Kviečia į Algimanto Šiukštos fotografijų parodą Aleksandravėlėje (0)

Publikuota: 2020-09-07 Kategorija: Kultūra
Kviečia į Algimanto Šiukštos fotografijų parodą Aleksandravėlėje
Beno Kundelio nuotr. / Akimirka iš parodos atidarymo

Rugpjūčio 29 d. Aleksandravėlės kultūros namuose atidaryta Algimanto Šiukštos - kraštiečio, gyvenančio Vilniuje, fotografijų paroda „Purslai ir metūgiai“.

Vilniuje ši paroda veikė Adomo Mickevičiaus bibliotekoje birželio – liepos mėn. sandūroje, lydima viktorinos, įsimintinų susitikimų, muzikinių akcentų. Aleksandravėlės kultūros namuose paroda, papildyta  kraštiečių portretais ir veiks iki rugsėjo 12 d. 

Parodos atidaryme dalyvavo gražus būrys aleksandravėliečių, svečių iš Vilniaus ir Rokiškio. Parodos autorius Algimantas Šiukšta (gim. 1956 m., diplomuotas miškininkas, rekreacinės statybos profesionalas praktikas) atskleidė fotografavimo -  šio nuo vaikystės puoselėjamo savo pomėgio, motyvus ir pristatė daugiau kaip iš 5 tūkstančių nuotraukų parodai atrinktų, kiek daugiau nei pusšimčio nuotraukų tematiką. Autoriui į talką atėjo abiejų parodų  koncepcijos autorė dr. Ina Dagytė Mituzienė, supažindinusi ne tik su parodos idėja, bet ir  su Algimanto gyvenimu, darbais ir pomėgiais.

Parodos pristatyme dalyvavo architektas Alvydas Mituzas, su kuriuo Algimantas Šiukšta bendradarbiauja jau ne vieną dešimtmetį – taip gimė garsusis Lajų takas, Merkinės, Veisiejų ir kiti bokštai, sutvarkyta daug piliakalnių, tarp jų - ežerais apjuostas Ladakalnis, parkų ir miestų aikščių, skverų. Parodos stenduose – kraštovaizdžio tvarkyme aktyviai dalyvaujantys žmonės, verti dėmesio, pažinimo – ne tik architektai, bet objektų užsakovai, partneriai.

Mūsų akiai labai miela pažvelgti į nuotraukose užfiksuotus šio krašto žmonių veidus. Įdomu pamatyti, kiek ne tik veiklų, bet ir pomėgių gali turėti žmogus. Šiuo atveju galima vardinti keliavimą, žvejybą, bitininkystę, sodininkystę, nekalbant jau apie pasidalinimą riedutininko džiaugsmu ar gana egzotišku pomėgiu kiekvienais metais į stiklainį “pagauti” ir uždaryti gurkšnį tos vasaros oro.

Parodos pavadinimas „Purslai ir metūgiai“ nėra atsitiktinis. Be idėjos vektoriaus, geranoriškos ir kryptingos energijos purslo nėra darbų ir veiksmų metūgių.

Parodą  aplankė jau daug aleksandravėliečių, giminių, pažįstamų. Dažnas iš jos išėjo nešinas gražiu ir informatyviu A. Šiukštos parodos lankstinuku (autorė. dr. I. Dagytė Mituzienė).

KVIEČIAME APSILANKYTI – PARODA VEIKS IKI RUGSĖJO 12 D. 

 

Parodos Aleksandravėlėje kuratorės:

Vita Jonėnienė (Aleksandravėlės kultūros namai)

Genovaitė Šajaukienė (Aleksandravėlės kaimo bendruomenė)

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą