Alpinariumo planas: į kokius klausimus svarbu surasti atsakymus? (0)

Publikuota: 2021-02-22 Kategorija: Laisvalaikis
Alpinariumo planas: į kokius klausimus svarbu surasti atsakymus?
Asociatyvi nuotr.

Jei norite, kad jums priklausančią teritoriją, puoštų alpinariumas, teks įveikti įvarius etapus, tačiau neabejotinai vienas jų yra alpinariumo planas. Vis dėlto, norint jį parengti, teks surasti atsakymą ir į ne vieną svarbų klausimą. Siekiant paties geriausio rezultato, detalų alpinariumo plano parengimą reikia patikėti profesionalams, tačiau jau dabar verta susipažinti su svarbiausiais klausimais.

Savaime suprantama, vienas svarbiausių alpinariumo akcentų yra augalai ir būtent didžioji dalis klausimų bus susijusi su jais. Nereikia ir sakyti – norint įrengti alpinariumą, galima rinktis iš tūkstančių įvairiausių augalų, tad labai didelė tikimybė, kad ūsų mėgstamiausi, taip pat galės atsidurti šioje zonoje. Vis dėlto, prieš paverčiant sumanymą tikrove, pirmiausia reikėtų įvertinti, ar jūsų pamėgtas augalas iš tiesų  gali kokybiškai augti bei gyvuoti lietuviško klimato sąlygomis? Dar daugiau, svarbu atsakyti ir į kitą klausimą – kokios dirvos jam reikės? Taip pat atsakingai įvertinkite ir tai, kiek patys laiko, dėmesio bei energijos galėsite skirti alpinariumo priežiūrai. Jei jau dabar jums aišku, kad šio objekto priežiūrai negalėsite skirti daug brangaus savo laiko, tai sodinkite tokius augalus, kurių nereikia dažnai laistyti, tręšti, karpyti ir t.t. Vienas svarbiausių aspektų, kodėl alpinariumai atrodo taip žavingai, yra tas, kad palyginti nedideliame plote, palyginti telpa labai daug įvairių augalų. Tačiau ši įvairovė taip pat reikalauja jūsų dėmesio: nepamirškite, kad tikrai ne visi augalai gali augti vieni šalia kitų. Taigi, parinkite tinkamą kaimynystę.

Na, ir, žinoma, taip pat ne ką mažiau svarbu įvertinti vietą, kurioje ir bus įkurtas alpinariumas. Jei didesnė jo dalis bus pavėsyje, tai ten sodinkite tokius augalus, kuriems ir nereikia daug saulės šviesos.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad itin estetiškam vaizdui užtikrinti reikalingi ne tik augalai, bet ir įvairūs dekoro elementai, tad sudarydami planą numatykite ir jiems skirtas vietas.

 

Užs. nr. 1257.

Dalintis naujiena

Sponsored Video