Kokių taisyklių sušvelninus karantiną turime laikytis laisvalaikį leisdami atviroje erdvėje (0)

Publikuota: 2020-04-28 Kategorija: Laisvalaikis
Kokių taisyklių sušvelninus karantiną turime laikytis laisvalaikį leisdami atviroje erdvėje
Rokiškio Sirena nuotr. / Futbolo kamuolys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius informuoja, kad yra švelninamos karantino sąlygos ir leidžiama nuo 2020 m. balandžio 27 d. organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose (toliau - laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje). Jų saugiam organizavimui keliami šie reikalavimai:

  1. Riboti lankytojų užsiėmimų atviroje erdvėje srautus, atsižvelgiant į paslaugos teikimo vietos plotą (ne mažiau kaip 10 m² vienam asmeniui), tarp asmenų 10 m atstumas, ne didesnėmis kaip 2 asmenų grupėmis (išskyrus artimus giminaičius).
  2. Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems asmenims; apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).
  3. Paslaugų teikėjai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes ar apsaugines veido priemones.
  4. Skatinti lankytojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, organizuoti bilietų pardavimą internetu.
  5. Prie įėjimo ir kitose gerai matomose vietose pakabinti rankų dezinfekcijai skirtų priemonių.
  6. Dirbantieji gali dirbti tik sveiki, neturintys karščiavimo (37,3 ℃ ir daugiau) ir kitų ligų simptomų. Rekomenduoti paslaugų teikimo vietoje nedirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei. Darbuotojai privalo laikytis griežtos rankų higienos: ne rečiau, kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis. Darbuotojams vengti socialinio (tiesioginio) kontakto darbe. Darbo vietoje naudoti konkrečiam, darbuotojui priskirtą įrangą, ją perduoti kitam tik po valymo ir dezinfekavimo.
  7. Laisvalaikio užsiėmimams atvirose erdvėse naudoti tik individualias asmenines sporto priemones ir apsaugos priemones, sporto drabužius, įrangą. Jei naudojamos paslaugų teikėjų priemonės, jos privalo būti dezinfekuojamos po kiekvieno vartotojo.  
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą