Tikintiesiems prioritetas – dalyvavimas gyvai šv. Mišiose, o negalintieji atvykti į bažnyčias, kviečiami pamaldas stebėti nuotoliniu būdu (video) (0)

Publikuota: 2021-04-19 Kategorija: Kultūra
Tikintiesiems prioritetas – dalyvavimas gyvai šv. Mišiose, o negalintieji atvykti į bažnyčias, kviečiami pamaldas stebėti nuotoliniu būdu (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kunigas Albertas Kasperavičius pamoksle akcentavo pasaulį keičiančią tikėjimo jėgą ir galią.

Lietuvos vyskupų konferencijos sprendimu nuo balandžio 18-osios atnaujintos pamaldos su tikinčiaisiais visose šalies bažnyčiose. Tačiau saugumo reikalavimai lieka griežti. Ir kitos krikščioniškosios konfesijos svarsto galimybę grįžti prie pamaldų gyvai visoje šalyje.
O ir situacija dėl covid-19 epidemijos dar sudėtinga. Kaip sakė Pandėlio parapijos klebonas, Panemunio ir Skapiškio parapijų administratorius Albertas Kasperavičius, tikintiesiems turėtų būti prioritetu gyvas dalyvavimas šv. Mišiose. Tačiau ne visi gali šiuo metu ateiti į bažnyčią: vieni serga, kiti saviizoliuojasi, treti, ypač vyresnio amžiaus žmonės tiesiog baiminasi dėk savo sveikatos ir neišdrįsta ateiti. Ir toliau „Rokiškio Sirena“ pasirengusi talkinti tikintiesiems, sekmadieniais rengdama šv. Mišių transliacijas iš Rokiškio dekanato bažnyčių.

Reikalavimai lieka
Anot Lietuvos vyskupų konferencijos, pamaldos bažnyčiose atnaujinamos „atsižvelgus į paskiepytų ir imunitetą virusui įgavusių žmonių skaičiaus didėjimą bei į sprendimus leisti vėl veikti įvairioms įstaigoms“. Dėl šalyje išaugusio sergamumo COVID-19 kai kurių labiausiai paveiktų savivaldybių bažnyčiose pamaldos pastarąsias savaites vėl buvo aukojamos tikintiesiems fiziškai nedalyvaujant. Kaip nurodo Vyskupų konferencija, ir toliau visose bažnyčiose privalu užtikrinti atstumą tarp besimeldžiančiųjų taip, kad vienam žmogui tektų ne mažiau kaip 15 kvadratinių metrų bažnyčios ploto. „Tikintieji privalo ir toliau dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Savo vyskupijose ordinarai gali nustatyti ir papildomus reikalavimus“, – rašoma pranešime. Dėl koronaviruso pandemijos pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose sustabdytos pernai gruodžio 16-ąją, tačiau nuo vasario vidurio daugumoje savivaldybių jas imta atnaujinti.

Stačiatikiai spręsdami atsižvelgia ir į katalikų
sprendimus
Kaip BNS naujienų tarnybą penktadienį informavo Stačiatikių bažnyčia, mišios cerkvėse be tikinčiųjų ir toliau aukojamos tose savivaldybėse, kur pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis nei 500 atvejų. Vis dėlto, šį sprendimą kitą savaitę ketinama peržiūrėti. „Mes sprendimo dar neturim, nes mūsų valdžia išsivažinėjusi. Pats esu Visagine, tikriname, kokia čia parapijoje situacija, nes Visaginas tarp labiausiai paveiktų savivaldybių“, – kalbėjo Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris Vitalijus Mockus. Jis teigė, kad priimant sprendimą bus atsižvelgiama ir į Katalikų bažnyčios pasirinkimą. „Bus toks kaip sufleris. (...) Kodėl žvelgiam į katalikus? Mes neprivalome, bet jei jau Katalikų bažnyčia leidžia, tai mūsų mastai yra daug mažesni, mums daug paprasčiau sukontroliuoti srautus“, – pridūrė jis.

