Paminklo Tyzenhauzams teks palaukti (1)

Publikuota: 2019-09-24 Kategorija: Kultūra
Paminklo Tyzenhauzams teks palaukti
L. Dūdaitė-Kralikienė / Raimondas Sirgėdas sakė, kad paminklo Tyzenhauzams kapsulė yra jo automobilyje, o kada ji bus įmūryta – nežinia.

Vienas iš miesto šventės renginių, kuriuos organizavo visuomeninė organizacija Tyzenhauzų paveldas, turėjo būti paminklinės kapsulės įmūrijimas. Paminklas turėtų būti skirtas Tyzenhauzų šeimai. Tačiau kapsulė taip ir liko organizacijos vadovo Raimondo Sirgėdo automobilyje. Ir paminklo dar teks ilgokai palaukti. Kodėl?

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas paminklo statybų perspektyvas komentavo taip: „Situacija gana paprasta. Norai yra gražūs. Įdirbis tam jau yra padarytas. Kapsulės įleidimo į žemę mintis, aišku, irgi labai graži. Bet mes kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą, kadangi patys, savo iniciatyva, be jų leidimo to negalime daryti. Kultūros paveldo departamentas mums nedavė tokio sutikimo, būtina išlaikyti teisines procedūras, atlikti idėjos konkursą, derinimą su visuomene, padaryti projektą, ir tada pateikti jiems derinti, kaip tai numato teisės aktai. Tai vien dėl to tas dalykas buvo atšauktas, atidėtas“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą