Galimybė kiekvienam pasijusti žvaigžde: kraštiečiai naujai pažvelgė į populiarią pramogą (video + foto) (9)

Publikuota: 2020-11-11 Kategorija: Laisvalaikis
Galimybė kiekvienam pasijusti žvaigžde: kraštiečiai naujai pažvelgė į populiarią pramogą (video + foto)
„Please not me“ archyvo nuotr. / Kolektyvo „Please not me“ gyvo garso pasirodymai dovanoja neišdildomus įspūdžius.

Jei jūs svajojate pasijusti pop scenos žvaigžde, tačiau vienintelė vieta, kurioje išdrįsote dainuoti – nuosavas dušas, tai rokiškėnų sumanyta pramoga – karaokė su gyvai grojančia grupe – kaip tik jums. Šmaikščiu pavadinimu „Please not me“ (prašau, tik ne aš) pasivadinusi komanda dovanos neišdildomus įspūdžius asmeninėse šventėse ar darbo vakarėliuose (žinoma, kai pasibaigus karantinui jie bus leidžiami).

Nauju žvilgsniu į įprastą pramogą
Karaokė dainavimas – neprarandanti populiarumo pramoga. Anksčiau netgi perkant namų kino įrenginį, jame būdavo karaokės funkcija. Tačiau dainuoti žvelgiant į televizoriaus ekraną yra viena, o štai su tikra gyvo garso grupe, pačiam „pasimatuoti“ mėgiamo atlikėjo įvaizdį, pačiam atlikti svajonių dainą, galbūt įgyvendinti slaptą svajonę pasitikrinti, ar pavyktų tapti scenos žvaigžde – tai jau kažkas tooookio. Jei vienam ant scenos lipti nedrąsu, galima dainuoti ir dviese, ar trise. Tokią fantastišką pramogą siūlo šauni kompanija pasivadinusi „Please not me“, kurioje – ir rokiškėnams gerai žinomi jaunieji mūsų krašto talentai Paulius Viduolis bei Kęstutis Čeplinskas.

Be jokios baimės apsikvailinti
Ar tokia pramoga priimtina mūsų santūriems tautiečiams, kuriems viena didžiausių baimių, stabdanti daugelį gerų, įdomių iniciatyvų, po drovumo kauke palaidojanti šimtus talentų yra paprasčiausia baimė... apsikvailinti? Ką reiškia apsikvailinti: tai baimė pačiu atsakingiausiu momentu neišdainuoti natos, pamesti tekstą. O ką jau bekalbėti apie norą, kad net pirmoji gyvenime vieša solo daina skambėtų idealiai. Be panikos. Šios šaunios kompanijos dėka taip ir bus.
Nes dainavimas su gyva grupe turi daugybę pliusų. Pasak P. Viduolio, jei bijote dainuoti vienas, padės profesionalus atlikėjas. Jei pametėte tekstą ar ne ten įstojote dainuoti, grupė prisitaikys prie jūsų gebėjimo ir tempo, o šaunus vakaro vedėjas nuims įtampą. Taigi, užuot slapstęsi už svečių nugarų, „please not me“, jau po kelių įžanginių dainų patys imsite mikrofoną į rankas, ir iš pradžių kiek nedrąsiai kopsite ant scenos, o nuo jos nulipsite tikra vakarėlio žvaigžde.
O ir publika turės galimybę padėti draugui – dainos tekstas rodomas dviejuose ekranuose, taigi, jį mato ir atlikėjai scenoje, ir vakarėlio dalyviai šalia jos, todėl visi gali dainuoti kartu.
Jau nuo pirmųjų dainų sukuriama jauki, šilta atmosfera, pasitikėjimo kupinas bendravimas, kad nors iš pradžių ir kiek droviai, o vėliau vis drąsiau, į sceną koptų šventės dalyviai.
„Neslėpsiu, kai pradėjome grupės veiklą, buvo abejonių, ar kažkas norės, ar išdrįs lipti ant scenos“, – prisipažino Kęstutis. Arba išdrįs vienas ar du svečiai, o kitų ir su šluota ant scenos neužvarysi. Abejonės išnyko greitai. Pašnekovai sako iš akių pastebintys, kad žmogus tarsi norėtų pabandyti. Todėl ir padrąsina. O dar labiau drąsina žiūrovų pritarimas, plojimai, ovacijos. Būna ir prašymų pakartoti...

