Moderni kiškių medžioklė, arba kaip pagaliau įveiklinti rajono kultūros objektus (2)

Publikuota: 2019-08-06 Kategorija: Laisvalaikis
Moderni kiškių medžioklė, arba kaip pagaliau įveiklinti rajono kultūros objektus
„Rokiškio Sirena“ archyvo /

Mūsų rajonas kaišyte prikaišytas įvairiausių paminklų. Jų statytojai, matyt, nuoširdžiai tikėjosi, kad miesto ir rajono svečiams jie taps traukos vietomis. Deja, nemažai tokių objektų įdomūs nebent tik jų statytojams, o istorikai tokių paminklų lankymą vadina akcija „Pabučiuok akmenį“. Kaip padaryti, kad šitie objektai taptų „gyvi“? Kad atsirastų juos lankančių, besidominčių jų atsiradimo istorija? Rokiškio Turizimo ir tradicinių amatų koordinavimo ir informacijos centro turizmo vadybininkė Ingrida Kujelė papasakojo apie unikalią kiškių medžioklę, kurios dėka įvairiausi kultūros ir istorijos objektai rajone tapo įdomaus orientacinio žaidimo „Atrask RoKiškį“ dalimi. Į kurią įsitraukia vis daugiau rokiškėnų ir rajono svečių.

Žaidėju tapti paprasta

Orientaciniai žaidimai dabar, kaip sakoma, „ant bangos“. Jų yra įvairiausių: vienos, kelių dienų trukmės. O žaidimas „Atrask RoKiškį“  įdomus tuo, kad jis yra pakankamai ilgas, azartiškas ir įvairiapusis. Rokiškio rajone prie įvairiausių gamtos, kultūros, religijos, istorijos paminklų priklijuota 50 dailininkės Astos Keraitienės nupieštų kiškio paveikslėlių. Šie kiškiai yra iškeliavę į visas dešimt rajono seniūnijų.

 Norintiesiems įsitraukti į žaidimą, kuris vyks dar daugiau nei mėnesį, tereikia užsiregistruoti el. paštu atraskrokiski@gmail.com; gauti atsakymą apie sėkmingą registraciją su orientaciniu žemėlapiu ir pirmyn po Rokiškio rajoną ieškoti kiškių.

Radus kiškį, reikia su juo pasidaryti asmenukę. Ir tie, kuriuos iki rugsėjo 15-osios lydės sėkmė aptikti bent 30 iš 50 kiškio portretų, galės varžytis dėl organizatorių prizo. O tie, kurie nepatingės paieškoti visų 50-ies kiškių, turės galimybę gauti ypatingą prizą. Tačiau visi dalyvaujantieji jau gavo pagrindinį prizą: geriau pažins savo rajoną, jo istoriją, tikrai ras nematytų, nepažintų vietovių ir objektų.

Kaip pasakojo I. Kujelė, kiškiai išslapstyti, tad vien tik rasti žemėlapyje pažymėtą paminklą ar statinį nepakanka. Reikia gerai jį apžiūrėti, nes paveikslėliai, kaip sakoma, akių nebado.

Sutelkė kultūros žmones

Kaip pasakojo pašnekovė, rajono kultūros žmonės geranoriškai sutiko žaidimo idėją. Juk vien tik užklijuoti ant paminklo paveikslėlį nepakanka. Reikia ir prižiūrėti, kad nuo saulės, vėjo, lietaus jis nenukristų. Štai panemunėlietė Daiva Zakarkienė jau ne kartą iš naujo lipino kiškučius ant kunigo Jono Katelės muziejaus, koplytstulpio žymiems Panemunėlio žmonėms atminti. Ji sakė, kad saulėtomis ir šiltomis dienomis paveikslėliai tvirtai laikėsi, o po lietingos dienos vėjas juos nuplėšė. „Vis pažiūrime, kad paveikslėliai neatliptų. Juk žmonės atvažiuoja, jų ieško, domisi“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė D. Zakarkienė.

Pasak I. Kujelės, labai entuziastingai įsijungė Duokiškio bendruomenė,  taip pat ir kitų miestelių, kaimų kultūros, bendruomenių žmonės prižiūri paveikslėlius.

Ar tiesiog nemato, ar kojos išdygo?

Pasak pašnekovės, pasitaiko, kad žaidimo dalyviai tiesiog nepastebi paveikslėlių. Ir skambina klausti, ar jie jų tiesiog nemato, ar nuvažiavę ne prie to objekto. Buvo atvejų, kai žaidėjai kiškių paveikslėlių nerado Liongino Šepkos parke ar Velykalnyje. „Kadangi mes žinome, kur tiksliai priklijuoti kiškio ženklai, tai galime patarti, į kurią pusę pasukti galvą ir pažiūrėti“, – sakė I. Kujelė. Tačiau pasitaikė atvejų, kai kiškiams „išdygo kojos“: porą paveikslėlių kažkas pasiėmė atminčiai. „Taigi, jei sulaukiame kelių signalų, kad nėra paveikslėlio, važiuojame žiūrėti“, – sakį pašnekovė. Ir pridūrė, kad žaidėjai yra labai geranoriški: radę nukritusį paveikslėlį, arba patys jį prilipina, arba praneša organizatoriams.

Žaidėjams pasitaiko ir painiavos, kai „apgauna“ atmintis, ir žinios, dėl kurių pasiryžę galvas guldyti, pasirodo, yra klaidingos. „Paskambino moteriškė ir barasi: Obelių bunkeryje nėra kiškio. Visą nuodugniai apžiūrėjo, ir nerado. O mes klausiame: kuriame bunkeryje. Nagi Obelių bunkeryje, prie muziejaus. Koks gi dar kitas bunkeris Obelių krašte gali būti? Klausiame: o kodėl jūs manote, kad Obelių apylinkėse yra tik vienas bunkeris?“ – pasakojo I. Kujelė.

Žaidėjų gretos auga

Kaip sakė I. Kujelė, žaidimas sulaukė nemenko dėmesio. Jau dabar jį žaidžia virš pusšimčio komandų. Ir jų gretos vis auga. Kokie žaidėjų įspūdžiai? Viena rokiškėnų šeima, kuri aktyviai lanko šiuos objektus, neslepia: žaidimas įdomus, įtraukiantis. Šeima sužinojo daug naujo apie savo kraštą, istoriją. Patiko ir tai, kad kiškių ieškoti galima savo ritmu, taikantis prie savaitgalių planų. Tik šeimos galva suabejojo, ar visi objektai parinkti tinkamai? „Aš kiškio prie sovietinių partizanų žeminių nebūčiau kabinęs“, – sakė jis.

Taigi, jei norite prisijungti prie žaidėjų, tereikia tik parašyti laišką atraskrokiski@gmail.com ir iki rugsėjo 15-osios atsiųsti asmenukes prie rastųjų ne mažiau 30-ies kiškių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą