Rokiškėnas drožėjas įvertintas specialiu prizu (1)

Publikuota: 2020-01-06 Kategorija: Kultūra
Rokiškėnas drožėjas įvertintas specialiu prizu
B. Kronienės facebook paskyros nuotr. / Rokiškėnams dosnūs beprasidedantys Tautodailės metai – drožėjas Jonas Čepulis (dešinėje) apdovanotas specialiu diplomu.

Sausio 5 d. Alytuje surengta tradicinė, jau 15-oji tautodailės kūrinių baigiamoji konkursinė paroda „Aukso vainikas“.  Joje savo darbus eksponavo 28 kūrėjai, geriausi savo apskričių atstovai.

Šioje parodoje iškilmingai paskelbta Tautodailės metų pradžia ir „Aukso vainikais“ vainikuoti parodos laureatai.
Parodoje buvo eksponuojami vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomųjų dailės šakų bei kryždirbystės kūriniai.
Pirmųjų vietų laimėtojai – po vieną vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą – apdovanoti simboliniais aukso vainikais.
Nors rokiškėnai į aukso vainikus nepretendavo, tačiau be prizų iš Alytaus negrįžo. Lietuvos tautodailės sąjungos Panevėžio bendrijos Rokiškio skyriaus drožėjas Juozas Čepulis apdovanotas specialiuoju diplomu už specifinį kūrybos braižą. Kūrėjas daug metų dalyvauja įvairiausiose parodose, jose pelnė ne vieną aukštą įvertinimą.
O „Aukso vainikas“ kryždirbystės srityje skirtas Panevėžio bendrijos Ukmergės skyriaus medžio skulptoriui Rimantui Zinkevičiui. Šis medžio drožėjas rokiškėnams gerai žinomas kaip konkursinės Liongino Šepkos parodos laimėtojas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą