Pandėlio bažnyčioje – arkivyskupo Liongino Virbalo vizitas (foto + video) (0)

Publikuota: 2020-07-27 Kategorija: Kultūra
Pandėlio bažnyčioje – arkivyskupo Liongino Virbalo vizitas (foto + video)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Arkivyskupas Lionginas Virbalas kalbėjo apie šeimos reikšmę.

Tradiciniai tituliniai šv. Onos atlaidai Pandėlio bažnyčioje: vienas kertinių šventės akcentų. Šiemet juose šv. Mišias aukojo arkivyskupas Lionginas Virbalas, kuriam šis kraštas nesvetimas: iš čia kilę vyskupo seneliai.

Bažnyčioje – tikinčiųjų gausa
Pastaruoju metu matyti nemaloni tendencija, kad atlaidai virsta tik pretekstu miestelių šventėms. Ir šv. Mišios, kurios turėtų būti svarbiausia šventės dalis, dažnokai tampa tik menkai matomu priedėliu ir taip gausioje šventės programoje. Pandėlyje taip nėra. Tikintiesiems pamaldos nėra paprastas atlaidų dienotvarkės formalumas. Bažnyčia buvo sausakimša. Čia yra kam ir procesijoje vėliavas nešti, ir jų kaspinus, ir dvasininkui gėles po kojomis berti. Procesijai jaunimą, patarnautojų būrį subūrė veikli parapijietė Eglė Glemžienė.
O ir pandėliečiai bei kraštiečiai noriai skubėjo į šv. Mišias: bažnyčia buvo pilnutėlė. Tą liudija ir procesija: arkivyskupui jau grįžtant su Švenčiausiuoju žmonės vis dar ėjo iš bažnyčios. O arkivyskupui L. Virbalui bei klebonui Albertui Kasperavičiui dalinant Komuniją nutįso ilgiausios eilės.

Pamokslas – apie šeimą
Arkivyskupas L. Virbalas savo pamokslą skyrė šventosios šeimos seneliams, Švč. Mergelės Marijos tėvams – šv. Onai ir šv.Joakimui. Kalbėjo apie tai, koks svarbus šiandienos šeimoje kartų santykis, laisvės ir pasirinkimo palaikymas, parama.
Vyskupas prisipažino, kad jam nesvetimas Pandėlio kraštas: iš čia nuo Apaščios ir Suvainiškio apylinkių kilę jo seneliai.
O Pandėlio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius su tikinčiaisiais pasidalino prisiminimais iš studijų laikų: kai jų, jaunuolių, tik ką pasiryžusių gyvenimą skirti tarnystei Dievui ir žmonėms, globėju buvo paskirtas klierikas L. Virbalas. Arkivyskupui apie vizitą Pandėlio krašte primins parapijos dovana: knyga, kurioje įamžinta jo bendravardžio dievdirbio Liongino Šepkos kūryba.

Parapijiečiams – dovanos ir intriga...
O ir pandėliečiai iš Dievo namų neišėjo be dovanų: kiekvienas galėjo pasiimti arkivyskupo dovaną – jėzuitų leidinį. O nuo parapijos taip pat šventei buvo skirta dovana: šių metų kalendorius.
Jis dalį tikinčiųjų jau pasiekė kasmetinės kalendos metu. Tačiau ne visus parapijiečius klebonas A. Kasperavičius spėjo aplankyti: vizitus nutraukė karantinas.
Dvasininkas neslėpė padėkos tikintiesiems, padėjusiems pasiruošti šventei. Bažnyčia jau nuo ketvirtadienio buvo padabinta specialiai šiems atlaidams pasiūtais kaspinais.
Taip pat šventovę papuošė ir pandėliečių užaugintos gėlės bei surinkti žolynai.
Tačiau pasibaigus pamaldoms tikinčiųjų laukė dar viena intriga: kas gi šiemet išrinkti metų parapijiečiais? Kurie tikintieji verčiausi šio garbingo titulo sprendė visa tikinčiųjų bendruomenė.
Tačiau noritiesiems sužinoti jų vardus, teko šiek tiek palaukti: pirmiausia, arkivyskupas L. Virbalas palaimino šios šventės simbolį – duoną. Ir kartu su kunigu A. Kasperavičiumi ją išdalino gausybei į šventę atėjusių žmonių.
Kartu su šventės vedėja Jūrate Bagužiene, Pandėlio bendruomenės vadovu Vladimiru Tokarevu ir seniūnu Algirdu Kuliu, klebonas A. Kasperavičius sveikino metų parapijiečius Iną Mačeikienę, Gintautą Butkų ir Joną Sarapą. Jų nuopelnai ir pavyzdys bendruomenei išties svarūs.
O Pandėlio miesto bendruomenės padėkos teko ilgamečiam gimnazijos vadovui Donatui Karaliūnui bei Viliui Adomėnui. Deja, nė vienas iš apdovanotųjų asmeniškai negalėjo atsiimti padėkų. D. Karaliūnui ji bus nuvežta namo, o V. Adomėno padėką atsiėmė jo mama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video