Smuikininkės garbingai atstovavo savo mokyklą (2)

Publikuota: 2021-06-21 Kategorija: Kultūra
Smuikininkės garbingai atstovavo savo mokyklą
Rudolfo Lymano muzikos mokyklos archyvo nuotr. / Smuikuoja Flora Kemundrytė.

Paskelbti nuotolinio respublikinio jaunųjų atlikėjų čekų muzikos konkurso –festivalio ,,Čekų parafrazės“ rezultatai. Konkurso-festivalio organizatoriai Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos ir Čekijos draugija bei Vilniaus menų studija ,,Garsas ir spalva“, o konkurso tikslas - populiarinti čekų muziką, puoselėti bei ugdyti vaikų ir jaunimo muzikos atlikimo meistriškumą, jų menines ir asmenines kompetencijas, sudaryti sąlygas moksleivių saviraiškai bei skatinti Lietuvos muzikos ir meno mokyklų bei neformalaus ugdymo įstaigų moksleivių ir jų pedagogų bendradarbiavimą, profesinės patirties sklaidą.


Konkurse- festivalyje dalyvavo 123 jaunieji atlikėjai iš visos Lietuvos. Tai pianistai, stygininkai, vokalistai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Kauno muzikos mokyklos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Utenos meno mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Plungės menų gimnazijos ir t.t..
Konkurse puikiai pasirodė Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos jaunosios smuikininkės: Karina Varnaitė styginių instrumentų kategorijoje B3 tapo II vietos laureate ir Flora Kemundrytė savo B4 instrumentų kategorijoje taip pat tapusi II vietos laureate. Abi laureatės ir mokytoja Laima Plepienė bei koncertmeisterė Kristiana Kemundrytė buvo pakviestos į konkurso- festivalio apdovanojimus bei laureatų koncertą, kuris birželio 18 d. vyko Vilniuje, Čekijos Respublikos ambasadoje. „Renginys buvo puikus, konkurso organizatoriai bei renginyje dalyvavęs Čekijos Respublikos ambasadorius Vit Korselt sveikino konkurso laureatus, jų mokytojus ir tėvelius, atvykusius į šį renginį iš visos Lietuvos. Labai gražiai šventiniame renginyje buvo pristatytas ir mūsų Rokiškis bei jame gyvenęs, dirbęs ir muzikos mokyklą įkūręs čekų vargonininkas, pedagogas Rudolfas Lymanas“, – pasakojo mokytoja Laima Plepienė. Konkurso rengėjai padėkojo komisijai, kuri kruopščiai išklausė ir vertino konkursui privalomus du kūrinius, bet ypač privalomą čekų kompozitoriaus kūrinį. Konkurso laureatams buvo skiriamos nominacijos už geriausiai atliktą muzikos mokyklos. Smuikininkė Flora Kemundrytė sulaukė ypatingo dėmesio – jai konkurso komisija skyrė nominaciją už geriausiai atliktą čekų kompozitoriaus Zdenek Fibich Poem kūrinį. „ Konkurso laureatų koncerte dalyvavo 18 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, kurie atliko pačius nuostabiausius čekų kompozitorių kūrinius. Džiaugiuosi, kad šių atlikėjų tarpe buvo ir mano mokinė Flora Kemundrytė“, – džiaugėsi mokytoja Laima Plepienė.
Rudolfo Lymano muzikos mokyklos inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video