Skemų socialinės globos namų jubiliejui – ištisas renginių ciklas (foto +video) (3)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Kultūra
Skemų socialinės globos namų jubiliejui – ištisas renginių ciklas (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Birutės Dapkienės pasirodymas žavėjo Skemų socialinės globos namų gyventojus.

Skemų socialinės globos namai šiemet švenčia 85-metį. Dėl covid-19 pandemijos didelių renginių neplanuojama. Vietoj to namų globotiniai ir darbuotojai pakviesti į mielų kamerinių renginių ciklą.

Įdomios tradicijos
Savo istoriją Skemų socialinės globos namų jubiliejus skaičiuoja nuo to laiko, kai buvusiame Rokiškio dvaro palivarke įsikūrė pirmieji neįgalieji. Nuo to laiko įstaiga patyrė daug pokyčių: nuo ūkio su karvėmis, kiaulėmis ir daržais, iki jaukios kultūringos aplinkos, visapusio lavinimo ir meninių erdvių bei savarankiško gyvenimo namų.
Skemų socialinės globos namai garsėja įvairiomis kultūrinėmis iniciatyvomis: nuo pilnas sales renkančių koncertų „Dainuok su žvaigžde“, iki kamerinio orkestro klasikinės muzikos koncertų, nuo sporto festivalių iki bažnytinių giesmių popietės. Nuo sporto varžybų iki mielų jaukių kamerinių renginių.

Laukia įdomūs,įtraukiantys užsiėmimai
Kaip sakė šių globos namų direktorius Gintaras Girštautas, šiemetinis karantinas įnešė savų korekcijų į pensionato gyvenimą. Nors globotiniai paskiepyti nuo korona viruso, nors taikomos visos saugos priemonės, tačiau grandiozinių renginių atsisakyta.
Socialinės globos namų jubiliejus bus minimas nedidelių renginių ciklu. Renginių reikia: jie praskaidrina neįgalių žmonių kasdienybę, išjudina juos, sutekia naujų įspūdžių.

Pažintinis renginys
Renginių ciklą pradėjo pažintis su Obelių Laisvės kovų istorijos muziejaus saugomų vėliavų kolekciją. Ją pristatė muziejaus vadovas Valius Kazlauskas. Kiekviena vėliava – ypatinga. Nuo plazdėjusios Gedimino pilies bokšte trispalvės, kurią mūsų rajonui laimėjo Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleiviai bei pedagogai. Iki istorinės vėliavos, kurią 2018 m. Vasario 16-ąją iš Sėlynės nuo paminklo Leonardui Grigoniui – Užpaliui iki Nepriklausomybės aikštės iškilmingai atnešė raitelių kolona, vadovaujama Birutės Dapkienės.
Tarp gausybės vėliavų: ir okupacijos laikus menančios, grindų skudurais bandyti paversti, bet patriotiškų žmonių išgelbėti tarpukario Lietuvos kariuomenės vėliavų fragmentai. Čia ir Rokiškio vėliava, plevėsavusi minint Baltijos kelio 30-metį.
O sąjūdietis Algis Kuolas papasakojo, ką reiškė Atgimimo pradžioje, rengiantis didiesiems Sąjūdžio mitingams, Rokiškio audinių parduotuvėje pirkti geltoną, žalią ir raudoną audinį. Kiek prisiklausė svarstymų, kaip tai pavojinga. Net artimiausi giminės raginoi pagalvoti, ką tokios vėliavos turėjimas gali užtraukti šeimai.
Skemų socialinės globos namų direktorius Gintaras Girštautas pasakojo apie šių namų simbolį. Geltonai vėliavai su labai šiltu simboliu kurti buvo sutelktos visos namų gyventojų kūrybinės pajėgos. Labiausiai tinkamus eskizus atrinko dailininkas Arvydas Bagdonas, šiek tiek stilizuotas ir pakoreguotas piešinys ir tapo Socialinės globos namų simboliu.
Po smagios pažinties su vėliavomis, nešini istorine vėliava, namų gyventojai keliavo į kiemą. Čia ūkininkė ir tautodailininkė Birutė Dapkienė apjojo namų kiemą nešina istorine vėliava, pademonstravo keletą dailiojo jojimo elementų. Globotiniai džiaugėsi smagia pažintimi su jos augintiniais: gražuoliu žirgu ir poniuku.
Kitas gimtadienio renginys – mielas Bajorų lėlių teatro vizitas.
Jei karantino sąlygos leis, tikimasi, kad šiemet įvyks ir tradicinė giesmių popietė. Taip pat globotiniai, kiek leidžia karantino sąlygos, jau repetuoja smagų šokį. Į jį ketinama įtraukti visus: ir sportuojančius, ir neįgaliojo vežimėlyje sėdinčius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video