Pildo ir studentų, ir profesorių svajones
Pasikviesti šią šaunią šešių žmonių kompaniją galima į bet kokią šventę: vestuves, jubiliejų, smagų gimtadienio vakarėlį, įmonės šventę, klasiokų, kursiokų susitikimą. Repertuaras platus: nuo seno gero roko, iki jaunimo pamėgtų „gabalų“. Nereikia jaudintis tiems, kurie nemoka angliškai – grupė turi nemenką lietuviškų dainų repertuarą.
Ypatingoms akimirkoms galima paruošti ypatingas dainas, pavyzdžiui, jaunųjų ar draugų dainą. Nors gyvai, šiltame draugų rate, skambant gyvai muzikai, kiekviena daina gali tapti ypatinga. Svarbu ją dainuojantys žmonės, jų potyriai, emocijos. Viena įspūdingiausių akimirkų savo veikloje Paulius ir Kęstutis laiko tai, kad vienoje šventėje pagyvenusi sukaktuvininkų pora pirmą kartą išdrįso, savo šeimos palaikoma, užlipti ant scenos ir pabandyti dainuoti. Nuo scenos jie lipo su ašaromis akyse: negalėjo patikėti, kad jiems tai pavyko, o šventei įsisiūbavus, išdrįso dar kartą padainuoti savo mėgiamą dainą. „Jų vaikai mums sakė: netikėjom, kad jums pavyks juos įkalbinti pabandyti dainuoti“, – sakė P. Viduolis.
Net solidūs kostiumuoti verslininkai, universitetų profesoriai drąsiai kopia ant scenos dainuoti seno gero roko, mėgiamų jaunystės dainų.
Netgi vyksta savotiškos varžytuvės: jei draugas gali, tai kuo aš už jį prastesnis?
Jei švenčia kelių kartų žmonės, paprastai drąsesnis būna jaunimas, o tėvai, seneliai, dėdės ir tetos nedrįsta prieiti arčiau. Kelias pirmąsias dainas. „Matau, kad vyresni lyg ir baiminasi. Na palaukit“, – juokavo K. Čeplinskas.

Kuria profesionalūs atlikėjai
Raktas į sėkmę – jauki ir palaikymo kupina atmosfera. Ją kuria talentinga profesionalų komanda. Pašnekovai pasakojo, kad buriant gyvo garso grupę buvo kviečiami atviri žmonės, tikri profesionalai, preciziškai nugludinę savo grojimo techniką ir suprantantys vienas kitą iš menkiausio gesto ar žvilgsnio. Mat čia svarbiausia greitai reakcija, gebėjimas prisitaikyti prie situacijos, atlikėjo, improvizuoti. Bet koks į sceną užkopęs žmogus turi būti ramus, kad, nepaisant jo įgūdžių, profesionalų komanda patikimai pridengs užnugarį ir užmaskuos netikslumus. Taigi, smagią nuotaiką kurs vakaro vedėjas Paulius, elektrine gitara gros Laurynas, bosine gitara – Simonas, klavišiniais – Grigas, o būgnais erdvę drebins Kęstutis. Garso kokybe rūpinsis garso režisierius. Jei vakarėlio šeimininkai pageidaus, prie grupės gali prisijungti ir vokalistė bei didžėjus.
Smagi nuotaika išjudina net didžiausius tylenius. Tam grupė turi savų receptų. Vienas jų – jei užsakovai pageidauja, surengti smagų protmūšį, kurio klausimai susiję su šventės „kaltininkų“ istorija, biografija, pomėgiais. Tuomet smagiais, skoningais pokštais pagardintas sveikinimų maratonas. O jam artėjant į pabaigą, jau fone pradeda skambėti smagi gyva muzika, žiūrėk, jau ir šventės dalyviai ima linguoti, trepsėti į taktą. Tuomet dar pora atlikėjo dainų įtampai nuimti, ir karaokė vakarėlis prasideda! O jame – nepakartojami įspūdžiai: aš dainavau solo, su mylimuoju, su broliu ar sese, tėvais ar draugais. Tokios emocijos neįkainojamos.

Ko reikia žvaigždžių valandai?
Jei norite tapti žvaigžde, tereikės tik kiek didesnės už kišenę patalpos, kad tilptų gyva grupė ir dar vietos liktų atlikėjui bei svečių chorui. Tada, žinoma, pasikviesti grupę „Please not me“ į svečius. Ši šauni kompanija atvažiuos ten, kur pakviesite: į sodybą, kavinę, konferencijų salę, barą ar kitą jūsų pasirinktą šventės vietą. Tada, žinoma, reiks šiek tiek paderinti grojaraštį, kad jame atsidurtų visos jūsų mėgiamos dainos. Na, ir šėlti. Kiek pageidausite – tris, o gal net visas šešias valandas? O kad grupei išvykus neapimtų liūdesiukas, vakarą smagiais šokių ritmais užbaigs didžėjus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video