Pastatą dėl piešinio atnaujinęs verslininkas linki, kad Juodupę puošti ryžtųsi dar daugiau žmonių (2)

Publikuota: 2021-06-10 Kategorija: Kultūra
Pastatą dėl piešinio atnaujinęs verslininkas linki, kad Juodupę puošti ryžtųsi dar daugiau žmonių
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Įspūdingas piešinys darniai įsiliejo į Juodupės aplinką.

Žiemą Juodupė tapo žiniasklaidos dėmesio centru dėl piešiniais padabintų dviejų daugiabučių. Visai neseniai to paties dailininko – Tado Šimkaus, bet visiškai kitokio stiliaus piešiniu pasipuošė ir trečiasis Juodupės pastatas – „Rokvestos“ biuras. Įmonės vadovas Algirdas Kazinavičius tikisi, kad jo pavyzdžiu puošti Juodupę paseks ir daugiau verslininkų, ūkininkų. Ir pagaliau išsipildys dar užpernai, prieš pat Juodupės – Lietuvos mažiosios kultūros sostinės metus generuota idėja, kad joje atsirastų galerija po atviru dangumi.

Laukė eilėje
UAB „Rokvesta“ – įmonė, kuri neieško standartinių sprendimų. Rajono verslo pasaulį kitados abstulbino ne tik inovatyvios jos plėtojamos aplinkosaugos idėjos, bet ir mintis įmonės biurą perkelti į Juodupę. „Rokvesta“ įsikūrė sename, apleistame, nugyventame Juodupės ligoninės pastate. Kuris pasikeitė neatpažįstamai. Ir senąją ligoninę dabar mena tik piešinys „Rokvestos“ patalpose eksponuojamoje parodoje. Ir greta esanti teritorija iš apleisto šiukšlyno virto jaukia, išpuoselėta. Nors ir anksčiau jos biuras puošė Juodupę, ant laurų užmigti įmonė neketino.
Kada kilo mintis unikaliu piešiniu papuošti „Rokvestos“ pastatą? A. Kazinavičius neslepia: tą pačią akimirką, kai tik idėja prieš porą metų buvo pristatyta Juodupės bendruomenei. „Iš karto nusprendėme: ir mes norime tokio piešinio“, – sakė A. Kazinavičius. Jau tada pradėta tartis su menininku T. Šimkumi.
Tačiau kurį laiką „Rokvestos“ pastatui teko palūkėti nemenkoje eilėje, kol menininkas užbaigs kitus projektus, įskaitant ir dviejų Juodupės daugiabučių puošybą. A. Kazinavičius neslepia: nė minutės nesuabejojo, ar idėja reikalinga. Atvirkščiai, jis įsitikinęs, kad ir daugiau Juodupės verslininkų, ūkininkų turėtų užsikrėsti šiuo įspūdingu gatvės menu, kad miestelis taptų tikra galerija po atviru dangumi.

Pasiruošė rimtai
Kol buvo laukiama eilėje, „Rokvestos“ pastatas buvo iš esmės atnaujintas. Tai padaryta specialiai, kad piešinys kuo ilgiau išliktų. Kaip pasakojo A. Kazinavičius, buvo pakeistos pastato fasado plokštės, atnaujinti kiti dalykai.
Vyko derybos ir su menininku dėl pasirinkto piešinio. Jis išties įdomus ir unikalus. Nors buvo siūlyta ir kitokių, ryškesnių variantų. „Bet mes norėjome būtent tokio. Su būtent tokia spalvine gama“, – akcentavo A. Kazinavičius. Jis užsiminė, kad tai savotiška dovana Juodupei „Rokvestos“ 15-ojo gimtadienio proga, kurį įmonė švęs šiemet. „Verslui jau penkiolika, taigi nebe jaunikliai esame, norėjome solidumo“, – su šypsena pasakojo verslininkas. Piešinio tematika, spalvinė gama: ramios, su aplinka puikiai derančios spalvos, atspindi įmonės veiklos sferą bei vertybes: aplinkosaugą ir darną su ją supančia aplinka. Pilki, melsvi tonai tarsi atkartoja dangaus, vandens temas. „Labai daug diskutavome ir tarpusavyje, ir su menininku. Labai džiaugiamės šiuo piešiniu“, – sakė A. Kazinavičius.
Įdomu ir tai, kad net pastato apdailos detalės kruopščiai priderintos. Štai ketinamas sumontuoti stogelis virš paradinių durų bus tarsi akinių noselė, organiškai įsiliesianti į ištapytą fasadą.

Svarbu būti bendruomenės dalimi
Pašnekovas neslepia: niekada nesigailėjo sprendimo įmonės būstinę perkelti į Juodupę. „Rokvesta“ per tuos metus tapo neatsiejama miestelio bendruomenės dalimi. Štai ir dabar jie bus Juodupės ralio generaliniais rėmėjais. „Kur tik galime, stengiamės prisidėti prie miestelio atgimimo ir raidos“, – sakė A. Kazinavičius. Jis atviras: Juodupėje kuriasi jaunos šeimos, darželio grupės pilnos vaikų. Dėl intensyvaus keliautojų srauto į Ilzenbergą, Juodupė tampa patrauklia vieta turistams, čia veriasi verslų perspektyvos. Tikimasi sulaukti ir stambesnių investuotojų, kurie sukurtų daugiau darbo vietų Juodupės ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms. Taigi, perspektyvų tapti traukos vieta miestelis turi. Tik reikia noro ir susitelkimo jas išnaudoti. Ieškoti unikalumo ir savitumo.
Ir vienas unikalių miestelio bruožų kaip tik yra šie piešiniai. Tai ne vienkartinis dalykas, ne trumpa dėmesio ir šlovės akimirka. A. Kazinavičius pastebėjo, kad ir prie įmonės, įspūdingojo piešinio fone, jau stoja fotografuotis ne tik juodupėnai, bet ir miestelio svečiai. O jei tokių piešinių būtų dar daugiau... „Tikimės, kad ši idėja sulauks juodupėnų palaikymo ir atgarsio. Kad miestelis puošis naujais piešiniais“, – linkėjo pašnekovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video