Patarimai, kaip išlaikyti obuolius per visą žiemą (0)

Publikuota: 2020-11-16 Kategorija: Laisvalaikis
Patarimai, kaip išlaikyti obuolius per visą žiemą
Rokiškio Sirena nuotr. / Obuolių pyragas

Obuoliai – vieni populiariausių lietuviškų vaisių, pasižymintys teigiamu poveikiu sveikatai, imunitetui ir žarnyno būklei. Tai vaisius, kuris gali užtikrinti, kad net ir šaltuoju metų laiku kokybišku vitaminų šaltiniu organizmas bus aprūpintas, vartojant Lietuvoje užaugintas sodo gėrybes.

Tačiau tam, kad lietuviški obuoliai išsilaikytų per žiemą, svarbu laikytis kelių nesudėtingų taisyklių. Dalinamės trimis patarimais, kaip obuolius išlaikyti per visą žiemą ir jais mėgautis prasidedant pavasariui.

1. Obuolių paruošimas ir pasirinkimas.

Kad obuoliai gerai laikytųsi, labai svarbu tinkamas veislių pasirinkimas. Žiemojimui labiausiai tinka žieminės, vėlyvos arba, blogiausiu atveju, bent jau vidutinio vėlyvumo obuolių rūšys.

Žiemai skirtus obuolius būtina ne rinkti, bet skinti. Idealiausias skynimo laikas yra tada, kai obuoliai sunoksta, bet nebūna pernokę. Apie sunokimą signalizuoja po truputį nuo obelų kristi pradedantys vaisiai.

Skinant svarbu nepašalinti obuolių kotelių. Taip pat būtina žiemai atidėti tik nepažeistus, sveikus obuolius. Skynimo metu vertėtų atsižvelgti ir į oro sąlygas – oras turėtų būti sausas ir šiltas.

2. Rūšiavimas ir dėžės.

Nuskintų obuolių nereikėtų mesti į dėžės. Metant vaisius, galima juos pažeisti. Obuolius vertėtų sudėti į dėžės ir kurį laiką, idealiausiu atveju, apie dvi-tris savaites palaikyti vėsioje vietoje. Po kelių savaičių obuolius vertėtų perrinkti ir surūšiuoti.

Žiemai atidėti verta tik tuos obuolius, kurie yra nepažeisti ir visiškai sveiki. Kai kurie sodininkai ir daržininkai pataria obuolius surūšiuoti ir pagal dydį. Tai yra žiemai rekomenduotina paruošti dėžės su skirtingų dydžių obuoliais: mažais, vidutiniais ir dideliais, tarpusavyje dėžėse nemaišant skirtingų dydžių obuolių.

Vertėtų rinktis ne itin dideles dėžes, į kurias obuolius dėti ne daugiau nei dviem sluoksniais. Toks sluoksniavimas vertingas dėl dviejų priežasčių: pirma, lengva pamatyti ir pašalinti puvinio pažeistus ir apimtus vaisius; antra, jei vaisiai pradeda pūti, puvinys greitai neįsimeta į didelį vaisių kiekį. Kai kurie sodininkai obuolius po vieną pataria suvynioti į popierių.

3. Vietos parinkimas ir nuolatinis peržiūrėjimas.

Patalpoje, kurioje per žiemą laikomi obuoliai, temperatūra neturėtų pakilti aukščiau 5 °C. Sandėliavimui skirta patalpa turėtų būti vėdinama.

Taip pat labai svarbu, kad patalpa būtų švari. Svarbus ir patalpos kvapas bei kiti joje laikomi vaisiai ar daržovės – svarbu, kad obuoliai neprisigertų kitų kvapų, nes tai kenkia jų skoninėms savybėms.

Jei obuoliai atrodo sveiki, jų vertėtų nejudinti. Tačiau apžiūrėti, ar nesimato puvinio, būtina kas dvi ar trys savaitės. Pastebėjus pūti pradėjusius vaisius, būtina juos kuo greičiau pašalinti, pernelyg nejudinant greta esančių obuolių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video