„Duok 100 kiškių“ dovanos iš Vokietijos (2)

Publikuota: 2019-10-10 Kategorija: Laisvalaikis
 „Duok 100 kiškių“ dovanos iš Vokietijos
Giedrė Dagienė / Iš Vokietijos į Duokiškį atkeliavę kiškiai.

2018 – aisiais švenčiant Lietuvos šimtmetį Duokiškio kaimo ir apylinkių gyventojus pakvietėme dalyvauti akcijoje „Duok 100 kiškių“.  Sulaukėme  susidomėjimo  - apie 70 dalyvių, kurie savo rankomis kūrė arba dovanojo žaisliukus - kiškius. Jų sulaukėme iš Rokiškio, Utenos, Anykščių miestų bei rajonų bendruomenių,  Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos, Vilniaus. Akcijos sėkmė pranoko lūkesčius - kiškių  susirinko gerokai per 100.   Akcijos dalyvių, gaminusių kiškučius savo rankomis,  amžius nuo 5 iki 79  - erių.  Ypatingai džiugina, kad į kūrybinę veiklą  noriai kibo   ne tik moterys, bet ir vyrai. Stebina įmantriai pagaminti žvairiukai - megzti, nerti, velti, siūti ir siuvinėti, iš samanų, kerpių, šakelių nupinti, iš medžio išpjauti, iš metalo išlenkti, iš molio nudrėbti ar  nupiešti, nutapyti. Didelę kiškių kolekcijos dalį sudaro  -  skirtingų laikmečių vaikų žaisliukai, suvenyrai. Atvykstančius į Duokiškį iš Kamajų pasitinka Daivos ir Henriko Mickūnų šeimos sukurtas ir iš metalo  pagamintas kiškis. 

Akcijos metu  surinkti kiškiai  - vietos žmonių kūrybines tradicijas atspindinti  kolekcija ir galimybė   Duokiškio kiškių muziejaus kūrimui.  Naujus eksponatus dovanoja į kultūros centro renginius atvykstantys kraštiečiai, bendruomenių atstovai, meno kolektyvai, žygeiviai ir pan. Kiškių ekspozicija  bendruomenės namuose - nauja erdvė  gyventojų saviraiškai, sociokultūrinei veiklai, turistų traukos objektas Rokiškio rajone.

Rugsėjo mėnesį ekspoziciją papildė Vokietijos gyventojo Herbert Müller dovanoti kiškiai. Vasarą viešėdamas Lietuvoje aplankė kiškių muziejų Duokiškyje. Susižavėjęs sumanymu, atspindinčiu kaimo pavadinimo kilmę bei pabrėžiančiu vietovės išskirtinumą, svečias  surinko ir padovanojo 100 kiškių. H. Müller kolekcijoje kiškiai nuo 2 - 80 cm dydžio žaisliukai, suvenyrai, atvirutės, pašto ženklai, magnetukai, lego konstruktoriai, stalo žaidimai, ženkliukai, suvenyrai, žvakidės, Bavarijos mitinio padaro plakatas ir pan. Išskirtinis eksponatas – jubiliejinė  Kanados 15 dolerių karališkoji moneta, skirta 2011 -  Kiškio metams paminėti.

Giedrė Dagienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą