Duokiškėno rankose- įspūdingas radinys (video+foto) (16)

Publikuota: 2021-03-15 Kategorija: Laisvalaikis
Duokiškėno rankose- įspūdingas radinys (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Vilmantas Kemeklis

Rokiškio rajone ir visoje Lietuvoje populiarėja naujas laisvalaikio praleidimo būdas- kanopinių gyvūnų ragų rinkimas. Užsiimantys šia veikla žmonės pasakoja, kad palankiausias laikas šiam užsiėmimui yra pavasaris ir ruduo.

Pavasarį, kol dar nesužaliavus augmenija, galima lengviau pastebėti ragus, be to, dar neišsiritę įvairūs vabzdžiai, įkyriai puolantys viską, kas tik juda. Žiemą ragus atrasti žymiai sudėtingiau dėl sniego ir dėl gana sudėtingo judėjimo pačiame miške.

Duokiškėnas Vilmantas Kemeklis šį savo hobį „atrado“ prieš 6 metus. Iki tol rasdavo nemažai įvairaus dydžio ir formų ragų, tačiau nei vienas iki šiol rastas ragas neprilygo šio pavasario radiniui- įspūdingo dydžio tauriojo elnio ragams su visa kaukuole.

„Gyvenimo radinys“- neabejodamas sako pašnekovas. V. Kemeklis tokio dydžio ragus yra matęs tik parodoje, o apie tai, kad kas nors būtų atradęs bent jau panašų egzempliorių, tikrai nėra girdėjęs.

Rasti ragai, pašnekovo vertinimu, miške pragulėjo ne trumpiau nei dvejus metus. Įdomu ir tai, kad jie gulėjo visai netoli sodybos, o už 200 metrų stovėjo medžiotojų bokštelis. Labai keista, kad jų iki šiol niekas neatrado...

Paradoksalu tai, kad šiuos ragus Vilmantas rado visai atsitiktinai, nes tą dieną net nesiruošė kažko ieškoti. „Važiavau apžiūrėti parduodamos sodybos. Apžiūrėjęs pastatus nutariau apžiūrėti ir teritoriją. Vos tik įžengus į šalia esantį mišką ir pamačiau šį trofėjų “- stebisi V. Kemeklis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video