Gėlių spalvų simbolika: ką dovanoti mylimam žmogui? (1)

Publikuota: 2019-12-30 Kategorija: Laisvalaikis
Gėlių spalvų simbolika: ką dovanoti mylimam žmogui?
Gėlės

Daugelis mūsų rinkdamasis gėles daugiausia dėmesio skiria jų išvaizdai. Žinoma išvaizda apima labai daug skirtingų komponentų, tad tai – visuma. Nors mes neskirstome grožio atskirai pagal tai: kokia yra gėlės forma, kokia spalva, kokie raštai ją puošia… Renkamės tai, kas mums gražu arba, kas tikime, kad bus gražu gėlių gavėjui.

Visgi, gėlių spalvos turi tam tikras reikšmes ir tie, kurie išmano etiketą, puikiai žino, kodėl nesąmoningai raudonos rožės dovanojamos antrajai pusei, o ramunės – mamai. Tai susiję ne tik su pačiomis gėlėmis, tačiau ir jų su spalvomis. Geliufeja.lt el. parduotuvės pagalba apžvelgsime gėlių spalvų simboliką.

Raudonos spalvos gėlės

Raudona spalva dažniausiai laikoma pačia aistringiausia spalva. Ne tik vertinant gėles, tačiau ir drabužius, lūpų dažus bei daugelį kitų atributų. Jeigu žmogui dovanojate raudonas gėles – parodote, kad jį labai mylite. Taigi, šios spalvos gėlės dažniausiai rekomenduojamos antrajai pusei.

Rožinės spalvos gėlės

Rožinė, kaip ir violetinė, simbolizuoja prabangą. Taigi, tokių spalvų gėles siūlome dovanoti tiems, kuriems jaučiate pagarbą ir kurie galbūt Jums atrodo kaip autoritetas. Tai puikus pasirinkimas kai dovanojate gėles mokytojui, gydytojui ir panašiai.

Oranžinės spalvos gėlės

Oranžiniai gėlių atspalviai dažniausiai nepelnytai yra pamirštami. Išties, šių atspalvių gėlės ne tik labai gražiai atrodo, tačiau ir simbolizuoja džiaugsmą. Tuo pačiu – šventiškumą, tad reikia nebijoti oranžinės spalvos gėlių puokštes dovanoti jauniesiems vestuvių proga.

Geltonos spalvos gėlės

Taip pat puikus pasirinkimas tiems, kurie nori dovanoti ne tik gėles, tačiau ir geras emocijas, yra geltonos spalvos gėlės. Jos sukuria lengvumo, paprastumo ir tuo pačiu jaukumo vaizdą. Tuo pačiu geltona spalva simbolizuoja paprastumą bei pastovumą, kurio daugelis siekia gyvenime. Taigi, šios spalvos gėlės puikiai tinkamos broliams, sesėms bei kitiems artimiems asmenims.

Žalios spalvos gėlės

Žalia yra gamtos spalva ir beveik visose gėlių puokštėse yra kažkiek žalios. Tačiau tikrai ne visose puokštėse dominuoja ši spalva. Tačiau gali, kadangi tokios puokštės atrodo gyviau ir tuo pačiu jausmingiau. Daugelyje simbolikų žalia spalva taip pat simbolizuoja ir nemirtingumą.

Žydros spalvos gėlės

Dar vienas retesnis pasirinkimas yra žydri atspalviai. Tiesa, tik todėl, kad tokio atspalvio gėlių yra mažiau, o ne todėl, kad žydra spalva nėra estetiška. Ji atrodo puikiai ir simbolizme perteikia magiškumą, neįprastumą.

Mėlynos spalvos gėlės

Kiek tamsesnė mėlyna taip pat dažnai pavadinama gana karališka spalva. Biblijoje mėlyna spalva siejama su dieviškumu, tad dažniausiai šių spalvų gėlės taip pat dovanojamos norint parodyti pagarbą.

Baltos spalvos gėlės

Balta spalva taip pat turi labai ryškią simbolizmo prasmę. Dažniausiai siejama  su nekaltumu, paprastumu, lengvumu. Ji dovanojama tiek vestuvių proga, tiek nešama į laidotuves. Ne veltui sakoma, kad pasirinkus baltą spalvą visada pataikysite į taktą, kadangi ji yra gana universali.

Gėlių tiek daug ir visos jos tokios gražios… Rinkitės tai, kas Jums arčiausiai širdies arba tai, kas labiausiai patiks gėles gavusiam žmogui. Nes gera daryti gera.

 

Užs. 0910.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą