Paslapties uždangą praskleidus: bibliotekos erdvės jau ruošiamos skaitytojams (3)

Publikuota: 2019-08-26 Kategorija: Kultūra
Paslapties uždangą praskleidus: bibliotekos erdvės jau ruošiamos skaitytojams
L. Dūdaitė-Kralikienė / Rajono savivaldybės Juozo Keliuočio bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė džiaugėsi: į biblioteką grįžta knygos.

Rajono savivaldybės Juozo Keliuočio bibliotekos naujasis priestatas dar neveikia. Teoriškai. Mat dar neperkirptas įkurtuvių kaspinas, dar trūksta baldų, paveikslų. Tačiau į biblioteką, kaip pasidžiaugė jos direktorė Alicija Matiukienė, jau grįžta svarbiausias turtas – knygos.

Sveikina savuosius leidinius

Bene geriausiai matoma naujojo bibliotekos priestato erdvė yra ta, kuri ir formuos jo veidą. Tai pirmojo aukšto salė, kurioje, nors oficialių atidarymo iškilmių dar nebuvo, jau vyksta gausūs renginiai. Čia buvo iškilmingai sutikti Liudo Dovydėno premijos laureatai. Čia virė ralio gyvenimas. Čia praėjusią savaitę džiaugtasi ir poetės Irenos Varnienės poezijos knygos sutiktuvėmis, ir antrojo šiemet kultūros žurnalo „Prie Nemunėlio“ numerio pasirodymu.

Tačiau, kaip sako bibliotekos direktorė A. Matiukienė, salei dar trūksta svarbių akcentų – paveikslų. Mat visa salės stilistika parinkta santūrių, monochromatinių spalvų, kad joje visu grožiu atsiskleistų meno kūriniai.

Grįžo knygos

Pašnekovė neslepia, kad apie įkurtuves svajota jau senokai. Dar ankstyvą pavasarį, prieš Savivaldybių tarybų rinkimus svarstyta, ar neverta perkirpti atidarymo kaspiną. Tačiau ir šiandien direktorė šypsosi: dar anksti... Mat dar tebevyksta viešieji pirkimai daliai baldų, įrangos.

Užtat praėjusią savaitę bibliotekos erdvėse virė plika akimi nematomas, tačiau labai svarbus darbas. Atvyko didžiulė baldų siunta. Tik kaip gi juos bibliotekos kolektyvui, kurio dauguma – moterys, tuos didelius ir sunkius daiktus sunešti, sustatyti? „Ir vėl kreipėmės pagalbos į savo bičiulius“, – sakė direktorė. O kas tie bičiuliai? Ogi beveik kaimynai – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai. Jie jau ne kartą talkino bibliotekai. Ir tada, kai reikėjo iš „namo su bokšteliais“ į AB „Rokiškio komunalininkas“ pirtį išgabenti tūkstančius knygų. Ir dabar, kai reikėjo pasirūpinti baldais.

Ir knygos, iš pirties, jau, beje, sugrįžo. Kol kas, tiesa, lentynose jos sudėtos taip, kaip stovėjo pirtyje – surištos špagatu. Erdviose, šviesiose patalpose, kuriose didelį įspūdį palieka aukšti langai, skleidžiantys jaukią šviesą, šviesios sienos, patogūs minkštasuoliai. Tiesa, kai kurios lentynos dar tuščios: jos laukia knygų, grįžtančių iš buvusio banko pastato.

Apgalvota iki smulkmenų

Neatpažįstamai pasikeitusi ir bibliotekos Periodikos skaitykla. Anksčiau ji buvo didesnių bibliotekos renginių vieta. Mažytėje, tvankioje patalpoje didesniems renginiams kėdes grūsdavo, jei galima taip sakyti, vos ne keliais aukštais. Ir tai netilpdavo visi norintieji. Dabar gi renginiams yra kelios erdvios salės. O Periodikos skaitykla žavi jaukiomis erdvėmis, kuriose dėmesys – žmogui ir leidiniui. A. Matiukienė pasidžiaugė ir kitu toliaregišku sprendimu: kai daugelis bibliotekų atsisakė plokštelių kolekcijų, rokiškėnai savają išsaugojo. Ir dabar, kaip prasitarė pašnekovė, ši kolekcija bus pagrindu bibliotekos fonotekai. Ji džiugins muzikos mylėtojus unikaliomis antikvarinėmis vertybėmis.

Kiek tolėliau – puiki salė su moderniausiomis technologijų naujovėmis. Ji bus skirta mokymams, edukacijoms, konferencijoms. Žavi tai, kad bibliotekos interjeras, nors ir dar nepilnas, yra gerai apgalvotas, rasti klasikiniai, tačiau niekada nenusibostantys spalviniai sprendimai: monochromatinės (baltų, šviesiai ir tamsiai pilkų spalvų) sienos, grindys. Šioms statiškoms erdvėms gyvybės ir spalvų suteikia, monotoniją sklaido keli toliaregiški sprendimai: spalviniai akcentai – minkštieji baldai bei geometriniais motyvais subtiliai padabintos grindys. Šie sprendimai bibliotekos kolektyvo nuopelnas: kaip prasitarė direktorė, baldų dizainas, spalvinės gamos parinkimas buvo ne „nuleistas iš viršaus“, o leistas kurti patiems bibliotekos žmonėms. Ir šis teisė rinktis labai pasiteisino.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą