padarų gali knibždėti net du milijonai. O kur dar kita namų patalynė!

Deja, bet nuolat vėdinant patalpas ir patalynę, visiškai išnaikinti dulkių erkučių neįmanoma. Tačiau namuose galima sukurti kuo nepalankesnes sąlygas joms daugintis. Taip pat būtina pagalvoti apie visos patalynės namuose pakeitimą į antialergišką. Tokios patalynės iš įvairiausių audinio pluoštų galima įsigyti „Fėjos namai’’ intenetinėje parduotuvėje ar panašiose. 

,,Saugi” patalynė jūsų vaikui 

Natūralu, kad jums kyla klausimas: kokia gi ta patalynė pati ,,saugiausia’’? Tą nuspręsti ir išsirinkti patį sveikiausią bei švelniausią vaikelio odai variantą iš gausybės pasirinkimų teks jums patiems. Apžvelgsime dažniausius audinių pasirinkus ir savybes, kad nuspresti jums būtų paprasčiau.

Renkantis patalėlius mažyliui, rekomenduojama prioritetą skirti natūraliems pluoštams: vilnai, medvilnei, satinui, flanelei. Jeigu vis tik jūsų mažylis alergiškas natūralioms medžiagoms, nes pasitaiko ir taip, rinkitės sintetinę, antialerginę antklodėlę ar pagalvėlę, kurias būtų galima dažnai skalbti aukštoje temperatūroje, o viršutinis audinys būtų tankus ir lėčiau dėvėtųsi.

Patalynė iš vilnos

Ypač praktiška yra patalynė vaikams pasiūta iš skalbiamos vilnos. Patogu yra tai, jog vos tik prireikus ją galima išskalbti skalbyklėje be jokių papildomų rūpesčių. Vilnonės pagalvės su vilnos užpildu yra minkštos ir purios, o antklodės - švelnios ir lengvos. Tiek minkštas merino avių, tiek be galo švelnus kupranugario vilnos pledas yra tinkamas naudoti tiek žiemą, tiek vasarą. Dėl savo unikalios savybės sugerti ir išgarinti drėgmę bei „kvėpuoti’’, vilna sukuria puikias sąlygas ramiam ir sveikam miegui. Ji teigiamai veikia vaiko odą, gerina kraujotaką. O svarbiausia, kad šios patalynės nebūtina „aprengti’’ užvalkalais. 

Medvilnė ar  flanelė?  

Medvilninis (drobinis) audinys pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, o šimtaprocentinės drobės natūralumas leis jūsų vaikelio odai kvėpuoti ir miego metu jaustis konfortiškai. Natūralūs flanelės pataliukai netgi labai tinka kūdikiams. Tai itin švelnus ir minkštas medvilninis audinys, su lengvu pūkeliu, dėl kurio jūsų mažylis miegos tarsi ant puraus debesies. Abu šie audiniai yra puikūs ir tinkami alergiškiems vaikams.

Sintetika nebe ,,baubas” 

Nemaža dalis tėvelių vis dar įsitikinę, kad sintetinė patalynė – tai didžiausias alergiškų vaikų ,,baubas”, tačiau šio įsitikinimo jau reikėtų vengti. Specialiai vaikams gaminama sintetinė patalynė šiandien pasižymi antialerginėmis savybėmis, nes gaminama iš ekologiškai švarių medžiagų. Tokia patalynė puikiai praleidžia orą, sugeria drėgmę ir nesukelia nepageidaujamų alerginių reakcijų. Ją galima skalbti aukštoje (60 °C – 95 °C) temperatūroje. 

Satininiai patalynės užvalkalai 

Iš medvilninio satino audinio pasiūti patalynės užvalkalai jūsų mažylio miegui suteiks tikro komforto ir jaukumo pojūtį. Satinas labai tvirtas ir ilgaamžis, lengvai prižiūrimas bei puikiai sugeria drėgmę. Dėl šių savo savybių, jis tinkamas jautresniems, į alergijas linkusiems vaikams. 

O kaip pūkai?  

Deja, jų vis dar bijoma, taip pat kaip ir sintetikos. Visgi pūkai, skirtingai nei kiti užpildai, yra bene geriausias natūralus patalynės užpildas, užtikrinantis puikias sąlygas miegui. Tai puikus pasirinkimas vertinantiems šilumą, ilgaamžiškumą bei aukštą kokybę. Miegodamas tokioje patalynėje, vaikas nejaus jokio diskomforto. Tačiau, prieš suskubdami savo atžalai „įtaisyti’’ natūraliu pūku užpildytą patalynę turėtumėte žinoti, kad ji iš jūsų pareikalaus šiek tiek daugiau dėmesio bei priežiūros - pecialistai rekomenduoja pūkinę patalynę reguliariai vėdinti, o šiltuoju metų laiku nepabijoti ją palaikyti saulėje.

Pabaigai 

Renkantis alergiškam vaikui skirtą patalynę, būtina atsižvelgti į daugybę įvairiausių aspektų, nes saldus ir ramus mažylio miegas labai svarbus jo raidai bei gerai kasdienei savijautai. Šiandien dienai patalynių parduotuvės turi nemažai produkcijos pritaikytos būtent alergiškiems vaikams, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Tokios patalynės gaminamos iš plataus spektro audinių, yra įvairiausių spalvų bei gali būti žaismingos ar papuoštos mažųjų mylimiausiais herojais. Tad pasirūpinkite savo mažylių miegu nes nuo jų miego kokybės priklauso ir jūsų poilsis. 

 

Užs. nr. 1174.

Dalintis naujiena

Sponsored Video