Kinas automobiliuose – pasiteisinusi idėja (3)

Publikuota: 2020-05-09 Kategorija: Kultūra
Kinas automobiliuose – pasiteisinusi idėja
L. Dūdaitė-Kralikienė / Specialiame Led ekrane filmai puikiai matomi ir dieną.

Rokiškio kultūros centro naujovė – kinas automobiliuose – sudomino rokiškėnus: iki pirmojo iš keturių seansų pradžios buvo parduota per 100 bilietų. Palyginti, vienu metu filmą aikštelėje prie Valstybinės mokesčių inspekcijos galėjo žiūrėti 40-50 automobilių.

Konkuravo su daržų sodinimu

Gegužės savaitgaliai kultūros renginiams nepalankus laikas: mat kovoje dėl žiūrovų dėmesio tenka varžytis su daržų ir sodų darbais bei iškylomis. Beje, pastarosios vis dar negalimos. Stipriu ginklu kovoje tapo ir tai, kad rokiškėnai per du karantino mėnesius labai pasiilgo renginių.

Kaip sakė Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė, idėja žiūrėti filmus automobilyje – nėra nauja. Ši pramoga labai paplitusi JAV, kur į kino aikšteles po atviru dangumi suvažiuoja šimtai automobilių. Ir Lietuvoje jau plinta idėja organizuoti įvairius renginius, kuriuos žiūrovai galėtų stebėti automobilyje: kino filmus, koncertus. Bistrampolio aerodrome prieš porą savaičių karo kapelionas pulkininkas leitenantas Virginijus Veilentas aukojo šv. Mišias, o tikintieji jose dalyvauti ir melstis galėjo suvažiavę automobiliais.

Techninės galimybės leidžia

Iki šiol buvo įprasta kino filmus stebėti tamsoje, t.y. ne anksčiau nei 22 val. Tačiau į pirmąjį kino seansą Kultūros centras pakvietė jau 17 val. Ir didžiuliame ekrane filmas buvo puikiai matyti. Tokį rezultatą buvo galima pasiekti, pasak A. Gudgalienės, dėka specialaus Led ekrano. Jį Kultūros centras išsinuomavo ir šis ekranas atkeliavo net iš Plungės.

Kad žiūrovams būtų smagiau žiūrėti filmą, garso takelis buvo transliuojamas specialiu dažniu ir buvo puikiai girdimas automobilinės garso aparatūros dėka.

Kad žiūrovams būtų gerai matomas ekranas bei būtų laikomasi karantino reikalavimų, automobilių stovėjimo vietos aikštelėje buvo specialiai sužymėtos. Pašnekovės teigimu, vienu metu filmą galėjo žiūrėti 40-50 automobilių keleiviai.

Kad žiūrovams būtų patogu, jiems talkino savanoriai, kurie patarimus rodė specialiose lentelėse. Išlipti iš automobilio savo ir aplinkinių saugumui nebuvo leidžiama.

Susidomėjimas didelis

Pirmasis iš keturių filmų buvo skirtas mažiesiems. Jis sulaukė nemenko susidomėjimo: jį žiūrėti atvažiavo per 20 automobilių. Juose – tėvai su įvairaus amžiaus vaikas: nuo mažylių iki pradinukų. Vaikai, kiek buvo matyti pro automobilių langus, buvo susižavėję pramoga.

Kol automobiliai rikiavosi aikštelėje, tirpo bilietai į kitus seansus. O smalsuoliai, važiuodami P. Cvirkos gatve, sumažindavo greitį, kad galėtų pasižiūrėti, kas gi vyksta didžiulėje aikštelėje prie Valstybinės mokesčių inspekcijos.

A. Gudgalienė prognozavo, kad jei ne karantinas, tai būtų sulaukta daug didesnio žiūrovų dėmesio. Mat dabar dar galioja ribojimas keleivių skaičiui automobiliuose. Jaunimui, ypač artėjatiems prie pilnametystės, patiems vairuoti mašiną negalima, reiktų prašyti tėvų ar kitų suaugusiųjų pavėžėti. O tai ne visuomet patogu. Kur kas smagiau filmą būtų žiūrėti draugų kompanijoje, bet to daryti dėl karantino negalima.

Ar nevertėtų tokius seansus tęsti ir pasibaigus karantinui? Juk tai būtų puiki vasaros pramoga. Ir galimybė vietos verslui: kodėl, pavyzdžiui, nepasiūlyti žiūrovams kokių ledų, užkandžių ar gėrimų? „Mes labai pasiilgome jūsų ir gyvo bendravimo“, – sakė A. Gudgalienė. Tačiau neatmeta idėjos, kad tokie seansai vėl džiugins rokiškėnus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą