„Auksinio proto“ žaidime: nauja komanda ir nerimas dėl karantino (0)

Publikuota: 2020-09-24 Kategorija: Laisvalaikis
„Auksinio proto“ žaidime: nauja komanda ir nerimas dėl karantino
G. Lungio nuotr. / Auksinio proto žaidimas buvo įtemptas iki pat paskutinio turo.

Savaitgalį praūžusi miesto šventė visgi davė šiokios tokios naudos: sėkmingai sužaistas „Protų vingių“ žaidimas paskatino karius savanorius burti savo komandą „Auksinio proto“ žaidimams. Sumanymas, panašu, bus vykęs – debiutantai DVI užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Tačiau neaišku, kiek epidemiologinė situacija leis rajono komandoms varžytis: žinoma bent tiek, kad kito antradienio žaidimas tikrai įvyks.

Penktoji ekipa
Po „Protų vingių“ žaidimo, skirto miesto šventei, kuriame laimėjo antrąją vietą, nusileidę tik žinomai Kamajų „Auksinio proto“ ekipai „Keturakiai“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai ėmė rimtai svarstyti idėją, ar nevertėtų išbandyti jėgas ir „Auksinio proto“ žaidime. Išgirdęs apie tokią idėją, prie karių ekipos nusprendė prisijungti ir anksčiau itin garsios rajono „Protų kovų“ ekipos lyderis Giedrius Kujelis. Juolab, kai kurie kiti šios ekipos nariai jau senokai žaidžia „Auksiniame prote“. Taigi, jau praėjusį penktadienį DVI komanda paprašė šio žaidimo kuratorių Rokiškyje Gintauto Lungio registruoti komandą, ir šį antradienį galėjo debiutuoti žaidime. Pirmajame žaidime DVI komandą sudarė keturi nariai: kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas, karė Ema Valentaitė, jau minėtasis istorikas G. Kujelis bei „Rokiškio Sirenos“ žurnalistė, istorikė Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kadangi „Auksinio proto“ komandą sudaryti gali iki 9 žaidėjų, akivaizdu, kad ateityje šios ekipos gretos pilnės.
Naujokai prie žaidimo prisijungė pačiu laiku pačiu laiku: mat kiekviename (o dabar vyksta keturioliktasis) žaidimo sezone kiekvienai komandai įskaitiniai taškai bus skaičiuojami atmetus dviejų prasčiausių pasirodymų rezultatus. Kadangi jau iki antradienio buvo sužaisti kaip tik du žaidimai, tai DVI jau nebeturi kitų komandų privalumo atmesti prasčiausius pasirodymus, tačiau taškų dar neprarado.
Įskaitant naujokus, „Auksinį protą“ Rokiškyje žaidžia penkios ekipos: „Perspektyvūs“, „Jau sugalvojom“, „Rodamkės ir tūzai“ bei „Rūsys“. Pastarosios ekipos šiame, trečiajame, sezono žaidime nebuvo. Ir dėl rimtos priežasties: rajono jaunimas ruošėsi kandidatų į Seimą Sėlos rytinės vienmandatės apygardoje debatams.

Taškas į tašką
Taigi, už žaidimo stalų antradienį sėdo keturios ekipos. Pirmąjį iš penkių žaidimo turų jos sužaidė labai apylygiai: „Perspektyvūs“ surinko 14 taškų, o likę komandos – po dvylika taškų. Ir antrasis turas neišryškino lyderių: klausimus apie automobilius visos komandos atsakinėjo iš esmės vienodai: trys ekipos surinko po aštuonis, „Rodamkės ir tūzai“ – šešis taškus. Po trečiojo turo, skirto JAV mokslininkams, pamažu pradėjo aiškėti lyderiai: po 18 taškų surinko „Jau sugalvojom“ ir DVI. Tačiau ir „Rodamkės ir tūzai“ atsiliko visai netoli – tik dviem taškais (pasivyti užtektų teisingai atsakyti vienu klausimu daugiau). Jiems ant kulnų lipo ir „Perspektyvūs“, atsilikę taip pat dviem taškais. Etapas, skirtas Antarktidai, taip pat nugalėtojų neišryškino: jame „Perspektyvūs“ ir „Jau sugalvojom“ surinko po 14, DVI – 12, „Rodamkės ir tūzai“ – 10 taškų.

Lėmė paskutinysis turas
„Rokiškio Sirenos“ filmuojamų „Auksiniame proto“ žaidimų vaizdo įrašų žiūrovai puikiai žino, kad juose yra viena įdomybė: ypač brangus bonus klausimas. Pirmajame ture jis vertas 4 taškų, o paskutiniajame – net dešimties. Ir iki paskutiniojo turo nė viena ekipa nebuvo išnaudojusi bonus klausimo galimybės. „Taigi, situacija gali labai smarkiai pasikeisti“, – prieš pradėdamas paskutinįjį turą, komandoms priminė žaidimo vedėjas G. Lungys. Paskutinysis, pats brangiausias bonus klausimas buvo labai įdomus: buvo parodyta vienos Afrikos gentelės dievuko figūrėlė. Ir apie tą dievuką pasakyta tiek, kad kai į tos genties teritoriją XX a. 7-8 dešimtmečiuose atvyko tarptautinių organizacijų atstovai, tai vietiniai jų veiklą suprato kaip karo šiam dievukui paskelbimą. Žaidėjams reikėjo užrašyti, kieno tai buvo dievas.
Komandoms atidavus lapelius ir skaičiuojant taškus, prieš pat pateikdamas bonus klausimo atsakymą – raupų dievas – G. Lungys pasvarstė, ar kam pavyko atsakyti. „Panašu, kad taip“, – pasakė jis, išvydęs besidžiaugiančius DVI žaidėjus. DVI, kaip ir „Perspektyvūs“ šiame ture atsakė devynis iš dešimties paprastų klausimų. O pridėjus dešimt taškų už bonus klausimą, DVI surinko 78 taškus ir užtikrintai laimėjo. Tą ji būtų padariusi ir be bonus klausimo: antroje vietoje esantys „Perspektyvūs“ surinko 66, „Jau sugalvojom“ – 64 ir „Rodamkės ir tūzai“ – 60 taškų.
Ir kitą antradienį komandos vėl rinksis į rajono savivaldybės I aukšto salę varžytis. „Dėl tolesnių perspektyvų nėra aišku, bet antradienį žaidimas tikrai vyks“, – sakė G. Lungys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video