Popietė ,,Širdies neapkabinsi rankom. Tik sparnais“ (0)

Publikuota: 2021-10-21 Kategorija: Kultūra
Popietė ,,Širdies neapkabinsi rankom. Tik sparnais“
D. Giriūnienės nuotr. / Onutė Levandavičiūtė

Kūryba – nepagydoma liga. Kūrėjas – nepagydomas ligonis, kuriam labai patinka sirgti“.

                                                                                                    O. Levandavičiūtė

 

Saulėtą spalio 16 dienos popietę į Panemunėlio miestelio bendruomenės namuose vykusią popietę „Širdies neapkabinsi rankom. Tik sparnais“ rinkosi ištikimiausi Onutės Levandavičiūtės kūrybos gerbėjai. Buvo pristatomos dvi jos knygelės - „Ėjusi kasdien į mūšį“ ir „Širdies įstatymų kodeksas“.

Pirmoji knygelė „Ėjusi kasdien į mūšį“ – tai legendinės žvalgės Marcelės Kubiliūtės, gimusios Tindžiulių kaime, gyvenimo apybraiža. Tai buvo neeilinė asmenybė. Kaip rašo autorė „Gležnutis kūnas ir titaniška dvasios jėga, moteriškas žavesys ir tvirta patriotinė laikysena. Vaikščiojo bedugnės pakraščiais. Nemokėjo būti laiminga, kai nelaisvėj kraujavo Tėvynė. Jos gyvenimas – kaip dovana pavergtai tautai. Jos gyvenimas – kaip nuosprendis abejingumui“. Marcelė palaidota Vilniuje, Rasų kapinėse. Jos atminimą Tindžiulių kaime saugo gimtųjų namų pamatai, tėvų sodinta senolė obelis ir Rūpintojėlis prie kelio.

Antroji knygelė „Širdies įstatymų kodeksas“ yra visai kitokio formato. Ji susideda iš šešiolikos skyrelių, kuriuose gausu tokių perliukų, kuriuos perskaičius širdį užlieja įvairios emocijos.

Trumpai pristačiusi šias knygutes, bibliotekininkė žodį perdavė autorei, kuri su didžiuliu užsidegimu pasakojo Marcelės gyvenimo istoriją. Įdomiai papasakojo apie antrosios knygelės gimimą. Įspūdžiais dalinosi Roma Šakalienė, Virginija Mikalauskienė.

Po knygų pristatymo autorės sūnus ir, beje, jos knygų iliustratorius, šiuo metu gyvenantis Islandijoje Žilvinas Balkevičius, supažindino popietės dalyvius su savo kūryba, parodė keletą filmukų apie Islandiją.

Na, o popietę užbaigėme smagiomis dainomis, kurias užvedė Vaiva Jasiūnienė. Namo visi skirstėsi pakilios nuotaikos, kupini įspūdžių ir noro vėl susirinkti būrin.

 

                                             Panemunėlio filialo vyresn. bibliotekininkė Dalia Giriūnienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video