Patarimai kaip teisingai supakuoti siuntą (0)

Publikuota: 2020-11-04 Kategorija: Laisvalaikis
Patarimai kaip teisingai supakuoti siuntą
Asociatyvi nuotr.

Tikriausiai šiandien retas iš mūsų neturi svetur gyvenančių giminaičių ar draugų. Kuomet pasaulis tampa toks atviras keliauti – vis daugiau tautiečių patraukia laimės ieškoti svečiose šalyse. Tas pats ir su įmonėmis – verslai migruoja, plečiasi. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, kuriasi tarptautiniai filialai, bendradarbiaujama su užsienio partneriais ir t.t. Nieko nuostabaus, jog didėja poreikis siųsti siuntas ar gabenti krovinius tarp valstybių. Tinkamai supakuota siunta – tai vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių saugų jos transportavimą. Šiam tikslui būtinos saugios, kokybiškos ir patikimos pakavimo medžiagos, kurios apsaugos siuntos turinį nuo išorės veiksnių bei galimų pažeidimų gabenimo metu. 

Įvertinkite siuntos dydį

Nesvarbu ar ketinate siųsti tik mažą, draugą pradžiuginsiantį niekutį, ar visą paletę plytų – būtina teisingai pasirinkti siuntos pakuotę. Jei pakuotė bus per didelė, joje esantis turinys, transportavimo metu ritinėsis, slidinės ir kitaip judės, trankydamasis į sieneles. Dėl tokio neatsargaus elgesio, gavėją jis pasieks sulūžęs, sudužęs, sulankstytas, kitaip tariant – pažeistas. Pasirinkus per mažą pakuotę, siuntinio laukia analogiškas likimas, nes gabenant įpakavimas suplyš, turinys išbyrės ir net pasimes ilgoje kelionėje. Pakuotę reikėtų pasirinkti tinkamo dydžio, kad turinys viduje nejudėtų. Jei vis tik lieka šiek tiek tarpų, juos rekomenduojama užpildyti. Didesnius daiktus pakuokite į dėžes, o mažesniems rinkitės specialius vokus.

Tinkama pakavimo medžiaga

Renkantis pakavimo medžiagą svarbiausias kriterijus yra, kad ji būtų pagaminta iš tvirtos medžiagos. Pakavimui tinka gofruotas kartonas, polietilenas, kartoninės dėžės, vokai. Pakuotė turėtų būti nauja, nes naudotos paprastai jau būna nebe tokios patvarios. Sutvirtinimui bei apsaugai galite panaudoti specialius kampus, lipnias juostas, apsaugines plėveles. Kad ir kokio dydžio siuntą siunčiate, geriausia būtų specialia medžiaga užpildyti tarpus tarp daikto bei pakuotės sienelių. Tik taip jūsų siuntinys bus tikrai apsaugotas nuo pažeidimų. Užpildui tinkamos šios medžiagos: oro pagalvėlės, burbulinė plėvelė ar specialios granulės. Jei neturite įsigiję šių medžiagų, pakavimui puikiausiai tiks ir glamžytas popierius. Svarbiausia, kad tarp turinio bei dėžutės sienelių užpildo būtų ne mažiau nei 5 cm. Renkantis specialius vokus šie jau yra apsaugoti viduje esančia burbuline medžiaga. 

Dūžtančių daiktų siuntimas

Dužius daiktus geriausia siųsti dėžėse. Pakuodami dūžtančius daiktus nepagailėkite pakavimo ir turinio užpildo medžiagos. Kad transportavimo metu lengvai dūžtantys ir trapūs daiktai liktų sveiki, o gavėjui nereikėtų sukti galvos, kokią jis čia dėlionę gavo ir kaip ją surinkti, tvirtai suvyniokite juos į apsauginę pakavimo medžiagą (pvz. burbulinę plėvelę). 

Jei ketinate siųsti indus ar kitus trapius daiktus, kiekvieną jų atskirai reikėtų gausiai apvynioti burbuline plėvele ir tik po to įdėti į dėžutę bei palikti erdvės tūrio užpilui.

Skysčiai ir birūs produktai 

Skysčiai turėtų būti siunčiami sandariose hermetiškose talpose ir kartu su skystį sugeriančia medžiaga. Birius produktus taip pat pirmiausia reikėtų supakuoti į specialius maišelius ir užklijuoti ar užspausti taip, kad jie neišbyrėtų. Tada jau galima dėti ir į dėžes ar specialiai siuntoms pritaikytus vokus ir nepamiršti tūrio užpildo. 

Tik tinkamai supakuotos siuntos nudžiugins jų gavėją 

Siuntos į užsienį siuntimas – tai ne tik teisingai užrašytas adresas, bet ir kokybiška pakuotė. Tinkamai supakuoti siuntą ir pasirinkti tinkamas pakavimo medžiagas yra labai svarbu. Į užsienį siuntiniai keliauja tiek lėktuvais, tiek traukiniais, automobiliais ir laivais. Pakeliui juos gali tekti perkelti iš vienos transporto priemonės į kitą. Juos gali paveikti nepalankios oro sąlygos ir panašūs veiksniai. Kad ir kaip pergabenimo įmonės besistengtų užtikrinti maksimalų jūsų siuntinio saugumą, tai turėtų rūpėti ir jums. 

 

Užs. nr. 1175.

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video