Juodasis katinas F1 – pomidoras, tinkamas riaušėse nuomonei išreikšti (0)

Publikuota: 2019-08-12 Kategorija: Laisvalaikis
Juodasis katinas F1 – pomidoras, tinkamas riaušėse nuomonei išreikšti
L. Dūdaitė-Kralikienė / Juodasis katinas F1

Nenoriu nieko kurstyti, bet pats geriausias šio pomidoro panaudojimo būdas būtų kaip svaidomasis argumentas kokiose nors riaušėse. Mat ką nors apmėtyti tokiais pomidorais grėstų rimtus nemalonumus: tokiu galima, atleiskite, ir paakyje mėlynę įstatyti. Mat Juodajam katinui F1 (Čiornyj kot F1)  būdingos visos hibridų ydos, tačiau visiškai nebūdingi jų privalumai.

Nei ankstyvas, nei derlus

Hibridai renkamiesi dėl kelių privalumų. Visų pirma jie atsparesni ligoms nei veisliniai pomidorai. Ir šis privalumas bene svarbiausias. Antra – kekėse jų vaisiai vienodo dydžio, jei yra keli krūmeliai, jie vaisius pradeda nokinti beveik tuo pačiu metu.

Trūkumai yra irgi žinomi: visų pirma, tai, kad iš hibridų negalima rinkti sėklų. Vadinasi, patys jų neprisirinksite, ir kasmet teks jų pirkti. Antras didelis trūkumas, nors ne visoms hibridų rūšims būdingas – tai tas garsusis „plastmasiškumas“. Tokių kiekvienas ragavo parduotuvėje žiemą: kieti, tarsi ir būtų prinokę, bet prakandus – vandeningi ir beskoniai. Tokiu pomidoru nesunkiai galima langą išdaužti ar kam paakyje mėlynę įstatyti.

Kadangi pomidorai yra daržovė, be kurios negaliu gyventi nė dienos, taigi jų skoniui keliu šiokius tokius reikalavimus. Ir drąsiai sakau – Juodasis katinas F1 nuvylė.

Veislės aprašyme teigiama, kad tai superankstyvi pomidrorai. Pirmieji vaisiai ima nokti maždaug po 85-90 dienų nuo daigelių atsiradimo. Paskaičiuokime: „katinus“ sėjau kovo 8-ąją, maždaug kovo 15-ąją pasirodė daigeliai. Atskaičiuokim tris mėnesius: liepos 15-ąją turėjau ragauti pirmuosius vaisius. O pirmąjį pomidoriuką nuskyniau tik prieš gerą savaitę.

Kadangi šis hibridas skirtas auginti ir lauke, ir šiltnamyje, akivaizdu, kad jis turėtų būti atsparesnis ligoms. Tačiau jau dabar ant jo stiebelio matyti tipinis pomidorų maro – fitoftorozės – ženklas: ruda dėmė ant stiebo.

Rašoma, kad pirmąją kekę ima megzti po 7-9 lapu, vadinasi, anksčiau nei dauguma indeterminantinių pomidorų. Derlumas iki 15 kg iš kvadratinio metro. Praktikoje gi derlumas – neypatingas, kaip hibridui, netgi mažokas.

Rašoma, kad pomidorai turėtų sverti apie 160 g, tačiau patys didieji sveria tik apie 90 g, beveik perpus mažiau.

O jau kietumas...

Aprašyme teigiama, kad šio hibrido pomidorai turi padidintą likopeno – antioksidanto, skirto vėžio prevencijai, kiekį. Pomidorai tamsiai rudi, šiek tiek su vario atspalviu. Kekėse atrodo gražiai. Prapjovus: skonis sodrus, maloniai saldžiarūgštis. Pomidoras būtų skanus, jei ne... Tas nelemtas kietumas. Skonis, aišku, geresnis, nei visų parduotuvėse parduodamų hibridų. Tačiau veisliniai pomidorai toli lenkia savo skoninėmis savybėmis.

Kur jį panaudoti? Kadangi pomidoras labai tvirtas, aišku, kad bus patogu jį transportuoti, jį galima ilgokai išlaikyti. Tačiau valgyti vieną ar pjaustyti į salotas vargu ar tiks. Manyčiau, geriausia jį konservuoti. O ir dydis pakankamai geras: į stiklainį tilps ir nepjaustytas.

Verdiktas

Kodėl įsigijau šio hibrido sėklų? Sugundė pavadinimas. Juolab, kad ir namuose laikome visiškai juodą katę. Aprašyme patiko tai, kad šis hibridas išvestas Sibiro selekcininkų, nereiklus gamtinėms sąlygoms. Sėklas parsisiunčiau originalioje pakuotėje, pomidorų mylėtojų forumą. Kadangi pomidoro išvaizda atitinka piešinėlį ant pakuotės, nepanašu, kad pakuojant būtų sumaišytos sėklos.

Pomidoras nuvylė. Nors sėklų liko, nemanau, kad kitąmet jį sėsiu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą