Nusikaltimas nežinoti‘4: ko reikia jaunimą atitraukti nuo telefono (foto) (2)

Publikuota: 2019-10-08 Kategorija: Laisvalaikis
Nusikaltimas nežinoti‘4: ko reikia jaunimą atitraukti nuo telefono (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Starto belaukiant.

Spalio 5-oji buvo tokia diena, kad smagiausia ją leisti su kavos puodeliu, pledu ir knyga (arba mobiliuoju telefonu) rankose. Tačiau ir tokią šaltą rudenišką popietę beveik pusšimtis rokiškėnų iš sandėliukų ir garažų traukė dviračius ir suko ratus po Rokiškį. Kodėl? Nes – Nusikaltimas nežinoti.

Trisdešimt objektų – per dvi valandas

Nusikaltimas nežinoti – jau ketvirtąjį kartą rengiamos orientacinės dviračių lenktynės po Rokiškį. Jų maršrute – užšifruoti 30 įvairiausių rajono kultūros, meno, verslo objektų. Jų ieškoti rokiškėnus – ir jaunimą, ir vyresniuosius, pakvietė Rokiškio jaunųjų lyderių klubas. Renginio globėjai –Rokiškio jaunimo organizacijų apvalusis stalas.

Dalyvių užsiregistravo daug – beveik penkiasdešimt. Po trumpos smagios pasisveikinimo ceremonijos, pasivaišinę „Rokiškio sūrio“ dovanotais varškės sūreliais, pasičiupę į kelią mineralinio vandens, varžybų dalyviai išmynė maršrute pažymėtų objektų ieškoti. Jiems duota nedaug laiko: dvi valandos.

Vis dar nepasimokė...

Norintiems juos rasti, reikia galvą pasukti. Tik nuspaudus chronometro mygtuką, komandų kapitonams išdalinti maršruto lapai. Jaunimas išskubėjo. Vyresniųjų komandos liko aikštėje, spręsti pateiktų užuominų. Ir jos elgėsi teisingai. Mat sėkmės paslaptis: ne pulti minti, kad tik greičiau iš Savivaldybės aikštės išlėkti, o gerai pagalvoti. Gal keletas objektų yra visai čia pat? Antai, iki to, kurį maršrute žymėjo gauruotas meškinas – 30 sekundžių pėsčiomis. Nors taip negalima: radus maršruto objektą, reikėjo prie jo nusifotografuoti visai komandai, ir dar būtinai su dviračiais. Kad nekiltų įtarimas, kad koks geras dėdė vairuotojas iki jo pavėžėjo... Taigi, gauruotasis meškinas – kitoje Kultūros centro rūmų pusėje, mat jis simbolizavo sporto klubą „Grizlis“. O ką, pavyzdžiui, ką reiškia armonikėle grojantis liūtas? Atsakymas – „Leokordis“. Arba kur Rokiškyje yra dykuma? Tam tikrų ginčų kilo dėl to, ką žymi Zodiako ženklas Svarstyklės bei javų laukas. Tai – netoli policijos komisariato esančio elevatoriaus grūdų svarstyklės. Ten vienas kito kaimynystėje – du elevatoriai, dvejos svarstyklės. Tačiau kai kurios komandos ten lipduko, žyminčio objektą nerado.

Stebėdama išvykstančius varžybų dalyvius Jaunųjų lyderių klubo entuziastė Birutė Bagdonienė tik pečiais gūžčiojo. „Jau ketvirtosios varžybos, o jie niekaip nepasimoko. Juk pirmiausia reikia iššifruoti maršruto objektus, tada susiplanuoti trumpiausią kelią iki jų. Juk svarbiausia – tinkamai susiplanuoti maršrutą, o ne lėkti kaip akis išdegus zigzagais po visą miestą“, – sėkmės paslaptį išdavė pašnekovė.

Sekėsi neblogai

Nors diena buvo šalta, daugelis varžybų dalyvių dėl to tik džiaugėsi: bus lengviau važiuoti. Ir dovanotas mineralinis vanduo labai pravertė: kaip juokavo finišavę, buvo karšta. Įdomu ir tai, kad varžybos buvo azartiškos, bet komandos – draugiškos. Jos netgi patardavo viena kitai, kur dar yra neatrastų objektų. Juk tikslas – ne tik smagios dovanos nugalėtojams, bet ir galimybė įdomiai praleisti rudens popietę, geriau pažinti savąjį miestą. Už korektiškumą ir deramą elgesį kelyje buvo galima apdovanoti ne vieną komandą, bet daugiausia pagyrų surinko komanda „Rokis“. Ji varžybose laimėjo trečiąją vietą. Antri buvo „Kosmoso“ dviratininkai. O pirmąją vietą laimėjo komanda „Svarbu pirmi“. Ji ne tik finišą pasiekė viena pirmųjų, bet ir rado daugiausia objektų – net 24 iš trisdešimties. Bendras komandų vidurkis – maždaug 16-18.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą