Auksinio proto žaidime – istorinės lygiosios (2)

Publikuota: 2020-10-14 Kategorija: Laisvalaikis
Auksinio proto žaidime – istorinės lygiosios
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Auksinio proto“ žaidime „Perspektyvūs“ (keturi žaidėjai kairėje) ir DVI surinko po lygiai – 70 taškų.

„Auksinio proto“ keturioliktojo sezono šeštasis žaidimas Rokiškyje buvo labai smagus ir įtemptas. „Perspektyvūs“ vos per vieną turą išbarstė visą turėtą persvarą, o DVI, žinodami teisingus keturiais ir šešiais taškais įvertintų bonus klausimų atsakymus, nusprendė pamedžioti stambesnį laimikį. Tačiau ir be bonus klausimų ši ekipa ramiai pasivijo „Perspektyvius“ ir pirmą kartą ilgoje šio žaidimo istorijoje Rokiškyje nugalėtojų nuotraukoje – iš karto dvi komandos.

Po truputį gausėja komandos


„Auksinio proto“ žaidimo antradienį žaisti susirinko penkios komandos: „Perspektyvūs“, DVI, „Jau sugalvojom“, „Rodamkės ir tūzai“ bei naujokai „Status kampas“. Džiugu tai, kad lyginant su pora ankstesnių žaidimų, ekipos gausino savo gretas. Žaidimo vedėjas Gintautas Lungys džiaugėsi, kad vis daugiau rokiškėnų nori praleisti vakarą intelektualioje draugijoje, mankštindami protą.
O mankštinti tikrai buvo kur. Klausimai – kaip visada įdomūs ir originalūs. Pirmajame ture klausimai įvairūs, jų nejungė jokia tema. Jis geriausiai sekėsi „Perspektyviems“, kurie teisingai atsakė į devynis iš dešimties klausimų ir surinko 18-ka taškų. Artimiausi persekiotojai buvo DVI, teisingai atsakę į septynis klausimus. Jie žinojo ir bonus klausimo, įvertinto 4 taškais, atsakymą. Buvo klausiama, kuo remiantis viena iš šachmatų Sicilietiškos gynybos atmainų – Drakono gynyba – buvo pavadinta, jei tas, kuo remiamasi, susideda iš 14 dalių. Teisingas atsakymas – Drakono žvaigždynas. Tačiau bonus klausimų įdomybė yra ta, kad teisingai galima atsakyti tik į vieną iš jų. Jei būtų atsakę į šį, DVI nebūtų galėjusi pretenduoti į „brangesnius“: 6, 8 ir 10 taškų vertės klausimus, tad atsakymą paliko užrašuose, o ne atsakymų lapelyje. „Jau sugalvojom“ ir „Rodamkės ir tūzai“ surinko po 8, o „Status kampas“ – 6 taškus.

Apie pirmąsias ponias
Antrasis turas buvo skirtas pirmosioms ponioms. Jį laimėjo „Perspektyvūs“, kurie teisingai atsakė į šešis klausimus, ir išnaudojo bonus klausimo galimybę. Bonus klausime buvo prašoma įvardinti valstybę, kurioje pirmosios ponios titulas buvo panaikintas 1948-aisiais, o atkurtas 2018-aisiais. Atsakymą „Kuba“ žinojo ir DVI, kuri nusprendė pamedžioti dar vertingesnius klausimus. Taigi, su bonus klausimu „Perspektyvūs“ surinko 18-ka taškų, DVI – 14. Treti buvo „Rodamkės ir tūzai“ su 12-ka taškų, o „Jau sugalvojom“ ir „Status kampas“ surinko po 2 taškus.
Po šio turo buvo aišku, kad norint pasivyti „Perspektyvius“, kurie atitrūko nuo DVI aštuoniais taškais, pastariesiems reiks būtinai atsakyti bent vieną iš likusių dviejų bonus klausimų. Tačiau „Auksinio proto“ žaidimas tuo ir įdomus, kad kupinas netikėtumų.
Jau kelintą žaidimą DVI „arkliukas“ yra klausimų apie JAV turas. Šįsyk jis skirtas JAV tautinėms mažumoms: buvo klausinėjama ir apie Gebenės lygos universitetus, ir apie tai, kokia tautinė mažuma kalba gelų kalba. Ne išimtis ir šis kartas: karių savanorių ir istorikų jungtinė komanda surinko 16 taškų, ir dviem sumažino „Perspektyvių“ persvarą (jie surinko 14), „Rodamkės ir tūzai“ gavo 12, „Jau sugalvojom“ – 10, „Status kampas“ – 6 taškus.

Turas apie Škotiją sumaišė visas kortas
Ketvirtasis turas, skirtas Škotijai, sumaišė visas kortas. Klausimai buvo įdomūs. Ir apie tai, kuo devyniasdešimčiai žaidimo minučių tampa „Rangers“ ir „Celtic“ futbolo klubų sirgaliai, kai šios komandos žaidžia derbį (abiejų ekipų sirgaliai yra griežtai susiskirstę religiniu atžvilgiu). Teisingas atsakymas – davatkomis. Ir kur dar iki maždaug 1915 m. gyveno kai kurie škotai, ir kaip dėl to buvo vadinami (urviniais žmonemis). Ir kaip vadinama Škotija, jei ta spalva (vadinama lotyniškai) yra jos vėliavoje (Alba). Geriausiai šiuos klausimus išmanė DVI bei „Rodamkės ir tūzai“, surinkę po 12 taškų. O štai bonus klausimas apie tai, prie kokios sąsmaukos buvo įsikūrusi škotų kolonija Naujoji Kaledonija, liko neatsakytas.
Tačiau vedėjams skaičiuojant taškus, jaukioje Tautodailininkų galerijoje, stojo mirtina tyla. „Perspektyvūs“ šiame ture surinko vos 4 taškus ir visiškai išbarstė savo persvarą, praleisdami į priekį DVI.
Paskutinysis turas buvo gausus taškais: jo klausimus geriausiai atsakė „Rodamkės ir tūzai“, į savo sąskaitą įrašę 18 taškų. Atsigavo ir „Perspektyvūs“ – surinko 16, DVI – 14, „Jau sugalvojom“ – taip pat 14, „Status kampas“ – 6. Bonus klausimas apie Japonų deivės Amaterasu kultą sustiprinusią iš Europos atkeliavusią heliocentrinę pasaulėžiūrą liko neatsakytas.


Suskaičiavus visus taškus, paaiškėjo, kad lentelės viršuje – dvivaldystė: surinkę po 70 taškų, pirmąsias dvi vietas pasidalino DVI ir „Perspektyvūs“. Kaip sakė žaidimo vedėjai, tokios situacijos, kad būtų dvi komandos nugalėtojos, nebuvo jau labai seniai. Trečiąją vietą užėmė „Rodamkės ir tūzai“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video