Patarimai mažos rizikos šventėms (0)

Publikuota: 2020-12-18 Kategorija: Laisvalaikis
Patarimai mažos rizikos šventėms
Asociatyvi nuotr.

Pasaulinę pandemiją sukėlęs COVID-19 virusas vis labiau plinta ir žmonės raginami dažniau likti namuose, nesibūriuoti, išlaikyti socialinę distanciją, nuolat dėvėti apsaugines veido kaukes. Kol parduotuvės uždarinėjamos, atsiranda daugiau ribojimų, stabdomos įvairios veiklos - šventės nenumaldomai artėja.

Didžiosios šventės kaip Kūčios, Kalėdos ir Naujieji metai visada buvo siejamos su būvimu kartu, meilės ir dėmesio artimiesiems rodymu, todėl dabar dažnas susimąsto kaip tą meilę ir dėmesį savo artimiesiems reikės parodyti šiuo visiems sunkiu laikotarpiu. Taigi, žemiau rasite patarimus kaip saugiai sutikti šių metų šventes.

Kaip saugiai surengti šventę?

Netikėtai užgriuvusi pandemija sulėtino gyvenimo tempą ir privertė kiekvieną susimąstyti apie savo ir kitų žmonių saugumą. Deja, bet visiškai užmiršti artumą ir nesilankyti pas pačius artimiausius draugus ar šeimos narius išties sudėtinga. Visgi, būtina reaguoti į valdžios prašymus iš šias šventes sutikti kukliau nei mums įprasta. Turime suprasti, kad svarbiausia yra laikytis saugumo rekomendacijų, kurios leis mėgautis gražiausiomis metų šventėmis nesukeliant pavojaus užsikrėsti ar užkrėsti kitus šiuo sveikatai pavojingu virusu.

Šventės tik savo šeimos ūkyje

Nors sutikdami didžiąsias  šventes  šiais metais gali bendrauti tik vienos šeimos ūkio nariai, vis tik reikėtų vengti apsikabinimų, išlaikyti atstumą, nesibučiuoti. Rekomenduojama stalus ir kėdes sustatyti taip, kad tarp sėdinčiųjų būtų išlaikomas 2 metrų atstumas.

Žinoma, jeigu turite draugų ar giminaičių be kurių neįsivaizduojate švenčių  – geriausias būdas kartu paminėti šių metų šventes - virtualiai. Tai galite padaryti ir prie Kūčių stalo ir Kalėdų rytą ar bet kuriuo kitu visiems jums patogiu metu.

Dezinfekcija

Ne paslaptis, kad viruso plitimą geriausiai sustabdo tinkama rankų ir visų paviršių dezinfekcija, todėl skatinkite šeimos narius parėjus iš lauko nusiplauti rankas su muilu arba jas dezinfekuotis sanitarinėmis priemonėmis. O siekiant aukščiausios apsaugos, nepamirškite dažnai dezinfekuoti ir visus kitus paviršius – stalą, kėdes, spinteles ir net valgymo įrankius. Tik taip sustabdysite bakterijų pernešimą bei plitimą ir užtikrinsite savo ir artimiausiųjų saugumą.

Žinoma, prie šventinio stalo nepamirškite laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisyklių. Kai kostite – būtinai užsidenkite burną vienkartine servetėle arba kosėkite į sulenktos alkūnės vidinę pusę,apie tai priminkite visiems šeimos nariams.

Oro cirkuliacija

Siekdami kuo labiau sumažinti viruso plitimo riziką būtinai užtikrinkite oro judėjimą – nuolat vėdinkite patalpas arba laikykite šiek tiek pravertus langus. Geriausia, jei turite švenčių sutikimą organizuokite lauke.

Nors šis pasiūlymas gali atrodyti kurioziškai, nes žiemos laikotarpis nėra tinkamiausias laikas piknikui kieme, tačiau būtent tai galėtų užtikrinti gerą oro cirkuliaciją, vėdinimą ir sumažinti galimybes užsikrėsti.

Tad jeigu turite galimybę, rekomenduojama šventes minėti namų terasoje arba specialiose, pastatomose lauko palapinėse, kurias galima nesudėtingai išsinuomoti kartu su pritaikytais lauko šildytuvais. Pastatę tokią specialią lauko palapinę, uždėkite palapinės šonus, tačiau apsvarstykite galimybę palikti atvirą vieną ar kelis šonus, kad pagerintumėte vėdinimą bet kartu ir užtikrintumėte vėjo apsaugą.

Dovanos

Šventės neįsivaizduojamos be dovanų. Kiekvienais metais žmonės ruošiasi didžiosioms šventėms, ieško dovanų, jas pakuoja ir jomis džiugina vieni kitus. Tačiau kaip dabar, pandemijos laikotarpiu, saugiai išrinkti dovanas ir jas įteikti artimiausiems žmonėms?

Dovanų pirkimas

Kaip ir kiekvienais metais prekybos centrai gruodžio mėnesį nerimsta, siūlo įvairiausias akcijas ir dovanų pasirinkimus. Tačiau šiais metais, kitaip nei praėjusiais, reikia pasirūpinti ne tik dovanomis bet ir saugumu, todėl tiems, kurie dovanomis nepasirūpino iš anksto, dabar jas galima įsigyti tik internetu. Būtent šis metas ir gali tapti puikia galimybe padėti smulkiems, vietiniams verslams išgyventi pandemiją. Apsipirkite jų internetinėse parduotuvėse ir išvenkite nereikalingo kontakto.  Taip pat dovanų galite paieškoti ir į virtualią erdvę persikelusioje Kalėdų mugėje.

Dovanų įteikimas

Kitas svarbus aspektas – dovanų įteikimas. Ne paslaptis, kad artimųjų stebinimas dovanomis yra vienas maloniausių momentų, kupinų šypsenų ir apsikabinimų. Deja, bet šiemet raginama apsiriboti tik dovanų per rankas įteikimu vengiant glaudesnio rizikingo kontakto. Jei tai žmogus ne iš jūsų šeimos ūkio, pasinaudokite kurjerių ar paštomatų pagalba ir dovanas siųskite su galimybe atsiimti patiems jos gavėjams. Taip išvengsite kontakto ir nustebinsite jums brangų žmogų.

Pabaigai

Taigi, jaukiai ir šiltai atšvęsti Kalėdas pandemijos laikotarpiu tikrai įmanoma, tačiau svarbiausia išlikti sąmoningiems ir pasirūpinti kiekvieno saugumu. Atminkite, didžiąsias metų šventes šiemet galima sutikti tik vienos šeimos ūkyje, tačiau skaitmeniniai atradimai jums padės paminėti šventes su draugais ar kitais artimaisiais per visiems saugų atstumą.

Rūpinkimės vieni kitais, nesirkime ir likime sveiki!

 

Užs. nr. 1218.

Dalintis naujiena

Sponsored Video