Tautodailės galerija vėl vilios rokiškėnus ir miesto svečius (foto) (3)

Publikuota: 2020-06-04 Kategorija: Kultūra
Tautodailės galerija vėl vilios rokiškėnus ir miesto svečius (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Tautodailės galerijos ekspozicijos fragmentas.

Švelnėjant karantino reikalavimams, į Rokiškio Nepriklausomybės aikštę pamažu grįžta gyvybė: duris atveria kavinės, kviečiančios savaitgalio vakarais klausytis gyvos muzikos. Renginius ėmė organizuoti ir Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras. Rokiškėnus ir miesto svečius nuo birželio 1-osios vidurdienio jau kviečia apsilankyti ir Tautodailės galerija. Ji svečius pasitinka gerokai atnaujinta ekspozicija: jos koncepcija pritaikyta vasarai, o asortimentas papildytas gausybe įdomių kūrinių.
 
Tautodailės galerijos darbuotojos neslepia: karantinas gerokai pakoregavo jų planus. Atnaujinta Tautodailės galerijos ekspozicija buvo ruošiama šv. Velykoms.

Jei prieš Kalėdas tautodailininkai kvietė pasinerti į eglės šakelėmis, prieskoniais ir vaisiais kvepiančią, žaisliukais žaižaruojančią Kalėdų pasaką, tai dabar ekspozicija skirta prikviesti vis nepasirodančią vasarą. Pašnekovės neslėpė: ir prieš Kalėdas, ir dabar lankytojai kviečiami ne tik pirkti, bet ir grožėtis, įsiamžinti įspūdingai sukomponuotų eksponatų apsuptyje.

Iš Šiaulių krašto į galeriją atkeliavo pagrindinis parodos-mugės akcentas: gausybė šiaudų spudulų. Išmoningai ir skoningai išdėlioti būtent jie ir tapo lentynomis daugeliui rokiškėnų kūrinių.
Jų čia daug: nuo romantika dvelkiančių paveikslų, iki vąšeliu ir virbalais megztų staltiesių. Pastarosiomis eksponuoti išmoningai pasitelktas atnaujintas senovinės sodybos  lango rėmas.
 
Medžio šakos, laukinių žvėrių ragai tapo puikiomis kabyklomis papuošalams.

Vis dar šiluma nelepinanti vasaros pradžia skatina įsigyti ir vilnonių kojinių, ir skraisčių, ir kitų megztų, nertų drabužių.

Gausus ir rankų darbo indų, papuoštų ir tautiniais, ir šiuolaikiniais motyvais, pasirinkimas.

Neužmiršti ir lankytojai vyrai: jiems skirta šaukštų, medinių taurelių, medinių padėklų užkandžiams kolekcija. Neužmiršti ir kalvių, baldžių kūriniai. Gausu ir žinomų rajono tautodalininkų darbų. Ne visi jie skirti parduoti. Mat tautodailės galerija – puiki vieta eksponuoti savuosius kūrinius.

Nors tautodailės galerija jau atvėrė duris, jos ekspozicijos nuolatos pildomos naujais kūriniais. Tol, kol „Rokiškio Sirena“ kalbėjosi su jos darbuotojomis, savo darbus atnešė du rokiškėnai. Jie neslepia: tai puiki vieta realizuoti savo smulkius rankdarbius. Juk kūrybingi žmonės ne visada turi laiko rinkodarai. 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą