„Ananas blue“ – gražus vaisinio skonio pomidoras (0)

Publikuota: 2020-08-31 Kategorija: Laisvalaikis
„Ananas blue“ – gražus vaisinio skonio pomidoras
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Ananas blue pomidoras.

„Ananas blue“ veislė mane sudomino aprašymu. Kokios spalvos tai pomidoras – pasakyti sunku. Kai neprinokęs – mėlynai juodas. O prinokęs – panašus į obuoliuką, trijų spalvų: geltonos, melsvos su raudonais atspalviais. Skonis: saldžiai gaivus, su vos juntama vaisine natele. Idealus pomidoras konservuoti, bet tam jis tiesiog per skanus.

Gana jauna veislė

Kiek teko domėtis, tai pomidorų veislė „Ananas blue“ išvesta tik 2012 metais Belgijoje. Tai aukštas (šiltnamyje siekia ir 1,8 m, pas mane lauke – apie 1,5 m), vidutinio vėlyvumo, netgi labiau į vėlyvuosius (pirmąjį vaisių subrandina maždaug 120-ąją dieną po daigo kilpelės pasirodymo) indeterminantinis pomidoras. Kas įdomu, kad augalas pomidorus pradeda megzti ganėtinai anksti. Tačiau kaip ir pas daugelį pomidorų augintojų, mūsiškiai šiemet kategoriškai atsisakė nokti. Taip ir kabėjo daugiau nei mėnesį žaliai mėlyni. Lysvėje šios veislės pomidorų su kitais nesupainiosite: labai daili lapija, kurią netgi gaila skabyti. Ūglius leidžia saikingai. Tiesa, reikia pasirūpinti ilgu kuoliuku parišti: šis pomidoras mėgsta stiebtis.  Formuoti šį gražų augalą derėtų 2-3 stiebais.

„Ananas blue“ tinka auginti ir šiltnamiuose, ir lauke: kaip ir dauguma antociano turinčių pomidorų, jis labai atsparus ligoms.

Daug naudingų savybių

„Ananas blue“ išskirtinis bruožas: tamsiai mėlyni, su violetiniu atspalviu peteliai. Šis pomidoras ypatingas: jis turi antociano. Tai labai vertinga, priešvėžinių savybių turinti medžiaga. Ji ir lemia tokią originalią spalvą. Antocianininiai pomidorai turi ir specifinį poskonį: šiek tiek juntamas metalo poskonis. Tačiau „Ananas blue“ jis tik vos vos juntamas.

Dėl tokios gražios spalvos, šie pomidorai taps lėkštės puošmena. Įdomu tai, kad augintojų atsiliepimai apie jų skonį varijuoja nuo „vau“ iki „nieko ypatingo“. Mano manymu, jie yra netgi labai „vau“, kaip tik tokie, kokius mėgstu: saldūs, faktiškai be jokios rūgštelės, bet ir ne aitrūs.

Toks pomidoras patiks tiems, kurie negali valgyti rūgštesnių pomidorų.

Vaisius yra labai tvirtas, odelė plona, bet kietoka. Taigi, nebus problemų juos transportuojant. Esant netolygiam drėgnumui, jie neskilinėja. Minkštimas tvirtas, nors sultingas. Pomidoras nevandeningas. Sėklos didokos, jų nemažai. Skonis, kaip jau minėjau, saldus, išraiškingas. O kvapas... Iš tiesų juntamas ananaso poskonis.

Dėl tvirtumo šis pomidoras labai tinka valgyti vietoje vaisių. Arba patiekti su mėsos gaminiais, sūriais tiesiog supjaustytas. Vaisiai ne per dideli, tinkami konservuoti nepjaustyti. Salotoms ar sultims, padažams „Ananas blue“ yra per skanus. Akivaizdu, kad ir kitąmet aš auginsiu šią puikią veislę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą