Lietuvių pamėgta kryptis - Jordanija: kodėl ji? (1)

Publikuota: 2020-02-13 Kategorija: Laisvalaikis
Lietuvių pamėgta kryptis - Jordanija: kodėl ji?
Asociatyvi nuotr.

Pastaruoju metu Jordanija tampa vis populiaresnė, sparčiai didėja kelionių pasiūla, o pigūs skrydžiai į Jordaniją vilioja vykti apsidairyti, kas gi ta Jordanija? 

Jordanija, tai kaip kitas pasaulis palyginus su europa, visai kitokia gamta, egzotika, kultūra, o dar ir vienas iš septynių pasaulio stebuklų - Petros miestas, nieko keisto, kad turistai tiesiog plūsta ten.

Petra - pati populiariausia lankytina vieta Jordanijoje ir tai nieko nestebina, nes visai neseniai ji tapo vienu iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų ! Petra dar vadinama Raudonuoju miestu. Nors dar Romos imperijos laikais gyvavęs miestas vėliau buvo pamirštas keliems šimtmečiams 19 amžiuje jis vėl buvo atrastas iš naujo. Tai viena didžiausių ir turtingiausių vietų archeologinių vietų pasaulyje, išsidėsčiusi raudonojo smiltainio kraštovaizdyje. Į Petrą miestą patekti galima per siaurą 1 kilometro ilgio tarpeklį, kurį iš abiejų pusių puošia 80 metrų aukščio uolos. Jau vien pasivaikščiojimas po šį siaurą tarpą tarp uolų kelia didžiulį įspūdį, o spalvos ir akmenų formos tiesiog atima žadą.

Negyvoji jūra - nors Jordanija nėra garsi, kaip nuostabių paplūdimių kraštas, tačiau siejasi su negyvaja jūra, įdomus faktas, jog negyvoji jūra yra žemiausias taškas visoje planetoje ! Net 430 metrų žemiau jūros lygio, o šios jūros vanduo dešimt kartų sūresnis nei įprasto vandenyno ar jūros vanduo. Tai ypač gera žinia tiems, kurie nemoka plaukti, tačiau vis svajoja pasimėgauti plūduriavimu jūroje, nes čia tai padaryti tikrai pavyks. Dėl didelio druskingumo jūrose gausu įvairių mineralų, kurie naudingi mūsų odai, tik žinoma nereikėtų persistengti mirkstant pačioje druskingiausioje jūrose pasaulyje. 

Akaba - dėl prieigos prie Raudonosios jūros ir puikaus oro Akaba yra mėgstama turistų ištisus metus. Raudonoji jūra yra gerai žinoma ir mylima žmonių iš viso pasaulio dėl nepakartojamo nardymo, čia po vandeniu atsiveria neįtikėtini vaizdai. Populiarus tiek kasdienis nardymas tiesiog užsidėjus nardymo akinius, tiek profesionalus nardymas su įranga šokant iš laivo. Jei kompanijoje yra nemėgstančių nardyti Akaba mieste populiarūs ir pasiplaukiojimai laivais arba tiesiog pasivaikščioti po miestą, jis taip pat turtingas istorija bei paveldu. 

 

Užs. 0945.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą