Bajorų eglutės dekoracija – pretendentė į Lietuvos rekordą (0)

Publikuota: 2020-01-09 Kategorija: Laisvalaikis
Bajorų eglutės dekoracija – pretendentė į Lietuvos rekordą
Bajorų bendruomenės nuotr. /

Beveik 30 km vąšeliu nertų virvelių: tiek eglutės dekoracijai nunėrė Bajorų bendruomenės žmonės ir jų talkininkai.

Apie rekordą: Rekordo autorė: Rokiškio r. Bajorų kaimo kultūros namų vyriausia specialistė kultūrai Dalia Ziemelienė.

Rekordo aprašymas: 2019 m. lapkričio pabaigoje, laukiant gražiausių žiemos švenčių, vyriausia specialistė kultūrai Dalia Ziemelienė Rokiškio r. Bajorų kaimo kultūros namų, bendruomenės ir bibliotekos kieme sumanė iš vąšeliu nertų siūlų virvelių pastatyti išskirtinę eglutės dekoraciją ir siekti Lietuvos rekordo. Ant metalinio karkaso, kurį pagamino seniūnijos vyrų komanda, vadovaujama Broniaus Liaudansko, sukonstruota eglutės dekoracija iš vąšeliu nertų virvių. Sunaudota 36 kg metalo ir 29,011 km. Ilgio nertos virvės. D. Ziemelienė kartu su savanoriais statė originalią eglutės dekoraciją, tvirtino virves prie karkaso ir puošė šviečiančiomis girliandomis bei besmegeniais. Šis kiemas jau trečius metus vadinamas ,,Senių besniegenių linksmakiemiu“ ir yra mėgiamas bei lankomas ne tik bajoriškių, rokiškėnų, bet sulaukiama svečių iš visos Lietuvos, užsienio.

2020 m. sausio 6 d. Bajorų kaimo kultūros namų kieme siekiamas Lietuvos rekordas ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija“.

Priešistorė buvo tokia: Virvės nerti pradėtos dar 2016 m. vasario 16 d. Prieš tai, kultūros namų režisierė Nijolė Čirūnienė 2001 m. žurnalo ,,Panelė“ priede ,,Maxi“ rado intriguojantį straipsnį apie žurnalo redakcijos ir skaitytojų virvių nėrimo akciją ,,Tu numegzk man mama kelią“. Tą kartą ,,virvės kelias“ buvo numegztas 22 400 m. ilgio. Jį išmatavo Lietuvos pop muzikos grupės ,,Delfinai“ nariai. ,,Virvės kelias“ tęsėsi nuo Vilniaus Gariūnų turgaus iki 8 km už Trakų miesto. Manoma, kad tuo metu Lietuvos rekordas nefiksuotas, nes nerasta jokių kitų duomenų.

Bajorų kaimo bendruomenės nariai su pirmininke Inga Beloviene ir N. Čirūnienė paskelbė iniciatyvą ,,Vienos akies pynutės nėrimas“, siekiant pagerinti 2001 m. žurnalistų, skaitytojų ir muzikantų pasiektą rezultatą. Siūlus moterys naudojo iš savo resursų arba pirko parduotuvėse. Bajoriškės Audronė Ziemelytė ir Elena Naprienė neturėjo galimybių dalyvauti nėrime, bet prie iniaciatyvos prisdėjo dovanodamos siūlus.

Virves nėrė Bajorų kaimo bendruomenės nariai, gyventojai, kaimyninių kaimų ir miestelių savanoriai. Ypač svarus indėlis - Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namų gyventojų (5 873 m.), Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos mokinių ir mokytojos Ramutės Repšienės (1 190 m.), rokiškietės Nijolės Juozapavičienės ir jos mamos (6 346 m.), juozapaviškietės Audronės Davidonienės (3 926,5 m.), bajoriškių Stefanijos Čypienės (4 216,6 m.), Tamaros Zolbienės ir Vlados Galvanauskienės nunėrusių po vieną kilometrą virvių ir kt. Po mėnesio virvių kamuoliai buvo pristatomi matavimui. Pirmo matavimo rezultatą sudarė 24 km. ilgio virvė. Vėliau virvė dar buvo neriama ir vyniojama į kamuolius, kol pamestas matavimo skaičius.

2016 m. kovo 19 d. bendruomenės iniciatyva Bajorų k. kultūros namuose vyko Pasaulinės Žemės dienos minėjimas. Renginio metu susirinkusios moterys vieną valandą žvakių šviesoje nėrė virves, kurias vėliau prijungė prie ilgosios pynutės.

Kurį laiką nerta virvė buvo naudojama kaip dekoracija, puošybos elementas įvairių renginių metu. Kol 2019 m. virto dar viena idėja – iš jos padaryti Kalėdų eglutės dekoraciją.

2020 m. sausio 6 d. Bajorų kaimo kultūros namų kieme siekiamas Lietuvos rekordas ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija“. Rekordo siekimą liudijo Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Saulis, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė ir Bajorų kaimo gyventojas Sergejus Ivanovas. Jie užfiksavo, kad eglutės dekoracija 5,47 m. aukščio, 11,27 m. apimties – puošta įvairiaspalvėmis vąšelių nertų siūlų virvelių, kurių bendras ilgis 29,011 km. Visi užfiksuoti siekimo rekordo matavimai ir surinkta vaizdinė medžiaga bus išsiųsti į Lietuvos rekordų agentūrą ,,Factum“. O Bajorų gyventojai ir rekordo autorė nekantriai lauks agentūros ekspertų patvirtinimo ar pasiektas Lietuvos rekordas. O gal būt bus patvirtinti net du rekordai - ,,Aukščiausia vąšeliu nertų virvelių eglutės dekoracija“ ir ,,Ilgiausia vąšeliu nerta virvutė“.

Stebėjo, fiksavo ir surašė Nadiežda Ivanova

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą