Rokiškėnus Velykų rytą į Prisikėlimo šv. Mišias kvietė būgnas (video) (0)

Publikuota: 2021-04-04 Kategorija: Kultūra
Rokiškėnus Velykų rytą į Prisikėlimo šv. Mišias kvietė būgnas (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Į šv. Mišias kvietė būgno garsai.

Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapija turi gražią tradiciją: Didįjį Ketvirdadienį nutilus varpams, Iki pat šv. Velykų tikintieji į šv. Mišias kviečiami mušant senovinį būgną. Jis skambant varpams mušamas ir Velykinės procesijos metu. Šiemet, po metų pertraukos, būgnas vėl kvietė tikinčiuosius į Prisikėlimo šv. Mišias.

Be procesijos

Pernai šv. Velykų šv. Mišios dėl karantino buvo aukojamos be tikinčiųjų. Taigi ir į jas kviesti nebuvo prasmės. O šiemet nuo Didžiojo Ketvirtadienio vėl tiltelyje, jungiančiame bažnyčios bokštą su bažnyčia vėl dudeno būgnas. Jo garsas puikiai girdimas visame mieste. Tad jo kviečiami ir Velykų sekmadienį dar gerokai prieš šv. Mišias tikintieji jau skubėjo į Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Kad visi galėtų pasidžiaugti Prisikėlimo slėpiniu saugiai, tikinčių skaičius bažnyčiose vis dar ribojamas, tačiau aukojama daugiau šv. Mišių, nei įprastai. Tad tikintieji gali pasirinkti jiems patogų laiką dalyvauti pamaldose.

Šios Velykos taip pat karantininės – saugumo sumetimais nebuvo rengiama procesija.

Prie Kristaus kapo žmonės nesibūriavo

Prie Kristaus kapo dekanas Eimantas Novikas sukalbėjo Gailestingumo vainikėlį. Po maldos, skambant velykinei giesmei „Linksma diena mums nušvito“, dekanas nunešė monstranciją iš Kristaus kapo atgal į tradicinę jos vietą didžiajame altoriuje. Anksčiau tikintieji taip pat susiburdavo apie Kristaus kapą, čia melsdavosi. Dabar, laikantis saugumo reikalavimų, meldžiamasi savo klauptuose. Tikintieji griežtai paiso reikalavimų. Jie džiaugiasi suteikta galimybe dalyvauti šv. Mišių aukoje. O tokia galimybė priklauso nuo svarbaus faktoriaus: naujų užsikrėtimų covid-19 skaičiaus per pastarąsias 14 dienų. Jei jis išaugtų, griežtėtų ribojimai, kurie paliestų ir parapijos bendruomenę.

Ragino skiepytis

Dekanas perskaitė Panevėžio vyskupo Lino Vodpjanovo sveikinimą tikintiesiems. Po šv. Mišių skelbimuose tikintieji buvo raginami pasinaudoti Dievo ir mokslo dovana – skiepytis. Buvo priminta, kad nesiskiepijantys ne tik rizikuoja patirti covid-19 kančias, bet ir anksčiau laiko atsidurti pas Viešpatį.

Tradiciškai buvo palaiminti ir margučiai, kiti Velykų valgiai, kad namo grįžę tikintieji galėtų pasidžiaugti Kristaus prisikėlimu su namiškiais.

„Rokiškio Sirena“ tęsia tiesiogines transliacijas iš Rokiškio dekanato šventovių. Balandžio 5-ąją, antrąją šv. Velykų dieną 12 val. šv. Mišios bus transliuojamos iš Juodupės švč. Aušros vartų Dievo motinos bažnyčios.

Apie Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią žiūrėkite vaizdo siužetą:

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video