Saugumo reikalavimų laikosi griežtai
Sekmadienio šv. Mišias „Rokiškio Sirena“ šįsyk transliavo iš Kupiškio rajono, Skapiškio šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčios. Nedeliame miestelyje tikintieji į šv. Mišias rinkosi ganėtinai gausiai. Žinoma, griežtai laikydamiesi karantino reikalavimų. Įprastinį sekmadienį melstis tilpo visi norintieji.
Net ir nedidelėse parapijose akivaizdžios saugumo priemonės. Vietoj švęsto vandens priebažnytyje – dezinfekcinio skysčio buteliukas. Klausyklose įrengti apsauginiai skydeliai, tikinčiajam atlikus išpažintį, patarnaujantys parapijiečiai dezinfekuoja vietą, kurioje jis klūpėjo. Ant altoriaus greta liturginių indų jau seniai įprastas ir dezinfekcinio skysčio buteliukas. Komuniją dvasininkas dalina dėvėdamas kaukę, ji dalinama į rankas. Skapiškio bažnyčioje nerengiama ir tradicinė rinkliava: tiesiog padėtas krepšelis matomoje vietoje.
Kunigas A. Kasperavičius atviras: nepaisant karantino palengvinimų, epidemiologinė situacija šalyje tebėra sudėtinga. Todėl būtina paisyti visų saugumo reikalavimų. Ir per karantino mėnesius gyvų pamaldų pasiilgę žmonės brangina galimybę rinktis gyvai dalyvauti šv. Mišių aukoje. Būtent gyvas dalyvavimas joje yra prioritetas kiekvienam katalikui, tačiau, deja, ne visi dar gali ateiti į bažnyčią. Dvasininkas akcentavo, kad tiesioginės šv. Mišių transliacijos yra kraštutinė pagalbinė priemonė tiems, kurie iki šiol turi rimtų problemų ateiti į bažnyčią, nes epideminė situacija lieka sudėtinga. Kaip ir daugelis dvasininkų, kunigas A. Kasperavičius kiekvienose šv. Mišiose primena apie būtinybę laikytis saugumo priemonių: dėvėti kaukes, išlaikyti saugius atstumus, naudoti dezinfekcines priemones.
Pamoksle dvasininkas kalbėjo apie Kristaus ir krikščionybės poveikį pasauliui. Kristaus prisikėlimas yra įvykis, negrįžtamai pakeitęs žmonių, ištisų kraštų, visuomenių likimus. Tai kuriantis įvykis, lydintis kiekvieną. Jėzaus prisikėlimas maitina, duoda vidinį potencialą. Šio įvykio epicentre buvo visiška katastrofa – Jėzus atsidūrė ant kryžiaus. Šis įvykis sužlugdė tuos, kurie buvo juo patikėję. O po žydų Velykų pasklido žinia, kad kapas tuščias. Bėgę nuo katastrofos epicentro, šią žinią apie prisikėlusį Kristų neša mokiniai. Tačiau ir jie ne taip paprastai gali priimti šią žinią. Ir net matydami Jėzų savo tarpe, mokiniai nedrįsta iš karto patikėti. Dvasininkas už laisvę kovojusių karių savanorių, partizanų, Sausio 13-osios aukų pavyzdžiu priminė, koks galingas gali būti tikėjimas. Ir ta drąsa įkvepia šiandien kurti Lietuvą, nepaisant esamų skaudulių.

Apie parapijos lūkesčius
Besibaigiant šv. Mišioms, kunigas A. Kasperavičius tikintiesiems priminė dar vieną gyvą ir skaudžią parapijos aktualiją. Dvasininkas siekia, kad 1997 m. iš bažnyčios pavogta šv. Petro statula vėl būtų parapijos nuosavybė. Statula prieš dvejus metus atsirado Zarasų krašto muziejaus fonduose ir dabar yra bažnyčioje, tačiau tik kaip patikėta eksponuoti. Kunigas A. Kasperavičius, palaikomas tikinčiųjų, siekia, kad statula būtų grąžinta parapijai kaip jos nuosavybė. Apie tai „Rokiškio Sirenoje“ pasakosime artimiausiu metu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video