Pandėlys atsisveikino su dovanojusia džiaugsmą eglučių alėja (foto) (0)

Publikuota: 2021-01-07 Kategorija: Laisvalaikis
Pandėlys atsisveikino su dovanojusia džiaugsmą eglučių alėja (foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Pandėliečiams labiausiai patiko ši, iš antrinių žaliavų Rasos Lukoševičienės sukurta eglutė.

Sausio 6-ąją, tuoj po šv. Mišių Pandėlio bažnyčioje miestelio aikštėje atsisveikinta su miesto puošmena: eglaičių alėja. Pandėlio bendruomenės pirmininkas Vladimiras Tokarevas neslėpė: idėja papuošti miestą išradingų kraštiečių rankomis sukurtomis eglutėmis – puiki idėja. Ir tikisi, kad ši alėja taps tradicine, o eglutes kurs dar daugiau žmonių, bendruomenių, įmonių, įstaigų kolektyvų.

Eglaičių alėja stebino išradingumu: nuo samanų, šaknų, medinių pagaliukų, grūdų, kankorėžių kompozicijų, iki vaistų pakuotėmis papuoštos eglaitės, stilizuotos Pandėlio parapijos sukurtos prakartėlės. Idėja miestą puošti pačių sukurtomis eglaitėmis prasminga daugeliu atžvilgių: tai ir kūrybiškumo skatinimas, ir žmonių užimtumo, prasmės suteikimo, Kalėdų laukimo džiaugsmo dovanojimas sudėtingu karantino laikotarpiu.Jei ne griežtos karantino sąlygos, be abejo, ši eglaičių alėja būtų tapusi traukos objektu ir mūsų rajono gyventojams, ir kraštiečiams, ir turistams. Netgi dabar, išėjusiems pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru pandėliečiams ji teikė didelį džiaugsmą.
Deja, apribojus judėjimą, alėja nesulaukė tiek dėmesio, kiek tikėtasi. Jos įžiebimo iškilmė buvo rodyta tik vaizdo įrašuose. Virtualus buvo balsavimas ir gražiausios eglutės konkurse. Pirmąją vietą pandėliečiai skyrė ir 150 Eur bendruomenės prizu įvertinta buvo Rasos Lukoševičienės iš antrinių žaliavų – plastikinių butelių sukonstruota eglutė. Moteris šiam reikalui sunaudojo 300 plastikinių butelių, kurie buvo sukarpyti į 1200 plonyčių juostelių, kurios imitavo eglutės spyglius. Visam šiam kūriniui nudažyti prireikė 7 balionėlių dažų.
Antroji vieta pandėliečių balsavimu skirta Pandėlio ugniagesių komandos žaliaskarei. Jos viršūnę vainikavo raudonas ugniagesių kibiras, o girliandas – gaisrinė žarna. Ugniagesiai sumeistravo ir žaislinius gesintuvėlius, ugniagesių figūrėles.
Trečioji vieta skirta labai architektūriškai ir lakoniškų formų „Gaudi dekor“ eglutei. Ji taip pat tausojanti gamtą: puošmenos kūrybai panaudotos detalės, kurias ši įmonė naudojo parodų stenduose, pristatydama savo kūrinius bei paslaugas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video