Gėlių kompozicija - dovana miestui Motinos dienos proga (1)

Publikuota: 2021-05-02 Kategorija: Laisvalaikis
Gėlių kompozicija - dovana miestui Motinos dienos proga
E.Pavilonienės nuotr. / gėlių kompozicijos kūrėjai

 

Rokiškio mieste, Nepriklausomybės aikštėje gėlėmis papuošta dar viena erdvė. Turizmo informacijos ir amatų centro prieigos pasipuošė lelijų kompozicija, kurią Motinos dienos proga sukūrė ir pačios pagamino Rokiškio mamų klubo narės.

Šiais metais narcizais pražydusios miesto erdvės įkvėpė ir mus sukurti kažką gražaus savo miestui. Svarstėme kokią kompoziciją kurti – tulpių, narcizų, ar pasirinkti kitas gėles. Norėjome prisiderinti prie suplanuoto miesto erdvių apželdinimo ir stipriai neišsiskirti. Pasidomėjome, pasikonsultavome su miesto kraštovaizdžio specialiste Ingrida Trumpaite, kokiomis gėlėmis puošis šiais metais mūsų miestas ir išgirdus, jog yra planuojama sodinti lelijas, neliko abejonių, jog lelijos būtų geriausias pasirinkimas. Vienbalsiai sutarėme, jog Motinos diena – tinkamiausia proga, juk esame mamų klubas“- įspūdžiais dalinosi klubo narės.

Kompozicija gaminta iš specialios medžiagos – izolono. Šios medžiagos privalumas, jog ji atspari vandeniui, galima naudoti įvairiomis oro sąlygomis, neturi kvapo, yra ekologiška ir lengvai pasiduoda norint išgauti bet kokias formas.

Pravertė ir vyrų pagalba

Rokiškio mamų klubo narė, Lina Valotkienė sako, kad idėja kilo benaršant internete. „Sunku buvo suprasti, iš ko tos didžiulės ir be galo gražios kompozicijos pagamintos. Pasiklausinėjome, pasidairėme internete, pasižiūrėjome YouTube kanale ir nusprendėme užsisakyti medžiagą - izoloną. Vedė azartas išmėginti, nors nei viena klubo narė su šia medžiaga nėra dirbusi. Ir koks didžiulis šokas ištiko, kai pamačiau tas neaiškias, baltos bei žalios spalvos medžiagas ritinyje!“- savo pirmuosius įspūdžius pasakojo Lina.

Gėlių gaminimui prireikė ne tik idėjos ir kūrybinio darbo – lapų karpymo, formavimo. Tam į pagalbą buvo pasitelktas ne tik statybinis fenas, kurį paskolino Linos brolis Justas Janulis, bet ir jo idėjos bei fizinė pagalba. Gėlių stovai pagaminti iš cemento ir armatūros, yra labai sunkūs. Justas juos ne tik pagamino, konsultavo proceso metu, bet ir atvežė į vietą ir viską puikiai įkomponavo.

Brolis stovus pagamino, vėliau jau priekaboje nuvežė į gėlių statymo vietą, vyras Andrius atvežė į kūrybines dirbtuves, kad galėtume priklijuoti pagamintus žiedlapius. Be jų pagalbos nebūtume išsivertę, todėl esam be galo jiems dėkingos. Gėlės didžiulės, žmogaus ūgio, todėl atrodo įspūdingai. Visas procesas užtruko kelis vakarus. Vyrai grįžta po darbų, lieka namuose prižiūrėti vaikus, o mes prie kūrybinio darbo. Dar ir dabar pirštai nusėti pūslėmis, nes žiedai klijuoti karštų klijų pistoletu. Pamačius, kaip tos pagamintos gėlės atrodo lauke, tarp didingų baltų kolonų, apšviestų saulės spindulių, sunku patikėti, kad vien tik idėjos ir užsidegimo dėka, nieko iš anksto nežinant apie gamybą, galima padaryti. Mus vedė didžiulis noras, nuoširdumas ir tikėjimas. To visiems linkiu, šios gražios dienos proga“- šventine nuotaika ir procesu dalinosi Lina Valotkienė.

Po kūrybos proceso ir rezultato - pačios šilčiausios emocijos

Sulaukusi pasiūlymo gaminti gėlių kompoziciją, net nesudvejojusi entuziastingai pasakiau – bandom, nors viduje kirbėjo mintis, ar tikrai pavyks... Neslėpsiu, tikrai buvo abejonių, bet kai susiburia šauni komanda, tai lūkesčiai pasiteisina visus 100 procentų. Džiaugiuosi suteikta galimybe prisidėti prie pačių rankomis gamintos dovanos visoms mamytėms“ - įspūdžiais dalinosi prie kompozicijos kūrimo prisijungusi Raminta Katinienė.

Mamų klubo narė Dovilė Jankauskaitė – Juškevičienė sako, kad viso proceso metu lydėjo pačios šilčiausios emocijos. „Rezultatas tikrai glosto širdį. Labiausiai džiugina bendrystės jausmas, jog galima jungtis kartu, nedidelėmis grupelėmis ir taip paprastai sukurti gražius dalykus“- gerų emocijų neslepia Dovilė.

Iš pradžių svarstyta lelijų kompozicija papuošti Tyzenhauzų alėją, nes lelijos yra ir vienas iš miesto istoriją kūrusių grafų Psezdeckių simbolių, bet dėl besikeičiančių oro sąlygų, nuspręsta gėles įkomponuoti į labiau nuo vėjo apsaugotą erdvę. Šiuo metu kompoziciją galima apžiūrėti ir prie jos nusifotografuoti Nepriklausomybės aikštėje, tačiau neatmetama tikimybė šią kompoziciją išvysti ir kitose miesto erdvėse.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video