Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dvasininkai ragino laikytis karantino ir pranešė apie parapijos veiklos naujoves (1)

Publikuota: 2020-03-30 Kategorija: Kultūra
Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dvasininkai ragino laikytis karantino ir pranešė apie parapijos veiklos naujoves
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Sekmadienio šv. Mišias aukojo Rokiškio dekanato dekanas Eimantas Novikas ir kun. Dainius Matiukas.

Pratęstas karantinas reiškia viena – didžiausia rajone religinė bendruomenė – katalikai – Verbų sekmadienį, Didžiąją savaitę ir svarbiausią metų šventę – šv. Velykas – sutiks namuose, o pamaldas stebės internetu, televizijos ar radijo transliacijose. Apie tai, kaip gyvuoja didžiausia rajono parapija – Rokiškio šv. apaštalo evagelisto Mato, kaip ruoštis artėjančioms didžiosioms metų šventėms, kalbėjo Rokiškio dekanato dekanas kunigas Eimantas Novikas.Pirmiausia aktuali naujovė: nuo kovo 30-osios parapija grįžta prie įprastinės veiklos. Nuo vakar šv. Mišios aukotojų intencijomis aukojamos tomis dienomis ir tomis valandomis, kuriomis jų prašė aukotojai. Taigi, jei netenkina diena ar valanda, kurią šios šv. Mišios aukojamos, tikintieji kviečiami kreiptis į parapijos dvasininkus iš anksto ir susitarti dėl naujos datos. Tą galima padaryti telefonu arba elektroniniu paštu. Taip pat šiais būdais galima paprašyti dvasininkų, kad jie aukotų šv. Mišias tikinčiųjų prašomomis intencijomis. Jei tikintieji pageidauja, jie gali prie maldos jungtis namuose.
Kitas svarbus dalykas – pasirengimas didžiosioms metų šventėms. Ateinantis sekmadienis – Verbų sekmadienis. „Rokiškio Sirena“ sekmadienį, 9 val. savo facebook paskyroje transliuos šv. Mišias iš Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios. Vėliau šias šv. Mišias galėsite pasižiūrėti ir „Rokiškio Sirenos“ tinklalapyje www.rokiskiosirena.lt
Rokiškio dekanato dvasininkai bei „Rokiškio Sirena“ tikinčiųjų nepaliks be dėmesio ir Didžiąją savaitę. Didžiajam Penktadieniui numatome parengti Kryžiaus kelio įrašą iš Kamajų bažnyčios, kurioje šiuo metu visuomenei neprieinamos įspūdingos šv. Kryžiaus kelio stotys.
Taip pat transliuosime ir Velyknakčio pamaldas bei Velykų šv. Mišias iš Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios. Apie jų laiką parapijos dvasininkai tikinčiuosius informuos kiek vėliau.
Kitas svarbus klausimas: kaip tikintiesiems pasirengti švęsti šv. Velykas. Įprasta prieš jas atlikti išpažintį. Deja, pasak dekano E. Noviko, išpažintį tikintiesiems teks atidėti iki karantino pabaigos. Velykinė išpažintis turi būti atlikta iki birželio 29-osios – šv. apaštalų Petro ir Pauliaus dienos. Rokiškio parapijos dvasininkai primena, kad karantino laikymasis yra labai svarbus ir linki tikintiesiems saugoti savo ir aplinkinių sveikatą.
Prieš savaitę per šv. Mišių transliaciją dekanas E. Novikas juokais užsiminė apie rinkliavą. Parapijiečiai sureagavo į prašymą ir parapijos sąskaitą papildė į banko sąskaitą pervestos jų aukos. Geros valios žmonės kviečiami prie bažnyčios ir jos tarnų išlaikymo pagal galimybes prisidėti ir šiuo nelengvu metu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video