Ką sapnuosime priklauso nuo naktinių (0)

Publikuota: 2020-10-02 Kategorija: Laisvalaikis
Ką sapnuosime priklauso nuo naktinių
Miegamojo lova

Miego drabužių ir apatinio trikotažo pasirinkimas yra labai platus – nuo subtilių nėriniuotų iki lininių ar perdirbto bambuko pluošto rūbų. Sakoma, kad dėl skonio – nepasiginčysi, ir tai yra tiesa, tačiau renkantis miego drabužius ir apatinį trikotažą daugiausia dėmesio reikėtų skirti ne grožiui, o patogumui ir sveikatai. 

Trumpa miego drabužių istorija 

Pažvelgę kelis šimtmečius atgal pamatysime, kad anksčiau žmonės gana mažai dėmesio skyrė savo naktiniams drabužiams. Į lovą guldavosi su tais pačiais apatiniais, kuriuos dėvėjo dieną ar, kai karšta, tiesiog eidavo miegoti nuogi. Viduramžių pabaigoje buvo pradėta daugiau dėmesio skirti asmens higienai, taigi buvo pradėta vakare keistis rūbus. Dažniausiai iš miego drabužių buvo tikimąsi, kad jie nevaržys judesių ir gerai sugers prakaitą, išpopuliarėjo laisvi lininiai naktiniai marškiniai.

18 a. į Angliją iš Indijos atkeliavo pižamos. Iš pradžių tai buvo tik vyriškas drabužis, kuriuo šeimos galva pasipuošdavo vakare ir atsipalaidavęs įsitaisydavo prie židinio su gėrimo taure rankose. 20 a. pradžioje Koko Šanel naktinius drabužius ir pižamas išpopuliarino moterų tarpe. Jos dėka moterys pamiršo blankias vienspalves ir beformes linines miego sukneles, o parduotuvių lentynas užplūdo įvairiausių formų, spalvų ir audinių naktinių ir pižamų pasiūla moterims.

Kokią funkciją atlieka naktiniai 

Dažnai neįvertiname naktinių ir apatinių svarbūs, juk kai miegame – jų nematome, lygiai taip pat nematome ir apatinių, kai paslepiame juos po rūbais. Tačiau kaip nepatogu, kai naujų naktinių etiketė duria ar kutena, ir jūs visą naktį prasivartote nuo šono ant šono, kol galų gale keliatės iš lovos, kad galėtumėte nusikirpti etiketę ir tęsti ramų poilsį. Etiketė – didelis dirgiklis, kurį lengva identifikuoti ir pašalinti. Tačiau neretai būna taip, kad įsigijus netinkamus naktinius suprastėja miego kokybė, gali net pradėti kankinti košmarai, tačiau sąmoningai jūs taip ir nesuprasite, kas tiksliai negerai.

Todėl renkantis drabužius miegui labai svarbu pasirūpinti, kad jie atlikti savo pagrindinę funkciją – uždengtų jūsų kūną, būtų patogūs ir padėtų palaikyti kūno temperatūrą. Grožis, madingumas ir kiti parametrai turėtų būti paliekami tam laikui, kai pirksite proginę suknelę ar naują kaklaraištį. O renkantis naktinius ir apatinį trikotažą, dėmesį reikėtų kreipti į jų funkcionalumą. 

Kaip išsirinkti naktinius ir apatinius 

Kokybiški ir patogūs apatiniai ar naktiniai gali kainuoti nemažai, tačiau tai – puiki investicija tiek ir į jūsų miego kokybę, tiek ir į jūsų sveikatą. Natūralių medvilninių apatinių ir naktinių marškinių pigiau galite išsirinkti peržvelgę, ką siūlo „Maxima“ akcijos. Taip pat verta vienu metu įsigyti tik vienus naktinius marškinius ar apatinius – kurį laiką juos panešioję galėsite įvertinti, ar jie patogūs ir tik tada įsigyti daugiau.

Renkantis naktinius ir apatinius labai svarbu perskaityti jų sudėtį. Natūralios medžiagos, tokios kaip linas, medvilnė, šilkas, bambuko pluoštas ir pan. leis jūsų kūnui kvėpuoti, sugers prakaitą, nedirgins odos. Tačiau jei sudėtyje yra daug poliesterio, poliamido, poliuretano, acetato, elastano – tokių rūbų geriau nesirinkti, nes jie sunkiai praleis drėgmę, taip bus lengviau atsirasti uždegimams, stipresniam nemaloniam kūno kvapui. Jei apatinių sudėtyje yra keli procentai elastano – tai nėra blogai, jis suteikia audiniui tamprumo ir leidžia prisitaikyti prie kūno formų.

 

Užs. 1139.

Dalintis naujiena

Sponsored Video