„Vasaronės“ kaitino kraują būgnų ritmais ir vėsino vandens purslais (foto) (0)

Publikuota: 2019-06-06 Kategorija: Kultūra
„Vasaronės“ kaitino kraują būgnų ritmais ir vėsino vandens purslais (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Improvizuotas orkestrėlis groja „Quando Quando“.

Rokiškio kultūros centras pakvietė į antrąjį „Vasaronių“ sezoną. Nuo šiol ketvirtadienio vakarais Liongino Šepkos parke vyks įdomios veiklos: nuo muzikos iki teatro. Sezoną atidarė šiauliečiai, „Lietuvos talentų“ šou dalyviai „Ritmas kitaip“. Jų pasirodymas, pavadintas „Garsiai į vasarą“ iš tiesų buvo garsus. Įdomūs muzikiniai bandymai, pagardinti šmaikščiais dialogais, išjudino kelių kartų rokiškėnus.

Suoliukai – okupuoti

Dar gerokai prieš 19 val. į L. Šepkos parką ėmė rinktis rokiškėnai. Šiemet „Vasaronių“ laikas gerokai pavėlintas: pernai jos kviesdavo popietę, o šiemet – jau 19 val. Kodėl? Kaip sakė Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė, pavėlinta dėl karštos vasaros. Ir su šiuo sprendimu neapsirikta. Mad medžių pavėsyje jau buvo beveik nejuntama kaitros. Suoliukai buvo užimti bematant, o ant sėdmaišių susikooperavo ir jaunimas, ir senjorai. Ar jiems patiks tranki, nuotaikinga šiauliečių būgnų muzika? Dar ir kaip.

O ir jaunimas renginį įvertino puikiai. Netoliese krepšinį žaidę vaikinai prisipažino, kad apie „Vasarones“ nė nežinojo. „Išgirdome būgnų muziką ir pagalvojome, kad čia vyksta kažkas tikrai įdomaus. Ir neapsirikome“, – sakė jie.

Senjorai, išgirdę trankius ritmus, nė nesiruošė balsuoti kojomis: atvirkščiai, jie plojo į taktą, juokėsi iš muzikantų pokštų.

O rokiškėnų gretos aplink muzikantus vis telkėsi į nemažą būrį.

Daugiau svečių

Kaip ir minėta, „Vasarones“ pradėjo šiauliečiai. Jei pernai „Vasaronės“ vyko daugiau rokiškėnų pajėgomis, tai dabar A. Gudgalienė sakė, kad yra pakviesta nemažai įdomių kolektyvų iš kitų rajonų. Žinoma, bus ir rokiškėnų. Tačiau akiračiui praplėsti yra pakviesta nemažai įvairiausių žanrų atstovų iš kitur. O ir temos įvairios: ir muzika, ir teatras.

Norintiesiems turiningai praleisti vasaros vakarus, reiktų planuoti, kad muzikantų pasirodymai truks maždaug 45 minutes, o teatralų – šiek tiek ilgiau, apie valandą. Taigi, pasiėmus iškylų krepšelį, skrybėlę ar skėtį nuo saulės, galima kuo puikiausiai praleisti laiką. O jei kartais prapliuptų lietus, „Vasaronių“ dalyvius svetingai priims Kultūros centras.

Nuo šlepečių iki vandens purslų

Šiauliečių „Ritmas kitaip“ pasirodymas buvo uždegantis. Ir įdomus įvairiomis prasmėmis. Čia peno apmąstymams gavo ir muzikantai, ir konstruktoriai. Vien ko verti savadarbiai instrumentai iš cinkuotų įvairaus dydžio kibirėlių, tuščių vandens butelių. O tikras inžinerinis stebuklas, suvirintas iš įvairiausių santechninių vamzdžių, buvo mušamas tiesiog minkštomis kambarinėmis šlepetėmis. Ir jis skambėjo...

Kol rokiškėnai užkandę žadą žiūrėjo į šiuos unikaliai muzikai pritaikytus kasdienius daiktus, svečiai pakvietė juos pačius pagroti. Lyg tyčia, vienas senjoras, kaip pas mus sakoma, nusitarė „blogoj minutėj“. „Aš negroju, tik dainuoju ir giedu“, – savo bičiuliui pasakė jis. O jau po sekundės „Ritmas kitaip“ grupės nariai pakvietė jį prisijungti prie improvizuoto orkestrėlio groti garsųjį šlagerį „Quando Quando“. Senjorui teko mušti kibirėlius. Iš pradžių nedrąsiai, o paskui vis tvirčiau ir linksmiau jis grojo. Žiūrovai negailėjo plojimų. „Pasirodo, ir groti galiu“, – švytėdamas sakė senjoras.

Vandens purslai – ir Kultūros centro specialistėms

Be šiauliečių dėmesio neliko ir Kultūros centro direktorės pavaduotoja A. Gudgalienė bei šio centro rinkodaros specialistė Miglė Katinauskienė. Jos buvo pakviestos groti 2010 m. Pasaulio futbolo čempionato himną „Waka Waka“. Nors iš pradžių „Ritmas kitaip“ muzikantai pranešė, kad teksią groti kūrinį iš Ryčio Cicino repertuaro.

Groti nebuvo paprasta: mat Kultūros centro darbuotojoms teko ypatingi būgnai. Mušant jie tryško vandens purslais, apšviečiamais specialiu LED apšvietimu. Šviečiantys vandens purslai atrodė išties įspūdingai.

Pasibaigus renginiu, A. Gudgalienė svečiams įteikė tradicinį „Rokiškio sūrį“ bei miesto simbolio Kiškio statulėlę. Žinoma, vaizduojančią būgną mušantį kiškį.

O žiūrovai neskubėjo skirstytis: vaikai bandė mušti būgnus ir taškyti vandens purslus, suaugusieji domėjosi savadarbių mušamųjų konstrukcijomis, patys bandė groti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą