Ar galite patikėti? Rokiškio ežere iškils batutų ir vandenlenčių parkas (7)

Publikuota: 2020-04-23 Kategorija: Laisvalaikis
Ar galite patikėti? Rokiškio ežere iškils batutų ir vandenlenčių parkas
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio ežeras

Rokiškio ežeras netrukus taps patrauklia aktyvių pramogų erdve rajono žmonėms ir turistams! Prie Rokiškio ežero prasidėjo pirmieji batutų parko įrengimo darbai.

„Pagaliau, noras sutvarkyti Rokiškio ežero aplinką, kad ji taptų patrauklia vieta rokiškėnų ir miesto svečių poilsiui bei pramogoms, materializuojasi. Ši vieta turi daug perspektyvų tapti traukos centru aktyvaus poilsio entuziastams.

Manau, kad netolimoje ateityje čia vietos savo pomėgiams ras ir ilgų pasivaikščiojimų mėgėjai, ir šeimos su vaikais, ir senjorai. Pritaikius šią erdvę neįgaliųjų poreikiams, būtų galima sėkmingai spręsti jų integracijos klausimą“, - mintimis apie Rokiškio ežero zonos įveiklinimą dalinosi Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas ir pridūrė, jog sutvarkyta erdvė duos daug naudos miestui ir jo žmonėms, tad jos sutvarkymas – itin aktualus ir svarbus.

Viskas turėtų vykti dviem etapais – pirmuoju numatoma pastatyti batutų, antruoju – vandenlenčių parką.

„Dar pernai vasarą aplankėme Širvintų, Zarasų savivaldybes, kuriose yra įrengti batutų bei vandenlenčių parkai. Išanalizavę jų patirtis šiose srityse ir patarimus nusprendėme, kad pirmiausia reikia įrengti batutų parką, kuris rokiškėnus ir miesto svečius turėtų pradžiuginti dar šiais metais.

Kitas, ne ką mažiau svarbus klausimas buvo nuspręsti, kas vykdys vandens batutų ir vandenlenčių įrengimo projektą. Nenorėjome kurti dar vienos įstaigos, todėl buvo priimtas sprendimas šį projektą patikėti biudžetinei įstaigai - Rokiškio baseinui.

Vasarą baseino patalpose jokios veiklos nėra vykdomos, tačiau viskas persikels į erdves prie Rokiškio ežero. Tam Rokiškio baseinas turi visas galimybes ir žmogiškuosius išteklius.

Batutų parkas bus įrengtas panaudojant Rokiškio baseino specialiąsias lėšas. Projekto vertė – 130 tūkst. Eur. Bus sutvarkyta infrastruktūra, įrengti mobilūs paviljonai, įsigytas reikalingas inventorius (valtis, irklentės, gelbėjimo liemenės, hidro kostiumai, gultai, biotualetai, apsaugos kameros, kasos įranga)“, - dėstė rajono vadovas.

Jauki, sutvarkyta vieta, įdomių pramogų vieta, neabejojama, sudomins ne tik rajono žmones, bet ir svečius. Juos kvies ilgiau pasilikti mieste. Pastaraisiais metais pastebima tendencija, kad vis daugiau turistų pageidauja lankytis ten, kur galima bent kelias valandas aktyviai leisti laisvalaikį: minti dviračiu vaizdingais maršrutais, eiti pasivaikščioti, jodinėti. Žiemą – čiuožti pačiūžomis, važinėtis rogutėmis, slidinėti.

Tokių pramogoms, aktyviam poilsiui skirtų vietų plėtra skatintų ir vietos smulkųjį verslą: galbūt duris atvers naujos viešojo maitinimo įstaigos, o gal savo paslaugų spektrą išplės jau veikiančios įmonės. Gal atsiras poreikis dviračių, valčių nuomos ar kitiems verslams ir gims naujos inovatyvios idėjos, skatinančios investicijų pritraukimą. Tuo pačiu – tai galimybė kurtis ir naujoms darbo vietoms.

Erdvėms prie ežero įveiklinti neabejingi ir patys rokiškėnai, kurie teikė pasiūlymus ir vizijas, kokias erdves, veiklas norėtų matyti. „Nepaprastai džiugu, kad bendraminčių netrūksta. Rokiškėnams svarbus gimtasis miestas. Todėl kartu galime Rokiškio ežerą padaryti – vietinių gyventojų ir turistų traukos vieta“, - kalbėjo meras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą