Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – konferencija apie archeologinius radinius (0)

Publikuota: 2020-06-08 Kategorija: Kultūra
Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – konferencija apie archeologinius radinius
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškio bažnyčios archeologinių tyrimų rezultatai bus pristatyti visuomenei.

Rokiškėnai jau nuo pernai metų rudens gali džiaugtis atsivėrusiomis galimybėmis susipažinti su seniausia mūsų miesto istorija. Ją pasakoja radiniai Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Apie tai bus pasakojama birželio 19-ąją dieną rengiamoje mokslinėje konferencijoje. Jos pradžios valanda bus patikslinta artimiausiu metu.
 
Archeologijos dienų proga
Rokiškio krašto muziejus dėl karantino negalėjo surengti savo metinio renginio – Muziejų nakties. Joje paprastai būdavo rengiamos ir pramogos žiūrovams ir įdomios istorinės konferencijos, išvykos istorijos mylėtojams bei profesionalams. Šią spragą žadama užpildyti birželio  19-ąją. Europos archeologijos dienų proga rokiškėnai ir miesto svečiai kviečiami detaliau susipažinti su seniausia miesto istorija. Kurios klodai atsivėrė restauruojant bažnyčios grindis ir rengiant grindinį šildymą.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad atradimai buvo tokie svarūs, jog buvo pakeistas projektas ir bažnyčios grindyse įrengti specialūs langai, kuriuose matyti senųjų bažnyčių pamatai.

Tačiau detaliau specialistams ir plačiajai visuomenei bažnyčioje vykdyti archeologiniai tyrimai bei jų rezultatai dar nebuvo pristatyti.
 
Dalyvaus žinomi specialistai
Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vadovas Giedrius Kujelis pasidžiaugė, kad renginyje – mini mokslinėje konferencijoje dalyvaus žinoma archeologė Raimonda Nabažaitė. Ji ir apžvelgs tyrimų eigą, jų rezultatus ir jų reikšmę tiriant seniausią miesto istoriją.

Istorikas G. Kujelis pristatys pranešimą apie bažnyčių  Rokiškyje istoriją, šios bažnyčios statybų etapus bei jų ypatybes.

„Rokiško Sirena“ ketina šią konferenciją transliuoti tiesiogiai.
 
Paliktos galimybės tolesniems tyrimams
„Rokiškio Sirena“ primena, kad archeologiniai tyrimai vyko praėjusį rudenį. Jie buvo būtina bažnyčios grindų rekonstrukcijos projekto dalimi. Mat tai buvo paskutinė galimybė pažvelgti, kas slypi po jos granitinėmis grindimis. Atradimai buvo tokie svarūs, kad prireikė keisti projektą. Medinės grindys bei granito plokštės slėpė dviejų pirmųjų Rokiškio bažnyčių pamatus. Pakeitus projektą, šie pamatai matomi visuomenei. Palikta galimybė ir archeologams ir istorikams patekti po grindimis ir toliau tyrinėti seniausios miesto istorijos klodus.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą