Muzikuojančių šeimų festivalyje – dalyvių gausa (foto) (2)

Publikuota: 2019-06-07 Kategorija: Kultūra
Muzikuojančių šeimų festivalyje – dalyvių gausa (foto)
R. Lymano muzikos mokyklos archyvo nuotr. / Festivalio akimirka.

Pačią karščiausią vasaros popietę į Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklą rinkosi muzikuojančios šeimos. Džiugu, kad mūsų krašte yra gausu šeimų, kuriose muzikinės tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Tai jau antrasis toks festivalis, kuris  tęsia šeimų muzikavimo tradicijas Rokiškyje.

Ir dainavo, ir grojo

Festivalio dalyviai turėjo progą, prieš žengdami ant scenos, pasigrožėti pradedančiųjų ir jau žinomų kūrėjų darbais. Buvo parengta jų parodėlė:  savo kūrinius eksponavo Rokiškio lopšelio darželio ,,Varpelis“  ,,Saulės zuikučiai“ ir ,,Pelėdžiukai“ grupių vaikai, vadovė Edita Miškūnienė pristatė keramikos darbus, Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos mokinė Kornelija  Šernaitė atnešė savo piešinius ir rištas juosteles, tautodailininkė Bronislava Kurklietienė ( mokytojos Laimos Bieliūnienės mama) – pintas rankines.

O po to vyko šeimų pasirodymai. Kai kurios šeimos paruošė gana nemažą repertuarą. Dainavo Miškeliūnų , Jegorovų, Bimbaičių,  Kanapeckaičių ir Valainių šeimos. Muzikavo pusseserės Vakarė Erika Sakaitytė ir Hela Cicikaitė, Marija Lekandraitė su sesute, Komisaraičių šeima: mama Agnė ir trys dukrytės  bei Žalių šeima. Puikią ir įvairiapusę programą pateikė lopšelio darželio ,,Varpelis“ bendruomenė, kuri su mokytojomis Jurgita Raugiene , Inga Šablinskiene, vaikais ir jų tėveliais muzikavo, šoko, dainavo ir pasakojo. Po festivalio šeimoms buvo įteikti diplomai ir smulkios atminimo dovanėlės.

Festivalį rengė Laima Bieliūnienė, Audronė Paliukienė  Asta Vajegienė. Pagalbininkė –Zita Kielienė.

Svarbu skatinti šeimas

Šalyje atgimsta šeimyninio muzikavimo tradicijos. Norėdami paskatinti dar daugiau šeimų susiburti ir stiprinti giminystės saitus meno pagalba, todėl muzikuojančias ir kūrybingas šeimas Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla kviečia burtis draugėn ir kartu praleisti smagią popietę mokyklos salėje. Festivalio dalyviai – įvairios sudėties ansambliai (duetai ir didesni), kurių dalyviai siejami giminystės ryšiais. Ansamblio dalyvių skaičius neribojamas, sudėtis gali būti mišri. „Muzikuojanti šeima“ dalyviai atlieka vieną arba du laisvai pasirinktus kūrinius ar programą. Festivalio rengėjai skatina pritraukti kuo didesnis dalyvaujančios šeimos narių skaičių. Šeimos, norinčios pristatyti kitus meninius gebėjimus (dailes dirbinius, įvairius rankdarbius ir kt.), turės galimybę juos eksponuoti.

Asta Vajegienė

Laima Bieliūnienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą