Cukrinis bizonas – kol kas daržo rekordininkas (3)

Publikuota: 2019-08-20 Kategorija: Laisvalaikis
Cukrinis bizonas – kol kas daržo rekordininkas
L. Dūdaitė-Kralikienė / Cukrinis bizonas.

Cukrinis bizonas (Sacharnyj bizon) kol kas pats didžiausias šiemetinis pomidoras. Sveria beveik 600 g. Ir savo veislės pavadinimą jis pateisina tik iš dalies. Pagal dydį tai iš tiesų bizonas, tik cukraus skonio šiame pomidore nėra. Tačiau kaip ir visi avietinės spalvos pomidorai jis pasižymi švelniu, gaiviu skoniu, faktiškai be jokios rūgštelės.

Visai jis ne širdelė

Veislės aprašyme teigiama, kad šis avietinės spalvos dičkis bus širdelės formos. Deja, ant krūmo visi užauginti trys dideli pomidorai nė iš tolo nepriminė širdelių. Pasidomėjusi, ar tik maniškiai kažkodėl meilės nenori demonstruoti, sužinojau, kad ir pas daugelį kitų pomidorų augintojų jie tokie pat maniškiai: apvalaini.

Kad išaugintų tokius dičkius (veislės apraše teigiama, kad pomidoro svoris maždaug iki 350 g, tačiau išauga ir didesnių), pomidoras turi būti stambus ir galingas.

Taigi, Cukrinis bizonas yra indeterminantinė veislė, kurios pomidorai išauga iki 1,8 m ir paprastai auginami dviem stiebais. Aš auginau vienu, todėl ir pomidorai stambesni. Ši veislė skirta auginti atvirame grunte ir plėveliniuose šiltnamiuose, gana atspari ligoms. Jei geros sąlygos, galima tikėtis maždaug 6,5 kg pomidorų iš kvadratinio metro.

Mūsų atveju derlumas nėra labai didelis: bus maždaug pusantro kilogramo nuo krūmo. Mat krūmas išaugino tik tris, tačiau labai stambius pomidorus.

Tai vidutinio vėlyvumo veislė, pirmieji pomidorai prinoksta maždaug po 110-115 d. nuo daigelių pasirodymo.

Ir visai nesaldus

Savo pavadinimą, matyt, ši veislė gavo dėl to, kad jos pomidorai yra mėsingi ir minkštimas yra vadinamojo cukrinio tipo. Skonis: švelnus, vos juntama rūgštelė. Saldumas – vos vos juntamas poskonis. Labai malonaus kvapo, kaip ir daugelis avietinių. Pomidorai nėra miltingi, tačiau minkštimas tvirtas. Tad jie gražiai atrodys supjaustyti. Vienas niuansas: tai gana sultingi, tačiau ne vandeningi pomidorai. Skonis yra gan išraiškingas, šiek tiek vaisinis. Odelė labai plona, todėl skinti transportavimui reiktų vos pradėjusius rausti.

Kadangi pomidorai dideli, tokio vieno puikiai užteks šeimos salotoms. Beje, tai salotinio tipo pomidoras. Jis labai gerai derės prie mėsos patiekalų. Taip pat jis tinka konservavimui ir sultims. Padažams tai būtų ne pats geriausias pasirinkimas, mat gana sultingas ir tyrę reiktų ilgiau garinti.

Verdiktas

Bandysime ir toliau jaukinti šį cukrinį bizoną. Beje, tai ganėtinai nauja veislė. Iš daugelio jos privalumų – pakuotėje yra labai daug sėklų, mat jos skaičiuojamos ne vienetais, o sveriamos gramais. Kitas privalumas – daigumas, šios veislės sėkliukių sudygo išties daug. Daigai atsparūs daugeliui ligų. Taip pat sausą vasarą nerodė kalcio stygiaus, nesirgo viršūniniu puviniu. Manyčiau, kad toks pomidoras tikrai vertas vietos lysvėje. Sėklos parsisiųstos iš pomidorininkų, prekiaujančių Rusijos ir Ukrainos firmų sėklomis. Kaip jau minėjau, pakelyje buvo labai daug sėkliukių, jų visų neišnaudojau. Tačiau jau fermentuoju sėklas ir iš savų pomidorų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą