Kultūros centras sprendžia dėl repeticijų atnaujinimo, masinių renginių be liepos nebus (0)

Publikuota: 2020-05-14 Kategorija: Kultūra
Kultūros centras sprendžia dėl repeticijų atnaujinimo, masinių renginių be liepos nebus
Rokiškio Sirenos nuotr. / Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė teigė, kad pirmadienį repeticijas atnaujins dar ne visi Kultūros centro kolektyvai.

Nuo gegužės 18-osios meno kolektyvams leidžiama atnaujinti repeticijas. Tačiau į sales, pasak Rokiškio kultūros centro direktorės Vaivos Baltrūnaitės-Kirstukienės, menininkams grįžti nebus taip paprasta.

Leidžiama, bet... draudžiama

„Susidūrėme su sudėtinga situacija: teisės aktuose galima pasiklysti: „leidžiama, bet draudžiama“, „draudžiama bet galima keisti“. Ruošiamės taisykles, veiklos gaires. Kultūros centrų asociacija išsiuntė Kultūros ministerijai prašymą išaiškinti tam tikrus veiklos niuansus“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė pašnekovė.

Ji teigė, kad gegužės 18 d. Kultūros centras jau nori pradėti veiklą. Tačiau dar ne visu pajėgumu ir ne visi kolektyvai. „Matote, pas mus yra nemažai kolektyvų, kuriuose yra senjorų. Jie priskiriami rizikos grupei, kuriai eiti į susirinkimus, susibūrimus nerekomenduojama. Dalis kolektyvų – vaikų ir jaunimo, kurių veikloje dalyvauja nepilnamečiai. Kad jie eitų į repeticijas, turime gauti tėvų sutikimą“, – apie repeticijų atnaujinimo problemas kalbėjo V. Baltrūnaitė-Kirstukienė.

Ji akcentavo: jau penktadienį popiet bus daugmaž aiški Kultūros centro naujoji darbo tvarka, kiek bus norinčiųjų ir galinčiųjų pradėti repeticijas.

Pašnekovė neslėpė: reiks keisti ir jų grafikus: patalpas reiks po kiekvienos repeticijos plauti, vėdinti.

Renginiai – tik liepą

Kultūros centro ir kitų meno įstaigų kolektyvai nerepetuoja tiesiog šiaip sau. Dauguma jų savo programas rodo žiūrovams įvairių renginių metu. Kada bus pirmasis renginys? V. Baltrūnaitė-Kirstukienė mano, kad artimiausias įmanomas variantas – Valstybės diena, liepos 6-oji.

Ką apie tai mano rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos vadovas, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas? Pašnekovas atviras: „Diskutavau su kultūros darbuotojais. Neslėpsiu, tiesiai šviesiai pasakiau, kad apie Joninių šventės masinius renginius nė nesvajotų. Artimiausia data, kai galbūt galėtų vykti koks nors masinis renginys – Liepos 6-oji“, – sakė A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą