Pandėlio parapijos tikinčiųjų saugumui ir patogumui – net dvejos sekmadienio šv. Mišios (video) (0)

Publikuota: 2021-03-08 Kategorija: Kultūra
Pandėlio parapijos tikinčiųjų saugumui ir patogumui – net dvejos sekmadienio šv. Mišios (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kunigas Albertas savo pamoksle linkėjo pagarbos net aršiausiems priešininkams.

Lietuvos katalikų bažnyčia per karantiną atsidūrė po visuomenės didinamuoju stiklu. Sausio pradžioje panorę atnaujinti viešas pamaldas, Lietuvos vyskupai sulaukė madingų „žvaigždučių“ puolimo. O štai tikintieji nekantriai laukė, kada vėl galės bažnyčiose lankytis nebe privačiai maldai, o dalyvauti šv. Mišiose. Viešos pamaldos tapo galimos nuo Pelenų dienos. Ar daug tikinčiųjų naudojasi proga melstis gyvai? Pandėlio Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos pavyzdys rodo – daug. Tam, kad paisant saugumo reikalavimų visi norintieji galėtų dalyvauti pamaldose, parapijos klebonas Albertas Kasperavičius aukoja net dvejas sekmadienines šv. Mišias.

Saugumo reikalavimų griežtai paisoma

Kunigas A. Kasperavičius neslepia: Bažnyčia – tai bendruomenė. Ir jei tik įmanoma, būtų gerai tikintiesiems dalyvauti šv. Mišiose nebe nuotoliniu būdu, o gyvai. Visą karantiną tiesiogiai transliavęs parapijos facebook paskyroje pamaldas, dvasininkas nusprendė paskatinti tikinčiuosius vėl grįžti į bažnyčią.

Pandėliečiai, aplinkinių gyvenviečių žmonės noriai dalyvauja pamaldose. Kunigas neslėpė: tikinčiųjų saugumas – svarbiausia. O ir reikalavimai griežti. Todėl, kad visi norintieji galėtų dalyvauti pamaldose, nesibūriuodami, laikydamiesi atstumo, dvasininkas nusprendė aukoti dvejas sekmadienio šv. Mišias. Vienos aukojamos šeštadienio vakarą, kitos įprastai – sekmadienį, 11 val. Kunigas tikintiesiems pamoksle paaiškino, kad jau nuo šeštadienio popietės yra skaičiuoamas sekmadienio laikas. Todėl tie tikintieji, kurie ateina melstis šeštadienio vakarą, pildo savo pareigą dalyvauti šeštadienio šv. Mišiose. Taip ir pandėliečiams patogiau, ir išvengiama didesnio tikinčiųjų srauto, o kartu ir nusivylusių žmonių, jei jie nebetilptų į bažnyčią.

Saugumo reikalavimų paisoma itin griežtai. Pareigas pasiskirstę ir dvasininkas, ir tikintieji. Kaip ir anksčiau, kunigui klausant išpažinčių, vos nuo klausyklos langelio nuėjus tikinčiajam, klausyklą parapijos talkininkės išpurkščia dezinfektantu.

Kaip ir daugelyje bažnyčių, karantino metu šv. Mišiose kunigas ne plauna rankas vandeniu, o kelis kartus valo jas dezinfektantu. Ir Komuniją tikintieji jau baigia išmokti priimti į rankas, laikydamiesi saugaus atstumo vienas nuo kito.

Pakito ir kai kurių maldų tvarka. Anksčiau buvo įprasta, kad Kryžiaus kelią kartu su kunigu ar vedančiuoju eina visi bažnyčioje esantys tikintieji. Dabar gi tvarka kita: nuo vienos Kryžiaus kelio stoties iki kitos eina tik vedantis maldą bei nešantysis kryžių. O tikintieji klausosi ir apmąsto šį kelią savo klauptuose.

Dvasininkas linkėjo pagarbos

Kunigo A. Kasperavčiaus pamokslas šv. Mišiose buvo skirtas nūdienos aktualijoms. Pirmiausia, popiežiaus Pranciškaus vizitui į labai svarbų krikščionybei regioną – Iraką. Iš čia, manoma, kilęs judėjų, krikščionių ir musulmonų bendras tikėjimo protėvis Abraomas. O prieš keletą metų Islamo valstybės kovotojams nusiaubus Iraką, žiauriai persekiojant ir žudant krikščionis, čia beliko vos trečdalis krikščionių bendruomenės.

Kitas svarbus akcentas – nūdienos Lietuvos aktualijos, ginčai dėl Stambulo konvencijos, partnerystės įstatymo. Kunigas A. Kasperavičius akcentavo, kad tikintieji, gindami savo įsitikinimus, privalo demonstruoti pagarbą kitaip manantiesiems.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video