Bajorų bendruomenė atidarė dviračių sezoną (5)

Publikuota: 2021-06-07 Kategorija: Laisvalaikis
Bajorų bendruomenė atidarė dviračių sezoną
E.Pavilonienės ir G.Kujelio nuotr. / Bajorų dviračių entuziastai prie Moškėnų-Laukupėnų piliakalnio

 

Keliones ir iššūkius mėgstantys bei idėjų nestokojantys Bajorų bendruomenės nariai, Tėvo dienos proga, atidarė dviračių sezoną ir išsiruošė į kelionę. Šį kartą maršrutas vedė Kazliškio kryptimi.

Kiekviena kelionė suplanuojama taip, kad įspūdžių užtektų ir dideliam ir mažam. Susipažįstama su pakeliui esančiomis įžymiomis Rokiškio krašto vietovėmis, kiekvienos kelionės metu aplankomi vis kiti rajono amatininkai.

Ši kelionė taip pat ne išimtis. Dviračių entuziastai, išvykę iš Bajorų, užsuko į Kavoliškio gyvenvietę, kur aplankė Komorovskių kalvelę. Dabar grafų Komorovskių laikus Kavoliškyje mena išlikę trys ūkiniai pastatai, graži liepų alėja, tvenkinys ir ant kalvelės stovintis medinis koplytstulpis. Jis žymi vieno iš Komorovskių – Zigmunto Leopoldo Petro Komorovskio – amžinojo poilsio vietą.

Tolimesnė maršruto stotelė – Moškėnų, Laukupėnų piliakalnis. Kartu keliaujantis bendruomenės narys – istorikas Giedrius Kujelis keliautojams papasakojo Moškėnų, Laukupėnų piliakalnio atsiradimo kilmę, atkreipė dėmesį į išlikusius tris pylimus, o užlipus į patį piliakalnį buvo rastas artefaktas- grublėtos keramikos fragmentas. Nuo piliakalnio atsiveriantis nuostabus vaizdas užburia ne vieną keliautoją.

Po trumpos ekskursijos dviratininkai pasuko Kazliškio kaimo kryptimi. Minutėlei užsukę į Kazliškio bažnytėlę, vyko į visai netoliese esančią kepyklėlę „Garduona“, kur keliautojų jau laukė svetinga šeimininkė Svetlana Šerepkienė. Nusiplovę kelionės dulkes, keliautojai apžiūrėjo neseniai įkurtą kepyklėlę ir gavę po tešlos gabalėlį kiekvienas išsikepė po duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, keliautojai suvaidino pasakėčią „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“. Kaip žinia, Bajoruose gyvena ne tik sportiški, bet ir kūrybingi žmonės, tad ir vaidinimas buvo pilnas dainų ir improvizacijų. Pasisvečiavę ir pailsėję, pasisėmę geriausių emocijų, keliautojai su šeimininke atsisveikino ir pasuko namų kryptimi. Kelionėje lydėjo ką tik iškeptos duonelės atomatas.

Oras kelionei buvo palankus, o ir su kompanija kelias neprailgsta, tad dviratininkai planuoja išsiruošti dar ne vienai kelionei.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video