Dapkų ūkyje – įdomi naujovė (5)

Publikuota: 2019-07-22 Kategorija: Laisvalaikis
Dapkų ūkyje – įdomi naujovė
Asmeninio archyvo nuotr. / Birutė Dapkienė.

Naujovėmis garsėjantis Dapkų ūkis netrukus pristatys dar vieną įdomų sprendimą. Nuo šiol mūsų rajono žmonėms taps prieinamos jodinėjimo paslaugos. Ir, beje, ištisus metus: Dapkų ūkyje statomas dengtas maniežas, kuriame norintieji galės jodinėti žiemą ir vasarą.

Atkeliavo iš Trakų

Maniežas, kaip pasakojo Birutė Dapkienė, buvo įsigytas Trakuose. Vien tik jo kaina – 10 tūkst. Eur. O kur dar jo išmontavimo, pervežimo bei statymo naujoje vietoje išlaidos. Pašnekovė pasakojo, kad ir maniežo ardymui, ir jo statymui reikėjo naudoti kranus.

Netgi parengti vietą jam buvo ganėtinai nelengva. Kruopštūs betonavimo darbai, tikslus surinkimas. „Pas mus vien tik varžtų trys kibirai“, – kalbėjo B. Dapkienė.

Trakuose šis maniežas buvo naudojamas raitelių konkūrų treniruotėms. Vadinasi, jis pakankamai erdvus.

Bus patogus joti

Ką duos maniežas ūkiui? Pašnekovė neslepia: vasarą galima jodinėti tiesiog lauke. Tačiau netgi vasarą tai nėra pats saugiausias sprendimas, nes, pavyzdžiui, po lietaus žolė tampa slidoka. Taigi, nepatyrusiam raiteliui tai gali tapti papildomu iššūkiu. O manieže bus smėlio ir pjuvenų danga. Kadangi maniežas dengtas, tai jame bus patogu jodinėti bet kuriuo metų laiku, bet kuriomis oro sąlygomis.

Jojimo paslauga bus teikiama kiekvienam norinčiajam: ir patyrusiam raiteliui, ir pradedantiesiems. Bus siūloma joti vienu iš vienuolikos ūkio žirgų. Nemokantieji joti taip pat laukiami: jie turės galimybę išmokti. Vaikų paslaugoms – mieli Šetlando poniukai, specialiai jiems pritaikyti maži balnai.

Sulaukia didelio dėmesio

Dapkų ūkis šią vasarą sulaukia nemenko dėmesio: čia treniruojasi raiteliai, rengiamos vaikų stovyklos. Štai ir kitą savaitę laukiama nemažos grupės mažųjų svečių. O maniežas dar labiau padidins dėmesį šiam ir taip pakankamai žinomam įdomiam ūkiui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą